Preskočiť na hlavný obsah

Vi Keelandová - Rivali

 


CELKOVÉ HODNOTENIE – 3/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - The Rivals

POČET STRÁN - 328

VÄZBA - pevná väzba

ROK VYDANIA - 2021

VYDANIE - 1

TÉMA - nenávisťláska a nenávisťrivalitaerotikaláskasvadba

ŠTÝL - erotickýromantický

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Petra Malúchová

PÔVOD - Spojené štáty

VYDAVATEĽSTVO - Ikar

ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Rivali (Vi Keelandová) | bux.sk 

Za knihu ďakujem Bux.skSpor medzi Westonom a mnou sa začal pri oltári. Nešlo o našu svadbu, táto sa konala desaťročia predtým, ako som sa narodila. Naši starí otcovia boli najlepší priatelia a obchodní partneri. Až do osudného dňa. Tesne pred sobášom dala môjmu starému otcovi jeho snúbenica košom, pretože milovala Westonovho starého otca. Tí dvaja už celé roky bojovali o srdce Grace Copelandovej, zhodou okolností ich tretej obchodnej partnerky. Napokon ju nezískal ani jeden a ich cesty sa rozišli. Obaja sa oženili s inými ženami a stali sa z nich najväčší obchodní rivali v dejinách.

Naši otcovia v rodinnej tradícii pokračovali. A potom aj my s Westonom. Doteraz sme sa navzájom vyhýbali. Lenže čo čert nechcel, Grace Copelandová zomrela a zanechala jeden z najluxusnejších hotelov na svete našim starým otcom, nech sa vyrovnajú. Začal sa boj o väčšinový podiel a my s Westonom sme sa mali podieľať na chode hotela.
Netrvalo dlho a šli sme si po krku. Na Westonovi Lockwoodovi ma škrelo všetko. Bol vysoký, namyslený, prehnane múdry a až nespravodlivo atraktívny. Správali sme sa k sebe ako pes a mačka. Ale to by som ešte zniesla. Naše rodiny sa predsa nenávideli odjakživa. Bol tu však jeden menší problém. Zakaždým, keď sme sa s Westonom pohádali, ocitli sme sa v posteli.

 


S tvorbou pani autorky som  doposiaľ nemala česť. Na knižnom trhu som jej tvorbu registrovala, no nič som od nej nečítala, až doteraz. Na knihu som sa veľmi tešila. Ja osobne mám rada tento žáner a nikdy ním nepohrdnem, no táto kniha mi nejak nesadla. 

Do knihy sa mi veľmi ťažko začítavalo. Nesadol mi štýl písania pani autorky a to zapríčinilo, že sa mi kniha zle čítala. Nedokázala som sa ponoriť do deja a knihu som čítala len povrchne. Kniha mala podľa mňa veľmi rýchli dej a dosť často som narážala na kapitoly, ktoré ma nebavili. Užívala som si však dialógy medzi hlavnými postavami. Bavili ma doťahovačky medzi nimi a ich sarkazmus. Opisy v knihe boli v pohode.

Čo sa týka zápletky, tak tá sa mi páčila. Dve znepriatelené rodiny, opäť spojí láska. Autorka zápletky v knihe veľmi dobre spracovala.

Romantickej linke som nejak neprišla na chuť. Podľa mňa medzi nimi rýchlo vzplanul vzťah. Hlavná hrdinka mohla viac odolávať Westonovi. Nielen po ľúbostnej stránke ale aj intímnej. Čo sa týka postav, tak tie som si nejak extrémne neobľúbila. Správanie postáv bolo miestami divné až som pri čítaní pretáčala očami.

Som rada, že som si prečítala knihu a mohla spoznať tvorbu autorky. Bohužiaľ toto nie je kniha, ktorú by som zaradila medzi moje top prečítane knihy. Knihu odkladám na poličku s veľkou radosťou. Samozrejme to, že kniha nesadla mne neznamená, že sa nebude páčiť vám.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Katarína Soyka - Hlas draka

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5* POČET STRÁN - 248 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - https://www.martinus.sk/?uItem=786145 Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. O autorke Autorka sa fantastike  venuje od roku 2011, kedy bol publikovaný jej prvý fantasy román Sklený vrch – o putovaní troch čarodejníc. O rok neskôr sa stala jednou z kľúčových hláv Vydavateľstva Hydra. Vydala urban fantasy pre dospelých Lokaj, fantasy o meňavcoch Vlčí brat a neskôr space operu Posledná Pozemšťanka, ktorá bola preložená aj do českého jazyka. Z prostredia elfov a kentaurov pochádza novela Cval kentaura. Hrdinovia jej príbehov nebývajú dokonalí, skôr naopak, často trpia intoleranciou a inými neduhmi, dostávajú priestor na postupný prerod a ich osudom dominuje láska. Soyka sa podieľala na niekoľkých medzinárodných projektoch, ktorých výsledkom sú zbierky mikropoviedok scifi, fantasy a hororu Fantastiká 55, hororová zbier

Mona Kasten - Cítiť znova

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 ORIGINÁLNY NÁZOV - Feel Again POČET STRÁN - 368 VÄZBA - brožovaná väzba ROK VYDANIA - 2021 TÉMA - túžba, šťastie, sny, prvá láska ŠTÝL - romantický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Martina Šturcelová PÔVOD - Nemecko 3. DIEL SÉRIE - Znova VYDAVATEĽSTVO - YOLi PRE KOHO - young adult, new adult ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Cítiť znova (Mona Kasten) | Martinus Za knihu ďakujem Bux.sk   Sawyer Dixonová pôsobí na ľudí dosť odmerane. Je tvrdá, nedáva si servítku pred ústa a stále je sama.  Od smrti rodičov si nikoho nepúšťa k telu. To sa však zmení, keď sa zoznámi s Isaacom Grantom. Plachý chlapec v okuliaroch s hrubým rámom, s motýlikom na krku a uhladeným účesom ani zďaleka nepatrí k typom, ktoré by ju zaujali. Aj Isaac je nezadaný a už ho to začína škrieť. Vtedy mu Sawyer ponúkne pomoc.  Navrhne mu, že z neho urobí drsného chlapca, aby mal väčší úspech u dievčat , a ona na revanš použije fotografie z jeho premeny na svoj záverečný školský p