Preskočiť na hlavný obsah

Erin Wattová - Keď je to naozaj

 


CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - When It’s Real

POČET STRÁN - 408

VÄZBA - pevná väzba

ROK VYDANIA - 2022

VYDANIE - 1

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Denisa Jahičová

PÔVOD - Spojené štáty

VYDAVATEĽSTVO - YOLi

PRE KOHO - young adult

ODKAZ NA KNIHU -Kniha: Keď je to naozaj (Erin Wattová) | bux.sk

Za knihu ďakujem BUX.skChceli by ste ísť na rande s celebritou, alebo s ňou chodiť?

Tvorbu autorky Erin Watt (pseudonym dvoch autoriek) som spoznala vďaka odporúčaniu od kamošky. A práve vďaka sérii Royalovci som si zamilovala young adult.

V krátkosti si ešte prečítajte o čom kniha je. Oakley je slávny popový spevák s nie veľmi dobrou povesťou. Vďaka jeho výstrednému správaniu sa jeho kariéra začína rozpadať. Tak jeho tím príde s geniálnym nápadom, ktorý má ľuďom ukázať, že Oakley dospel. Tento nápad zahŕňa Vaughn obyčajne dievča, ktoré musí finančne pomáhať svojej rodine. Vaughn dostane pracovnú ponuku, vďaka ktorej dokáže zaplatiť štúdium svojím bratom. Musí sa však stať falošnou frajerkou Oakleyho a tým napraviť jeho povesť. Klame o ich vzťahu všetkým naokolo až napokon zistí, že klame aj samu seba.

Do čítania tejto knihy som sa púšťala s radosťou. Štýl písania autorky dôverne poznám a mne vyhovuje. Kniha sa čítala jednoducho a rýchlo. Dej bol plynulý nenarazila som na hluché miesta ani na pasáže, ktoré by ma nudili. Samozrejme v knihe nájdeme aj klišé scény, ale nekazia dojem z knihy. Kniha je písaná z pohľadu oboch postáv, takže ja som si prišla na svoje. Čítanie dialógov som si užívala. Bavili ma dialógy medzi hlavnými postavami. Veľmi sa mi páčil námet knihy. Vďaka autorke môžeme nahliadnuť do života celebrity. Spoznať jej život a zistiť, že nie je ľahké byť slávnym.  Romantická linka sa mi veľmi páčila. Nebola násilná ani prehnaná. Celkom sa prekvapilo, že je kniha určená 17+ podľa mňa si ju môžu prečítať aj mladšie čitateľky.Postavy autorka bravúrne spracovala. Úplne som sa vžila do ich pocitov a všetko som prežívala spoločne s nimi. Páčil sa mi prerod postáv. Postavy sa behom deja menili a formovali, vďaka čomu pôsobili reálne.

Záverečná časť ma trocha sklamala. Čakala som, že postavy budú riešiť vážnejší problém.  Pri čítaní tejto knihy som si perfektne oddýchla. Dokonca by som si vedela predstaviť knihu sfilmovanú.  Autorka nesklamala a ja si idem opäť prečítať Royalovcov. 


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Martina Mrázová - Svätoplukov Havran

  CELKOVÉ HODNOTENIE 4 POČET STRÁN - 217 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Martina Mrázová ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Svätoplukov Havran (Martina Mrázová) | Martinus Za knihu by som sa chcela poďakovať pani autorke. Anotácia Táto kniha je pokračovaním románu Ja som Smútok. Príbeh o smutnej princeznej Mare sa prelína do príbehu o Svätoplukovom Havranovi. Príbeh Svätoplukovho Havrana sa začína jeho smrťou, po ktorej sa stáva dôležitou súčasťou predpovedanej vojny svetov. Bojuje za záchranu ľudstva, bohov a planéty. Jeho misia súvisí s poslaním ďalších dvoch mužov, bezúhonného mnícha a krvavého grófa. Všetci traja stoja na čele svojej armády a vstupujú do veľkej bitky z rozdielnych pohnútok. A ako s tým všetkým súvisí Mara? Jednoducho, jej osud sa v istých okamihoch alebo náznakoch prelína s osudmi všetkých troch mužov. Môj názor Ja som viac ako pred   rokom dostala možnosť prečítať si prvý diel s názvom Ja som Smútok. Pokrač

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Jennifer L. Armentrout - Ónyx

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 4,5* ORIGINÁLNY NÁZOV – Onyx VEKOVÉ ODPORÚČANIE – 14-18 POČET STRÁN – 392 ROK VYDANIA – 2019 VÄZBA – brožovaná väzba JAZYK – slovenský VYDAVATEĽSTVO – Zelený kocúr ODKAZ NA KNIHU - https://www.zelenykocur.sk/products/onyx-druha-kniha-serie-lux?_pos=1&_sid=118762b69&_ss=r   Anotácia Kniha Ónyx je pokračovaním knihy Obsidián zo série Lux. Kniha obsahom nadväzuje na prvú časť. Daemona a Katy spája silné puto. Daemon sa snaží dokázať, že jeho city sú skutočné a že to, čo ku nej cíti, nie len vďaka putu. Katy mu to neverí a snaží sa od neho držať ďalej, hoci Daemon vo svojej snahe nepovoľuje. No čakajú ich väčšie problémy. Do mesta zavítalo ministerstvo obrany. Ak prídu na to, že ich spája puto tak sú obaja odpísaní. Okrem toho, v škole sa objavil chalan, ktorý vie čo sa jej stalo a chce jej pomôcť. Všetko sa zamotáva, keď Katy uvidí niekoho, kto nemá byť nažive. Čo sa vlastne stalo s jeho bratom? A čo vlastne plánuje ministerstvo obrany?