Preskočiť na hlavný obsah

Mona Kasten - Dúfať znova

 


CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - Hope Again

POČET STRÁN - 368

VÄZBA - brožovaná väzba

ROK VYDANIA - 2022

VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 17+

VYDANIE - 1

ŠTÝL - romantický

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - preložila Martina Šturcelová

PÔVOD - Nemecko

4. DIEL SÉRIE - Znova

VYDAVATEĽSTVO - YOLi

PRE KOHO - young adult, new adult

ODKAZ NA KNIHU - Paperback: Dúfať znova (Mona Kasten) | bux.sk

 Za knihu ďakujem BUX.sk

 


Everly Pennová neverila na lásku. Celé roky sa prizerala, ako jej mama trpí v násilnom vzťahu. Zážitky z detstva ju natoľko traumatizovali, že si mužov nepripúšťala k telu. Nechcela sa zamilovať. A už vôbec nie do svojho vyučujúceho. Ibaže Nolan Gates je šarmantný, inteligentný, sexi a iba pri ňom dokáže byť Everly sama sebou. Len jemu dokáže otvorene povedať, že netuší, čo chce od života a že študuje len preto, aby bola mama šťastná. Čím bližšie ho spoznáva, tým viac ju to k nemu ťahá. Najradšej by prekročila pomyselnú hranicu medzi nimi, lenže vzťah s pedagógom je pre Everly neprípustný. Zároveň netuší, že za Nolanovým optimistickým prístupom k životu a nákazlivým nadšením pre literatúru sa v skutočnosti ukrýva bolesť. A tá by mohla zničiť ich lásku, skôr ako sa zrodí.

 

Opäť som sa ponorila do série Znova od Mony Kasten. Dúfať znova je štvrtou časťou a rozpráva príbeh Everly a Nolana. Everly sa snaží vyhýbať vzťahom a nepripúšťať si mužov k telu, no Nolan je výnimočný. Pri ňom sa cíti byť sama sebou a nebojí sa mu zdôveriť so svojimi problémami. Majú toho veľa spoločného, hlavne lásku k literatúre a obaja skrývajú bolestivú minulosť. Má to však háčik. Nolan je jej profesorom. Vzťah medzi nimi je neprípustný, no obaja sa nakoniec rozhodnú dať tomu šancu.Ani štvrtá časť z tejto série nesklamala. Monu Kasten aj túto sériu som už dávno zaradila medzi moje najobľúbenejšie. Štýl písania autorky ani nekomentujem ten som si proste zamilovala. Dej knihy bol plynulý a dynamický rovnako ako opisy v knihe. Bavili ma aj dialógy a vnútorné monológy postáv. Romantická linka sa mi veľmi páčila. Vzťah sa medzi postavami postupne rozvíjal nepôsobil nútene. Prvý krát som čítala knihu o vzťahu medzi študentkou a učiteľom. Samozrejme, že sa tu našlo pár klišé a predvídateľných  momentov, ale nič strašné (aspoň mne osobne nevadili).

Autorka sa aj v tejto knihe dotkla citlivých tém. V tejto knihe sa zamerala na témy domáceho násilia, závislosti aj samovraždy. Veľmi sa mi páči, že sa autorka rozhodla v knihách tieto témy rozoberať.

Postavy mi celkom sadli. Everly a Nolena som si hneď obľúbila. Páčilo sa mi, že sa aj v tejto časti objavili postavy z predchádzajúcich kníh.

Nemám čo viac k tejto knihe dodať. Yoli knihy sú pre mňa vždy správnou voľbou. Ja som si jej čítanie proste užila a určite si prečítam aj poslednú časť. Knihu odporúčam hlavne ako oddychové čítanie.

 


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Martina Mrázová - Svätoplukov Havran

  CELKOVÉ HODNOTENIE 4 POČET STRÁN - 217 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Martina Mrázová ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Svätoplukov Havran (Martina Mrázová) | Martinus Za knihu by som sa chcela poďakovať pani autorke. Anotácia Táto kniha je pokračovaním románu Ja som Smútok. Príbeh o smutnej princeznej Mare sa prelína do príbehu o Svätoplukovom Havranovi. Príbeh Svätoplukovho Havrana sa začína jeho smrťou, po ktorej sa stáva dôležitou súčasťou predpovedanej vojny svetov. Bojuje za záchranu ľudstva, bohov a planéty. Jeho misia súvisí s poslaním ďalších dvoch mužov, bezúhonného mnícha a krvavého grófa. Všetci traja stoja na čele svojej armády a vstupujú do veľkej bitky z rozdielnych pohnútok. A ako s tým všetkým súvisí Mara? Jednoducho, jej osud sa v istých okamihoch alebo náznakoch prelína s osudmi všetkých troch mužov. Môj názor Ja som viac ako pred   rokom dostala možnosť prečítať si prvý diel s názvom Ja som Smútok. Pokrač