Preskočiť na hlavný obsah

Jack Meggitt Phillips - Beštia a Bethany

 


CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - The Beast and the Bethany

POČET STRÁN - 256

VÄZBA - pevná väzba

ROK VYDANIA - 2022

VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 8+

ILUSTRÁCIE - Isabelle Follath

VYDANIE - 1

TÉMÁ tyrania, príšera, vzbura, priateľstvo, príšery

ŠTÝL - dobrodružný, humorný

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Oľga Kralovičová

PÔVOD - Spojené kráľovstvo

1. DIEL SÉRIE - Beštia a Bethany

VYDAVATEĽSTVO - Stonožka

ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Beštia a Bethany (Jack Meggitt-Phillips, Isabelle Follath) | bux.sk

Za knihu ďakujem BUX.skOpäť som si vychutnala čítanie knihy pre deti. Detské knihy majú v mojom srdiečku špeciálne miesto a ja im proste neviem odolať. Táto kniha ma nezaujala len svojou anotáciou ale aj prevedením. Aj napriek tomu, že ilustrácia na obálke pôsobí strašidelne, tak ornament okolo ilustrácie dodáva obálke šmrnc. Obálku knihy si všimli aj deti a náramne sa im páčila a dokonca chceli, aby som im z nej čítala. Dosť ale o obálke poďme na obsah.

Ebenezer Tweezer vo svojom honosnom dome v podkroví ukrýva hrôzostrašnú beštiu. Za to že sa o beštiu stará a kŕmi  ju všetkým, čo si len zažiada mu beštia plní jeho priania. Vďaka elixíru, ktorý mu dáva sa dožil úctyhodných 511 rokov. Beštia je však čoraz chamtivejšia až nakoniec sa rozhodne, že chce zjesť dieťa. To sa však Ebenezerovi prieči. Beštia však trvá na svojom a ak ju nenakŕmi nedostane elixír a zomrie. Keď natrafí na drzú sirotu Bethany, zdá sa, že je pre beštiu dokonalá. Bethany si však postupne začína Ebenezera získavať a tu nastáva problém.Tak táto kniha mi veľmi spríjemnila dni. Kniha ma úplne vtiahla do deja a ja ani nepamätám, kedy sa mi tak dobre čítalo. Kniha je jednoducho napísaná, takže detský čitateľ nebude mať problém s jej čítaním. Dej knihy bol neskutočne napínavý. Autor vo mne prebudil všetky možné emócie a ja som dej prežívala spoločne s postavami.   Kniha nemala hluché miesta ani pasáže, ktoré by ma nudili.  Dialógy aj opisy boli takisto primerané detskému čitateľovi. Autorka v knihe pracovala s fantasy prvkami, no niektoré kapitoly mali hororový nádych. Autorka s knihou chcela deťom ukázať, akú silu ma práve priateľstvo. Vďaka priateľstvu dokázali Bethany a Ebenezer čeliť beštii a zvíťaziť nad ňou. V knihe postupne spoznávame Ebenezera, jeho život aj jeho stretnutie s beštiou. Rovnako spoznávame aj sirotu Bethany. 

Postavy boli famózne. Autorka ich perfektne vykreslila. Veľmi sa mi páčilo vznikajúce priateľstvo medzi Bethany a Ebenezerom. Obaja vďaka ich priateľstvu prešli charakterovým prerodom. Záverečná časť bola neskutočne napínavá. Užila som si čítanie tejto knihy a neodporúčam ju len deťom ale aj dospelým.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Erin Wattová - Keď je to naozaj

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 ORIGINÁLNY NÁZOV - When It’s Real POČET STRÁN - 408 VÄZBA - pevná väzba ROK VYDANIA - 2022 VYDANIE - 1 JAZYK - slovenčina PREKLAD - Denisa Jahičová PÔVOD - Spojené štáty VYDAVATEĽSTVO - YOLi PRE KOHO - young adult ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Keď je to naozaj (Erin Wattová) | bux.sk Za knihu ďakujem BUX.sk Chceli by ste ísť na rande s celebritou, alebo s ňou chodiť? Tvorbu autorky Erin Watt (pseudonym dvoch autoriek) som spoznala vďaka odporúčaniu od kamošky. A práve vďaka sérii Royalovci som si zamilovala young adult. V krátkosti si ešte prečítajte o čom kniha je. Oakley je slávny popový spevák s nie veľmi dobrou povesťou. Vďaka jeho výstrednému správaniu sa jeho kariéra začína rozpadať. Tak jeho tím príde s geniálnym nápadom, ktorý má ľuďom ukázať, že Oakley dospel. Tento nápad zahŕňa Vaughn obyčajne dievča, ktoré musí finančne pomáhať svojej rodine. Vaughn dostane pracovnú ponuku, vďaka ktorej dokáže zaplatiť štúdium svojím bratom.