Preskočiť na hlavný obsah

Julie Klassenová - Učiteľova dcéra


CELKOVÉ HODNOTENIE – 5*

POČET STRÁN - 392

ROK VYDANIA - 2020

VYDANIE - 2

VÄZBA - pevná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO - i527.net

ODKAZ NA KNIHU - https://www.i527.net/kniha/ucitelova-dcera-pevna-vzba/

Za poskytnutie recenzného výtlačku by som sa chcela poďakovať vydavateľstvu i527.net

O autorke

Autorka Julie Klassenová má rada všetko, čo súvisí s Janou Eyrovou a Jane Austenovou. Je absolventkou Illinoiskej univerzity. Po šestnástich rokoch práce vo vydavateľstve sa dala na vlastnú spisovateľskú cestu. Jej knihy sa umiestňujú na popredných miestach literárnych súťaží. Tri z nich, vrátane Tichej guvernantky a Slúžky z Fairbourne Hall, získali ocenenie Christy Award v kategórii historický ľúbostný román. Kniha Tajomstvo Pembrooke Parku získala prvenstvo v jednej z kategórií súťaže Minnesota Book Awards. S manželom a dvomi synmi žije v meste St. Paul v štáte Minnesota.

Čosi nie je v poriadku, pomyslela si Emma, len čo vošla do svojej úhľadne upratanej izby. Čo to len je...? pozorne si prezrela starostlivo upratanú posteľ, stôl a bielizník... Tam. Vyskočila zo zvierajúcim pocitom v srdci. Vo vzácnej šálke, ktorú použila ako dekoráciu, sa uvelebila kytička drobných, ružovkastých ruží. Určite pochádzali zo susednej záhrady jej tety, ale boli natrhané pre ňu. Priniesol ich on a to bolo najdôležitejšie.


Anotácia

Hlavnou hrdinkou tejto knihe je mladá Emma Smallwoodová. Emme pred pár rokmi zomrela mama a ona žije so svojim otcom súkromným učiteľom. Emma chce pomôcť otcovi vyriešiť finančné ťažkosti a preto s ním odchádza do sídla baroneta Gilesa Westona a jeho štyroch synov. Pár dní po ich príchode sa začnú diať divné veci: kto je tou záhadnou osobou, ktorú Emma počuje hrať v noci na klavíri, hoci je hudobný salón prázdny? A kto sa vkráda do jej izby a necháva za sebou zvláštne odkazy?

Baronetovi starší synovia, Phillip a Henry, bojujú s vlastnými problémami a tajomstvami. Knihomoľku Emmu si zo školských čias pamätajú obaja, ale jedného z nich začne teraz nečakane priťahovať… Keď sa situácia vyhrotí, dokáže Emma prísť na to, ktorému z bratov veriť a ktorého podozrievať?

Môj názor

Toto bola prvá kniha, ktorú som od pani autorky čítala. Bola som veľmi zvedavá na obsah knihy a preto ma veľmi potešilo, keď mi vydavateľstvo recenziu schválilo. Netradične by som chcela začať obálkou knihy, ktorá je nádherná. Normálne sa na ňu neviem vynadívať, veľmi sa mi páči jej spracovanie.

Po prečítaní prvých stránok som sa do knihy zamilovala. Pani autorka má pútavý štýl písania, ktorým ma úplne vtiahla do deja. Začítala som sa tak, že som knihu nechcela pustiť z ruky. Kniha bola veľmi pútavo napísaná a behom celého čítania som sa nevedela dočkať rozuzlenia. Dialógy v knihe neboli fádne a nenarazila som ani na hluché miesta. Dej knihy bol popretkávaný tajomstvami a divnými udalosťami, nad ktorými som sa behom celého čítania zamýšľala.  Po historickej stránke bola kniha dokonalo spracovaná. Vedela som si predstaviť, kde sa dej odohrával a ako to tam presne vyzeralo. Čo sa mi veľmi páčilo bolo, že sa každá nová kapitola začínala citátom z nejakej knihy.

Hovorí sa, že v jednoduchosti je krása a to platí aj o tejto knihe. Pani autorka postavila príbeh na jednoduchej rodinnej zápletke. Zamerala sa na rodinné vzťahy medzi nevlastnými súrodencami, macochou a nevlastnými synmi a dokonca rodinou a postihnutým synom. Autorka opísala aj vzťah medzi šľachtou a chudobnými ľuďmi.

Z postáv sa mi najviac páčili Emma a Henry. Emma mi veľmi pripomínala mňa a preto mi sadla najviac. Henry bol láskavý a múdry muž a získal si moje srdce. Pasáže medzi nimi ma bavili najviac. Tak ako v rozprávkach ani v tejto knihe nebola macocha veľmi prívetivá osoba. V niektorých situáciách som však jej správanie úplne chápala. Veľmi ma však prekvapili bratia Henryho, hlavne správanie jedného z nich. V knihe boli spomenuté aj postavy, ktoré reálne existovali.

Koniec knihy bol neskutočne napínavý a ja som posledné stránky priam hltala očami. Toto je kniha, ktorá si získa srdce každej ženy.   


Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com


Komentáre

  1. Ja som už s Klassenovou skúsenosti mala, ale raz dobré, raz zlé. Najviac sa mi od nej doteraz páčila kniha Tajomstvo Pembrooke Parku, moja mamina a sestra mi odporúčajú Slúžka z Fairbourne Hall a kamarátka Maliarovu dcéru - takže dúfam, že nesklamú :D Lebo som čítala od nej Učiteľ tanca a to som zaspávala od nudy :D Ale skúsim dať šancu aj tejto knihe, krásne si to napísala a nalákala si ma ;)
    Prajem ti nádherný deň!♥

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 440 VÄZBA - pevná s prebalom ROK VYDANIA - 2020 ŠTÝL - romantický, historický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Samuel Marec VYDAVATEĽSTVO - i527.net ORIGINÁLNY NÁZOV - Becoming Mrs. Lewis: The Improbable Love Story of Joy Davidman and C. S. Lewis ODKAZ NA KNIHU - https://bit.ly/PaniLewisova Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu.   Patti Callahanová (tiež Patti Callahanová Henryová) je autorkou viacerých New York Times bestsellerov. Bola finalistkou ocenenia Townsend Prize for Fiction a jej diela sa dostali do výberov nezávislých predajcov Indie Next Pick a OKRA; Aliancia nezávislých predajcov južných štátov USA ich tiež niekoľkorát nominovala na ocenenie za najlepší román. Svoju tvorbu okrem toho uverejňuje v poviedkových zbierkach, antológiách, časopisoch a na blogoch. Patti získala bakalársky titul na Auburn University a magisterský na Georgia State University. Pôvodne pracovala ako špecializovaná pediatrická

Lina Franková - Hadí zámok

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 264 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Vydavateľstvo Maxim ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Hadí zámok (Lina Franková) | Martinus Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. Tvorba slovenských autorov je mi veľmi blízka.  V podstate práve tvorba slovenských autorov ma vtiahla do knižného sveta. Stále ma poteší, keď na našom knižnom trhu pribudne kvalitne napísaná kniha naším autorom. Hadí zámok je jednou z nich. "Zmija zvlieka kožu, ale srdce ostáva. Aké je srdce novodobého grófa?" Kniha rozpráva príbeh rodiny, ktorej život zmení dedičstvo. Bea Abramová sa jedného dňa stane dedičkou neogotického zámku. O nezvyčajné dedičstvo sa však musí podeliť so svojim nevlastným bratom, ktorého v živote nevidela. Aj napriek nepríjemnostiam  a  tomu, že nie je vítaná sa rozhodne dedičstvo prijať.  Presťahuje sa spolu so svojou rodinou na neopakovateľné miesto dýchajúce históriou a noble