Preskočiť na hlavný obsah

Erin Wattová - Keď je to naozaj

 


CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - When It’s Real

POČET STRÁN - 408

VÄZBA - pevná väzba

ROK VYDANIA - 2022

VYDANIE - 1

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Denisa Jahičová

PÔVOD - Spojené štáty

VYDAVATEĽSTVO - YOLi

PRE KOHO - young adult

ODKAZ NA KNIHU -Kniha: Keď je to naozaj (Erin Wattová) | bux.sk

Za knihu ďakujem BUX.skChceli by ste ísť na rande s celebritou, alebo s ňou chodiť?

Tvorbu autorky Erin Watt (pseudonym dvoch autoriek) som spoznala vďaka odporúčaniu od kamošky. A práve vďaka sérii Royalovci som si zamilovala young adult.

V krátkosti si ešte prečítajte o čom kniha je. Oakley je slávny popový spevák s nie veľmi dobrou povesťou. Vďaka jeho výstrednému správaniu sa jeho kariéra začína rozpadať. Tak jeho tím príde s geniálnym nápadom, ktorý má ľuďom ukázať, že Oakley dospel. Tento nápad zahŕňa Vaughn obyčajne dievča, ktoré musí finančne pomáhať svojej rodine. Vaughn dostane pracovnú ponuku, vďaka ktorej dokáže zaplatiť štúdium svojím bratom. Musí sa však stať falošnou frajerkou Oakleyho a tým napraviť jeho povesť. Klame o ich vzťahu všetkým naokolo až napokon zistí, že klame aj samu seba.

Do čítania tejto knihy som sa púšťala s radosťou. Štýl písania autorky dôverne poznám a mne vyhovuje. Kniha sa čítala jednoducho a rýchlo. Dej bol plynulý nenarazila som na hluché miesta ani na pasáže, ktoré by ma nudili. Samozrejme v knihe nájdeme aj klišé scény, ale nekazia dojem z knihy. Kniha je písaná z pohľadu oboch postáv, takže ja som si prišla na svoje. Čítanie dialógov som si užívala. Bavili ma dialógy medzi hlavnými postavami. Veľmi sa mi páčil námet knihy. Vďaka autorke môžeme nahliadnuť do života celebrity. Spoznať jej život a zistiť, že nie je ľahké byť slávnym.  Romantická linka sa mi veľmi páčila. Nebola násilná ani prehnaná. Celkom sa prekvapilo, že je kniha určená 17+ podľa mňa si ju môžu prečítať aj mladšie čitateľky.Postavy autorka bravúrne spracovala. Úplne som sa vžila do ich pocitov a všetko som prežívala spoločne s nimi. Páčil sa mi prerod postáv. Postavy sa behom deja menili a formovali, vďaka čomu pôsobili reálne.

Záverečná časť ma trocha sklamala. Čakala som, že postavy budú riešiť vážnejší problém.  Pri čítaní tejto knihy som si perfektne oddýchla. Dokonca by som si vedela predstaviť knihu sfilmovanú.  Autorka nesklamala a ja si idem opäť prečítať Royalovcov. 


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t