Preskočiť na hlavný obsah

Jack Meggitt Phillips - Beštia a Bethany

 


CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - The Beast and the Bethany

POČET STRÁN - 256

VÄZBA - pevná väzba

ROK VYDANIA - 2022

VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 8+

ILUSTRÁCIE - Isabelle Follath

VYDANIE - 1

TÉMÁ tyrania, príšera, vzbura, priateľstvo, príšery

ŠTÝL - dobrodružný, humorný

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Oľga Kralovičová

PÔVOD - Spojené kráľovstvo

1. DIEL SÉRIE - Beštia a Bethany

VYDAVATEĽSTVO - Stonožka

ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Beštia a Bethany (Jack Meggitt-Phillips, Isabelle Follath) | bux.sk

Za knihu ďakujem BUX.skOpäť som si vychutnala čítanie knihy pre deti. Detské knihy majú v mojom srdiečku špeciálne miesto a ja im proste neviem odolať. Táto kniha ma nezaujala len svojou anotáciou ale aj prevedením. Aj napriek tomu, že ilustrácia na obálke pôsobí strašidelne, tak ornament okolo ilustrácie dodáva obálke šmrnc. Obálku knihy si všimli aj deti a náramne sa im páčila a dokonca chceli, aby som im z nej čítala. Dosť ale o obálke poďme na obsah.

Ebenezer Tweezer vo svojom honosnom dome v podkroví ukrýva hrôzostrašnú beštiu. Za to že sa o beštiu stará a kŕmi  ju všetkým, čo si len zažiada mu beštia plní jeho priania. Vďaka elixíru, ktorý mu dáva sa dožil úctyhodných 511 rokov. Beštia je však čoraz chamtivejšia až nakoniec sa rozhodne, že chce zjesť dieťa. To sa však Ebenezerovi prieči. Beštia však trvá na svojom a ak ju nenakŕmi nedostane elixír a zomrie. Keď natrafí na drzú sirotu Bethany, zdá sa, že je pre beštiu dokonalá. Bethany si však postupne začína Ebenezera získavať a tu nastáva problém.Tak táto kniha mi veľmi spríjemnila dni. Kniha ma úplne vtiahla do deja a ja ani nepamätám, kedy sa mi tak dobre čítalo. Kniha je jednoducho napísaná, takže detský čitateľ nebude mať problém s jej čítaním. Dej knihy bol neskutočne napínavý. Autor vo mne prebudil všetky možné emócie a ja som dej prežívala spoločne s postavami.   Kniha nemala hluché miesta ani pasáže, ktoré by ma nudili.  Dialógy aj opisy boli takisto primerané detskému čitateľovi. Autorka v knihe pracovala s fantasy prvkami, no niektoré kapitoly mali hororový nádych. Autorka s knihou chcela deťom ukázať, akú silu ma práve priateľstvo. Vďaka priateľstvu dokázali Bethany a Ebenezer čeliť beštii a zvíťaziť nad ňou. V knihe postupne spoznávame Ebenezera, jeho život aj jeho stretnutie s beštiou. Rovnako spoznávame aj sirotu Bethany. 

Postavy boli famózne. Autorka ich perfektne vykreslila. Veľmi sa mi páčilo vznikajúce priateľstvo medzi Bethany a Ebenezerom. Obaja vďaka ich priateľstvu prešli charakterovým prerodom. Záverečná časť bola neskutočne napínavá. Užila som si čítanie tejto knihy a neodporúčam ju len deťom ale aj dospelým.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Martina Mrázová - Svätoplukov Havran

  CELKOVÉ HODNOTENIE 4 POČET STRÁN - 217 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Martina Mrázová ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Svätoplukov Havran (Martina Mrázová) | Martinus Za knihu by som sa chcela poďakovať pani autorke. Anotácia Táto kniha je pokračovaním románu Ja som Smútok. Príbeh o smutnej princeznej Mare sa prelína do príbehu o Svätoplukovom Havranovi. Príbeh Svätoplukovho Havrana sa začína jeho smrťou, po ktorej sa stáva dôležitou súčasťou predpovedanej vojny svetov. Bojuje za záchranu ľudstva, bohov a planéty. Jeho misia súvisí s poslaním ďalších dvoch mužov, bezúhonného mnícha a krvavého grófa. Všetci traja stoja na čele svojej armády a vstupujú do veľkej bitky z rozdielnych pohnútok. A ako s tým všetkým súvisí Mara? Jednoducho, jej osud sa v istých okamihoch alebo náznakoch prelína s osudmi všetkých troch mužov. Môj názor Ja som viac ako pred   rokom dostala možnosť prečítať si prvý diel s názvom Ja som Smútok. Pokrač

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Jennifer L. Armentrout - Ónyx

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 4,5* ORIGINÁLNY NÁZOV – Onyx VEKOVÉ ODPORÚČANIE – 14-18 POČET STRÁN – 392 ROK VYDANIA – 2019 VÄZBA – brožovaná väzba JAZYK – slovenský VYDAVATEĽSTVO – Zelený kocúr ODKAZ NA KNIHU - https://www.zelenykocur.sk/products/onyx-druha-kniha-serie-lux?_pos=1&_sid=118762b69&_ss=r   Anotácia Kniha Ónyx je pokračovaním knihy Obsidián zo série Lux. Kniha obsahom nadväzuje na prvú časť. Daemona a Katy spája silné puto. Daemon sa snaží dokázať, že jeho city sú skutočné a že to, čo ku nej cíti, nie len vďaka putu. Katy mu to neverí a snaží sa od neho držať ďalej, hoci Daemon vo svojej snahe nepovoľuje. No čakajú ich väčšie problémy. Do mesta zavítalo ministerstvo obrany. Ak prídu na to, že ich spája puto tak sú obaja odpísaní. Okrem toho, v škole sa objavil chalan, ktorý vie čo sa jej stalo a chce jej pomôcť. Všetko sa zamotáva, keď Katy uvidí niekoho, kto nemá byť nažive. Čo sa vlastne stalo s jeho bratom? A čo vlastne plánuje ministerstvo obrany?