Preskočiť na hlavný obsah

Mona Kasten - Dúfať znova

 


CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - Hope Again

POČET STRÁN - 368

VÄZBA - brožovaná väzba

ROK VYDANIA - 2022

VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 17+

VYDANIE - 1

ŠTÝL - romantický

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - preložila Martina Šturcelová

PÔVOD - Nemecko

4. DIEL SÉRIE - Znova

VYDAVATEĽSTVO - YOLi

PRE KOHO - young adult, new adult

ODKAZ NA KNIHU - Paperback: Dúfať znova (Mona Kasten) | bux.sk

 Za knihu ďakujem BUX.sk

 


Everly Pennová neverila na lásku. Celé roky sa prizerala, ako jej mama trpí v násilnom vzťahu. Zážitky z detstva ju natoľko traumatizovali, že si mužov nepripúšťala k telu. Nechcela sa zamilovať. A už vôbec nie do svojho vyučujúceho. Ibaže Nolan Gates je šarmantný, inteligentný, sexi a iba pri ňom dokáže byť Everly sama sebou. Len jemu dokáže otvorene povedať, že netuší, čo chce od života a že študuje len preto, aby bola mama šťastná. Čím bližšie ho spoznáva, tým viac ju to k nemu ťahá. Najradšej by prekročila pomyselnú hranicu medzi nimi, lenže vzťah s pedagógom je pre Everly neprípustný. Zároveň netuší, že za Nolanovým optimistickým prístupom k životu a nákazlivým nadšením pre literatúru sa v skutočnosti ukrýva bolesť. A tá by mohla zničiť ich lásku, skôr ako sa zrodí.

 

Opäť som sa ponorila do série Znova od Mony Kasten. Dúfať znova je štvrtou časťou a rozpráva príbeh Everly a Nolana. Everly sa snaží vyhýbať vzťahom a nepripúšťať si mužov k telu, no Nolan je výnimočný. Pri ňom sa cíti byť sama sebou a nebojí sa mu zdôveriť so svojimi problémami. Majú toho veľa spoločného, hlavne lásku k literatúre a obaja skrývajú bolestivú minulosť. Má to však háčik. Nolan je jej profesorom. Vzťah medzi nimi je neprípustný, no obaja sa nakoniec rozhodnú dať tomu šancu.Ani štvrtá časť z tejto série nesklamala. Monu Kasten aj túto sériu som už dávno zaradila medzi moje najobľúbenejšie. Štýl písania autorky ani nekomentujem ten som si proste zamilovala. Dej knihy bol plynulý a dynamický rovnako ako opisy v knihe. Bavili ma aj dialógy a vnútorné monológy postáv. Romantická linka sa mi veľmi páčila. Vzťah sa medzi postavami postupne rozvíjal nepôsobil nútene. Prvý krát som čítala knihu o vzťahu medzi študentkou a učiteľom. Samozrejme, že sa tu našlo pár klišé a predvídateľných  momentov, ale nič strašné (aspoň mne osobne nevadili).

Autorka sa aj v tejto knihe dotkla citlivých tém. V tejto knihe sa zamerala na témy domáceho násilia, závislosti aj samovraždy. Veľmi sa mi páči, že sa autorka rozhodla v knihách tieto témy rozoberať.

Postavy mi celkom sadli. Everly a Nolena som si hneď obľúbila. Páčilo sa mi, že sa aj v tejto časti objavili postavy z predchádzajúcich kníh.

Nemám čo viac k tejto knihe dodať. Yoli knihy sú pre mňa vždy správnou voľbou. Ja som si jej čítanie proste užila a určite si prečítam aj poslednú časť. Knihu odporúčam hlavne ako oddychové čítanie.

 


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Martina Mrázová - Svätoplukov Havran

  CELKOVÉ HODNOTENIE 4 POČET STRÁN - 217 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Martina Mrázová ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Svätoplukov Havran (Martina Mrázová) | Martinus Za knihu by som sa chcela poďakovať pani autorke. Anotácia Táto kniha je pokračovaním románu Ja som Smútok. Príbeh o smutnej princeznej Mare sa prelína do príbehu o Svätoplukovom Havranovi. Príbeh Svätoplukovho Havrana sa začína jeho smrťou, po ktorej sa stáva dôležitou súčasťou predpovedanej vojny svetov. Bojuje za záchranu ľudstva, bohov a planéty. Jeho misia súvisí s poslaním ďalších dvoch mužov, bezúhonného mnícha a krvavého grófa. Všetci traja stoja na čele svojej armády a vstupujú do veľkej bitky z rozdielnych pohnútok. A ako s tým všetkým súvisí Mara? Jednoducho, jej osud sa v istých okamihoch alebo náznakoch prelína s osudmi všetkých troch mužov. Môj názor Ja som viac ako pred   rokom dostala možnosť prečítať si prvý diel s názvom Ja som Smútok. Pokrač

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Jennifer L. Armentrout - Ónyx

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 4,5* ORIGINÁLNY NÁZOV – Onyx VEKOVÉ ODPORÚČANIE – 14-18 POČET STRÁN – 392 ROK VYDANIA – 2019 VÄZBA – brožovaná väzba JAZYK – slovenský VYDAVATEĽSTVO – Zelený kocúr ODKAZ NA KNIHU - https://www.zelenykocur.sk/products/onyx-druha-kniha-serie-lux?_pos=1&_sid=118762b69&_ss=r   Anotácia Kniha Ónyx je pokračovaním knihy Obsidián zo série Lux. Kniha obsahom nadväzuje na prvú časť. Daemona a Katy spája silné puto. Daemon sa snaží dokázať, že jeho city sú skutočné a že to, čo ku nej cíti, nie len vďaka putu. Katy mu to neverí a snaží sa od neho držať ďalej, hoci Daemon vo svojej snahe nepovoľuje. No čakajú ich väčšie problémy. Do mesta zavítalo ministerstvo obrany. Ak prídu na to, že ich spája puto tak sú obaja odpísaní. Okrem toho, v škole sa objavil chalan, ktorý vie čo sa jej stalo a chce jej pomôcť. Všetko sa zamotáva, keď Katy uvidí niekoho, kto nemá byť nažive. Čo sa vlastne stalo s jeho bratom? A čo vlastne plánuje ministerstvo obrany?