Preskočiť na hlavný obsah

Julia Quinnová - Bridgerton Nevhodný návrh

 

CELKOVÉ HLDNOTENIE – 4/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - An Offer from a Gentleman

POČET STRÁN - 288

VÄZBA - pevná väzba

ROK VYDANIA - 2021

TÉMA - láska, svadba, šľachta, súrodenci, tajomstvo

ŠTÝL - historický, romantický

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Lenka Martinková

PÔVOD - Spojené štáty

3. DIEL SÉRIE - Bridgertonovci

VYDAVATEĽSTVO - Pandora

PRE KOHO - pre ženy, new adult

ODKAZ NA KNIHU – Nevhodný návrh - Julia Quinn - Megaknihy.sk - Julia Quinn - Megaknihy.sk

Za knihu a milý prístup ďakujem Megaknihy.sk. Som rada, že som si v rámci spolupráce s nimi mohla prečítať túto knihu. 

 


Začala sa nová spoločenská sezóna a lady Whistledown je plná očakávania. Túto sériu som si nesmierne obľúbila. Rodina Bridgertonovcov mi prirástla k srdcu a ja proste potrebujem poznať ich životné príbehy lásky. Neváhala som ani sekundu a hneď som sa začítala.

Táto kniha rozpráva príbeh Benedicta Bridgertona druhého najstaršieho syna Bridgertonovcov. Počas maškarného plesu v ich dome spoznáva očarujúcu neznámu. Táto žena mu však neprezradí ani svoje meno a vyparí sa bez stopy. Jedine čo mu po nej ostane je rukavica s monogramom a spomienky. Neznáma však ma svoje dôvody na to, aby ju nespoznal a nevypátral. Nájde nakoniec Benedict lásku svojho života?

Mne extrémne sadol štýl písania pani autorky. Autorka píše podľa mňa jednoduchým štýlom ale zato pútavo. Nemala som problém zo začítaním sa do knihy. Hneď po prvých stránkach som sa vžila do deja a pretáčala stránku po stránke. Dej knihy bol dynamický v knihe sa stále niečo dialo a riešilo. Nechýbalo napätie, tajomstvá, intrigy, láska a šteklivé scény. Kniha nemala hluché miesta ani pasáže, ktoré by ma vyslovene nudili a nútili preskakovať riadky. Opisy a dialógy boli ako vždy parádne. Po tejto stránke ja nemám čo knihe vytknúť.


Asi v každej inej recenzii ste čítali, že kniha pripomína príbeh popolušky a áno je to naozaj tak. Celý začiatok knihy sa niesol v popoluškovskom duchu. Macocha, nevlastné sestry, kruté zaobchádzanie, „princ“, ples toto všetko v knihe nájdete. Ja som miestami zabúdala, že nečítam retelling na popolušku ale Bridgerton a to mi miestami vadilo. Postupne sa však podobnosť vytrácala a ja som si užívala čítanie. Autorka sa v tejto časti zamerala na nemanželské deti šľachty. Chcela upriamiť pozornosť na to, ako sa k týmto deťom správali. Podľa mňa sa však s touto témou dalo viac pracovať.

Čo sa týka postáv, tak Benedicta som si obľúbila už v predchádzajúcich častiach (a seriály). Sophie mi ako postava nevadila. Obe postavy mi sadli.

Záverečná scéna ma bavila hlavne kvôli Violet. Keď však porovnám túto časť z predchádzajúcimi, tak je oproti nim slabšia. Aj napriek tomu som si čítanie užila a určite sa chystám na ďalšiu časť.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Erin Wattová - Keď je to naozaj

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 ORIGINÁLNY NÁZOV - When It’s Real POČET STRÁN - 408 VÄZBA - pevná väzba ROK VYDANIA - 2022 VYDANIE - 1 JAZYK - slovenčina PREKLAD - Denisa Jahičová PÔVOD - Spojené štáty VYDAVATEĽSTVO - YOLi PRE KOHO - young adult ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Keď je to naozaj (Erin Wattová) | bux.sk Za knihu ďakujem BUX.sk Chceli by ste ísť na rande s celebritou, alebo s ňou chodiť? Tvorbu autorky Erin Watt (pseudonym dvoch autoriek) som spoznala vďaka odporúčaniu od kamošky. A práve vďaka sérii Royalovci som si zamilovala young adult. V krátkosti si ešte prečítajte o čom kniha je. Oakley je slávny popový spevák s nie veľmi dobrou povesťou. Vďaka jeho výstrednému správaniu sa jeho kariéra začína rozpadať. Tak jeho tím príde s geniálnym nápadom, ktorý má ľuďom ukázať, že Oakley dospel. Tento nápad zahŕňa Vaughn obyčajne dievča, ktoré musí finančne pomáhať svojej rodine. Vaughn dostane pracovnú ponuku, vďaka ktorej dokáže zaplatiť štúdium svojím bratom.