Preskočiť na hlavný obsah

Julia Quinnová - Bridgerton Nevhodný návrh

 

CELKOVÉ HLDNOTENIE – 4/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - An Offer from a Gentleman

POČET STRÁN - 288

VÄZBA - pevná väzba

ROK VYDANIA - 2021

TÉMA - láska, svadba, šľachta, súrodenci, tajomstvo

ŠTÝL - historický, romantický

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Lenka Martinková

PÔVOD - Spojené štáty

3. DIEL SÉRIE - Bridgertonovci

VYDAVATEĽSTVO - Pandora

PRE KOHO - pre ženy, new adult

ODKAZ NA KNIHU – Nevhodný návrh - Julia Quinn - Megaknihy.sk - Julia Quinn - Megaknihy.sk

Za knihu a milý prístup ďakujem Megaknihy.sk. Som rada, že som si v rámci spolupráce s nimi mohla prečítať túto knihu. 

 


Začala sa nová spoločenská sezóna a lady Whistledown je plná očakávania. Túto sériu som si nesmierne obľúbila. Rodina Bridgertonovcov mi prirástla k srdcu a ja proste potrebujem poznať ich životné príbehy lásky. Neváhala som ani sekundu a hneď som sa začítala.

Táto kniha rozpráva príbeh Benedicta Bridgertona druhého najstaršieho syna Bridgertonovcov. Počas maškarného plesu v ich dome spoznáva očarujúcu neznámu. Táto žena mu však neprezradí ani svoje meno a vyparí sa bez stopy. Jedine čo mu po nej ostane je rukavica s monogramom a spomienky. Neznáma však ma svoje dôvody na to, aby ju nespoznal a nevypátral. Nájde nakoniec Benedict lásku svojho života?

Mne extrémne sadol štýl písania pani autorky. Autorka píše podľa mňa jednoduchým štýlom ale zato pútavo. Nemala som problém zo začítaním sa do knihy. Hneď po prvých stránkach som sa vžila do deja a pretáčala stránku po stránke. Dej knihy bol dynamický v knihe sa stále niečo dialo a riešilo. Nechýbalo napätie, tajomstvá, intrigy, láska a šteklivé scény. Kniha nemala hluché miesta ani pasáže, ktoré by ma vyslovene nudili a nútili preskakovať riadky. Opisy a dialógy boli ako vždy parádne. Po tejto stránke ja nemám čo knihe vytknúť.


Asi v každej inej recenzii ste čítali, že kniha pripomína príbeh popolušky a áno je to naozaj tak. Celý začiatok knihy sa niesol v popoluškovskom duchu. Macocha, nevlastné sestry, kruté zaobchádzanie, „princ“, ples toto všetko v knihe nájdete. Ja som miestami zabúdala, že nečítam retelling na popolušku ale Bridgerton a to mi miestami vadilo. Postupne sa však podobnosť vytrácala a ja som si užívala čítanie. Autorka sa v tejto časti zamerala na nemanželské deti šľachty. Chcela upriamiť pozornosť na to, ako sa k týmto deťom správali. Podľa mňa sa však s touto témou dalo viac pracovať.

Čo sa týka postáv, tak Benedicta som si obľúbila už v predchádzajúcich častiach (a seriály). Sophie mi ako postava nevadila. Obe postavy mi sadli.

Záverečná scéna ma bavila hlavne kvôli Violet. Keď však porovnám túto časť z predchádzajúcimi, tak je oproti nim slabšia. Aj napriek tomu som si čítanie užila a určite sa chystám na ďalšiu časť.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Martina Mrázová - Svätoplukov Havran

  CELKOVÉ HODNOTENIE 4 POČET STRÁN - 217 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Martina Mrázová ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Svätoplukov Havran (Martina Mrázová) | Martinus Za knihu by som sa chcela poďakovať pani autorke. Anotácia Táto kniha je pokračovaním románu Ja som Smútok. Príbeh o smutnej princeznej Mare sa prelína do príbehu o Svätoplukovom Havranovi. Príbeh Svätoplukovho Havrana sa začína jeho smrťou, po ktorej sa stáva dôležitou súčasťou predpovedanej vojny svetov. Bojuje za záchranu ľudstva, bohov a planéty. Jeho misia súvisí s poslaním ďalších dvoch mužov, bezúhonného mnícha a krvavého grófa. Všetci traja stoja na čele svojej armády a vstupujú do veľkej bitky z rozdielnych pohnútok. A ako s tým všetkým súvisí Mara? Jednoducho, jej osud sa v istých okamihoch alebo náznakoch prelína s osudmi všetkých troch mužov. Môj názor Ja som viac ako pred   rokom dostala možnosť prečítať si prvý diel s názvom Ja som Smútok. Pokrač

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Jennifer L. Armentrout - Ónyx

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 4,5* ORIGINÁLNY NÁZOV – Onyx VEKOVÉ ODPORÚČANIE – 14-18 POČET STRÁN – 392 ROK VYDANIA – 2019 VÄZBA – brožovaná väzba JAZYK – slovenský VYDAVATEĽSTVO – Zelený kocúr ODKAZ NA KNIHU - https://www.zelenykocur.sk/products/onyx-druha-kniha-serie-lux?_pos=1&_sid=118762b69&_ss=r   Anotácia Kniha Ónyx je pokračovaním knihy Obsidián zo série Lux. Kniha obsahom nadväzuje na prvú časť. Daemona a Katy spája silné puto. Daemon sa snaží dokázať, že jeho city sú skutočné a že to, čo ku nej cíti, nie len vďaka putu. Katy mu to neverí a snaží sa od neho držať ďalej, hoci Daemon vo svojej snahe nepovoľuje. No čakajú ich väčšie problémy. Do mesta zavítalo ministerstvo obrany. Ak prídu na to, že ich spája puto tak sú obaja odpísaní. Okrem toho, v škole sa objavil chalan, ktorý vie čo sa jej stalo a chce jej pomôcť. Všetko sa zamotáva, keď Katy uvidí niekoho, kto nemá byť nažive. Čo sa vlastne stalo s jeho bratom? A čo vlastne plánuje ministerstvo obrany?