Preskočiť na hlavný obsah

Julia Quinnová - Bridgerton Nevhodný návrh

 

CELKOVÉ HLDNOTENIE – 4/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - An Offer from a Gentleman

POČET STRÁN - 288

VÄZBA - pevná väzba

ROK VYDANIA - 2021

TÉMA - láska, svadba, šľachta, súrodenci, tajomstvo

ŠTÝL - historický, romantický

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Lenka Martinková

PÔVOD - Spojené štáty

3. DIEL SÉRIE - Bridgertonovci

VYDAVATEĽSTVO - Pandora

PRE KOHO - pre ženy, new adult

ODKAZ NA KNIHU – Nevhodný návrh - Julia Quinn - Megaknihy.sk - Julia Quinn - Megaknihy.sk

Za knihu a milý prístup ďakujem Megaknihy.sk. Som rada, že som si v rámci spolupráce s nimi mohla prečítať túto knihu. 

 


Začala sa nová spoločenská sezóna a lady Whistledown je plná očakávania. Túto sériu som si nesmierne obľúbila. Rodina Bridgertonovcov mi prirástla k srdcu a ja proste potrebujem poznať ich životné príbehy lásky. Neváhala som ani sekundu a hneď som sa začítala.

Táto kniha rozpráva príbeh Benedicta Bridgertona druhého najstaršieho syna Bridgertonovcov. Počas maškarného plesu v ich dome spoznáva očarujúcu neznámu. Táto žena mu však neprezradí ani svoje meno a vyparí sa bez stopy. Jedine čo mu po nej ostane je rukavica s monogramom a spomienky. Neznáma však ma svoje dôvody na to, aby ju nespoznal a nevypátral. Nájde nakoniec Benedict lásku svojho života?

Mne extrémne sadol štýl písania pani autorky. Autorka píše podľa mňa jednoduchým štýlom ale zato pútavo. Nemala som problém zo začítaním sa do knihy. Hneď po prvých stránkach som sa vžila do deja a pretáčala stránku po stránke. Dej knihy bol dynamický v knihe sa stále niečo dialo a riešilo. Nechýbalo napätie, tajomstvá, intrigy, láska a šteklivé scény. Kniha nemala hluché miesta ani pasáže, ktoré by ma vyslovene nudili a nútili preskakovať riadky. Opisy a dialógy boli ako vždy parádne. Po tejto stránke ja nemám čo knihe vytknúť.


Asi v každej inej recenzii ste čítali, že kniha pripomína príbeh popolušky a áno je to naozaj tak. Celý začiatok knihy sa niesol v popoluškovskom duchu. Macocha, nevlastné sestry, kruté zaobchádzanie, „princ“, ples toto všetko v knihe nájdete. Ja som miestami zabúdala, že nečítam retelling na popolušku ale Bridgerton a to mi miestami vadilo. Postupne sa však podobnosť vytrácala a ja som si užívala čítanie. Autorka sa v tejto časti zamerala na nemanželské deti šľachty. Chcela upriamiť pozornosť na to, ako sa k týmto deťom správali. Podľa mňa sa však s touto témou dalo viac pracovať.

Čo sa týka postáv, tak Benedicta som si obľúbila už v predchádzajúcich častiach (a seriály). Sophie mi ako postava nevadila. Obe postavy mi sadli.

Záverečná scéna ma bavila hlavne kvôli Violet. Keď však porovnám túto časť z predchádzajúcimi, tak je oproti nim slabšia. Aj napriek tomu som si čítanie užila a určite sa chystám na ďalšiu časť.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Katarína Soyka - Hlas draka

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5* POČET STRÁN - 248 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - https://www.martinus.sk/?uItem=786145 Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. O autorke Autorka sa fantastike  venuje od roku 2011, kedy bol publikovaný jej prvý fantasy román Sklený vrch – o putovaní troch čarodejníc. O rok neskôr sa stala jednou z kľúčových hláv Vydavateľstva Hydra. Vydala urban fantasy pre dospelých Lokaj, fantasy o meňavcoch Vlčí brat a neskôr space operu Posledná Pozemšťanka, ktorá bola preložená aj do českého jazyka. Z prostredia elfov a kentaurov pochádza novela Cval kentaura. Hrdinovia jej príbehov nebývajú dokonalí, skôr naopak, často trpia intoleranciou a inými neduhmi, dostávajú priestor na postupný prerod a ich osudom dominuje láska. Soyka sa podieľala na niekoľkých medzinárodných projektoch, ktorých výsledkom sú zbierky mikropoviedok scifi, fantasy a hororu Fantastiká 55, hororová zbier

Mona Kasten - Cítiť znova

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 ORIGINÁLNY NÁZOV - Feel Again POČET STRÁN - 368 VÄZBA - brožovaná väzba ROK VYDANIA - 2021 TÉMA - túžba, šťastie, sny, prvá láska ŠTÝL - romantický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Martina Šturcelová PÔVOD - Nemecko 3. DIEL SÉRIE - Znova VYDAVATEĽSTVO - YOLi PRE KOHO - young adult, new adult ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Cítiť znova (Mona Kasten) | Martinus Za knihu ďakujem Bux.sk   Sawyer Dixonová pôsobí na ľudí dosť odmerane. Je tvrdá, nedáva si servítku pred ústa a stále je sama.  Od smrti rodičov si nikoho nepúšťa k telu. To sa však zmení, keď sa zoznámi s Isaacom Grantom. Plachý chlapec v okuliaroch s hrubým rámom, s motýlikom na krku a uhladeným účesom ani zďaleka nepatrí k typom, ktoré by ju zaujali. Aj Isaac je nezadaný a už ho to začína škrieť. Vtedy mu Sawyer ponúkne pomoc.  Navrhne mu, že z neho urobí drsného chlapca, aby mal väčší úspech u dievčat , a ona na revanš použije fotografie z jeho premeny na svoj záverečný školský p