Preskočiť na hlavný obsah

Julia Quinnová - Bridgerton Nevhodný návrh

 

CELKOVÉ HLDNOTENIE – 4/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - An Offer from a Gentleman

POČET STRÁN - 288

VÄZBA - pevná väzba

ROK VYDANIA - 2021

TÉMA - láska, svadba, šľachta, súrodenci, tajomstvo

ŠTÝL - historický, romantický

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Lenka Martinková

PÔVOD - Spojené štáty

3. DIEL SÉRIE - Bridgertonovci

VYDAVATEĽSTVO - Pandora

PRE KOHO - pre ženy, new adult

ODKAZ NA KNIHU – Nevhodný návrh - Julia Quinn - Megaknihy.sk - Julia Quinn - Megaknihy.sk

Za knihu a milý prístup ďakujem Megaknihy.sk. Som rada, že som si v rámci spolupráce s nimi mohla prečítať túto knihu. 

 


Začala sa nová spoločenská sezóna a lady Whistledown je plná očakávania. Túto sériu som si nesmierne obľúbila. Rodina Bridgertonovcov mi prirástla k srdcu a ja proste potrebujem poznať ich životné príbehy lásky. Neváhala som ani sekundu a hneď som sa začítala.

Táto kniha rozpráva príbeh Benedicta Bridgertona druhého najstaršieho syna Bridgertonovcov. Počas maškarného plesu v ich dome spoznáva očarujúcu neznámu. Táto žena mu však neprezradí ani svoje meno a vyparí sa bez stopy. Jedine čo mu po nej ostane je rukavica s monogramom a spomienky. Neznáma však ma svoje dôvody na to, aby ju nespoznal a nevypátral. Nájde nakoniec Benedict lásku svojho života?

Mne extrémne sadol štýl písania pani autorky. Autorka píše podľa mňa jednoduchým štýlom ale zato pútavo. Nemala som problém zo začítaním sa do knihy. Hneď po prvých stránkach som sa vžila do deja a pretáčala stránku po stránke. Dej knihy bol dynamický v knihe sa stále niečo dialo a riešilo. Nechýbalo napätie, tajomstvá, intrigy, láska a šteklivé scény. Kniha nemala hluché miesta ani pasáže, ktoré by ma vyslovene nudili a nútili preskakovať riadky. Opisy a dialógy boli ako vždy parádne. Po tejto stránke ja nemám čo knihe vytknúť.


Asi v každej inej recenzii ste čítali, že kniha pripomína príbeh popolušky a áno je to naozaj tak. Celý začiatok knihy sa niesol v popoluškovskom duchu. Macocha, nevlastné sestry, kruté zaobchádzanie, „princ“, ples toto všetko v knihe nájdete. Ja som miestami zabúdala, že nečítam retelling na popolušku ale Bridgerton a to mi miestami vadilo. Postupne sa však podobnosť vytrácala a ja som si užívala čítanie. Autorka sa v tejto časti zamerala na nemanželské deti šľachty. Chcela upriamiť pozornosť na to, ako sa k týmto deťom správali. Podľa mňa sa však s touto témou dalo viac pracovať.

Čo sa týka postáv, tak Benedicta som si obľúbila už v predchádzajúcich častiach (a seriály). Sophie mi ako postava nevadila. Obe postavy mi sadli.

Záverečná scéna ma bavila hlavne kvôli Violet. Keď však porovnám túto časť z predchádzajúcimi, tak je oproti nim slabšia. Aj napriek tomu som si čítanie užila a určite sa chystám na ďalšiu časť.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Janette Okeová - Keď príde jar

HODNOTENIE - 5 /5 ORIGINÁLNY NÁZOV - WHENCOMES THE SPRING POČET STRÁN - 320 VÄZBA - BROŽOVANÁ  ROK VYDANIA - 2021 EDÍCIA -KANADSKÝ ZÁPAD  ŠTÝL- historický, romantický, duchovný JAZYK - slovenčina VYDAVATEĽSTVO - KUMRAN PRE KOHO - pre ženy, pre kresťanov ODKAZ NA KNIHU -  Keď príde jar: kniha - Janette Okeová | Kumran.sk      Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu Kumran.sk.  Dal jej svoje srdce – dokáže sa oň Elizabeth starať s takou nehou, s akou sa Wynn stará o ňu? Keď príde jar  je druhou knihou najpredávanejšej série kresťanských románov z prostredia kanadského západu od skvelej spisovateľky  Janette Okeovej . Svadba bola jej splneným snom, ale potom… Po roku učenia v jednotriednej škole v kanadskej divočine plánuje Elizabeth svadbu s Wynnom Delaneym, členom Kráľovskej severozápadnej jazdnej polície. Svoj manželský život začínajú na jeho odľahlej základni ďaleko na severe. Elizabeth sa necíti pripravená na taký osamelý život bez mnohých výdoby

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Baja Dolce - Horkosladké esencie

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5* POČET STRÁN - 488 ROK VYDANIA - 2020 VYDANIE - 1 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Venupress ODKAZ NA KNIHU - https://www.martinus.sk/?uItem=760155 Za poskytnutie recenzného výtlačku by som sa chcela poďakovať vydavateľstvu Venupress. Samozrejme by som sa chcela poďakovať aj pani autorke za milé venovanie. O autorke Slovenská autorka Baja Dolce sa narodila v Bratislave. Na slovenskom knižnom trhu debutovala v roku 2018 s knihou Placebo On. Autorka sa písaniu venuje viac ako polovicu svojho života a lásku k písaniu si našla už v trinástich rokoch, keď začala pomáhať v školských novinách. Neskôr si založila vlastný blog, na ktorom zverejňovala svoje poviedky. Najviac ju teší, keď jej čitatelia posielajú spätnú väzbu. Do svojich kníh vkladá vždy niečo z reálneho života. Autorka sa riadi jedným pravidlom: „Kniha bez hlbšej myšlienky je ako človek bez duše.“ Anotácia Tri generácie, tri osudy a jedno prekliatie. Ani jednej