Preskočiť na hlavný obsah

Vi Keelandová - Rivali

 


CELKOVÉ HODNOTENIE – 3/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - The Rivals

POČET STRÁN - 328

VÄZBA - pevná väzba

ROK VYDANIA - 2021

VYDANIE - 1

TÉMA - nenávisťláska a nenávisťrivalitaerotikaláskasvadba

ŠTÝL - erotickýromantický

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Petra Malúchová

PÔVOD - Spojené štáty

VYDAVATEĽSTVO - Ikar

ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Rivali (Vi Keelandová) | bux.sk 

Za knihu ďakujem Bux.skSpor medzi Westonom a mnou sa začal pri oltári. Nešlo o našu svadbu, táto sa konala desaťročia predtým, ako som sa narodila. Naši starí otcovia boli najlepší priatelia a obchodní partneri. Až do osudného dňa. Tesne pred sobášom dala môjmu starému otcovi jeho snúbenica košom, pretože milovala Westonovho starého otca. Tí dvaja už celé roky bojovali o srdce Grace Copelandovej, zhodou okolností ich tretej obchodnej partnerky. Napokon ju nezískal ani jeden a ich cesty sa rozišli. Obaja sa oženili s inými ženami a stali sa z nich najväčší obchodní rivali v dejinách.

Naši otcovia v rodinnej tradícii pokračovali. A potom aj my s Westonom. Doteraz sme sa navzájom vyhýbali. Lenže čo čert nechcel, Grace Copelandová zomrela a zanechala jeden z najluxusnejších hotelov na svete našim starým otcom, nech sa vyrovnajú. Začal sa boj o väčšinový podiel a my s Westonom sme sa mali podieľať na chode hotela.
Netrvalo dlho a šli sme si po krku. Na Westonovi Lockwoodovi ma škrelo všetko. Bol vysoký, namyslený, prehnane múdry a až nespravodlivo atraktívny. Správali sme sa k sebe ako pes a mačka. Ale to by som ešte zniesla. Naše rodiny sa predsa nenávideli odjakživa. Bol tu však jeden menší problém. Zakaždým, keď sme sa s Westonom pohádali, ocitli sme sa v posteli.

 


S tvorbou pani autorky som  doposiaľ nemala česť. Na knižnom trhu som jej tvorbu registrovala, no nič som od nej nečítala, až doteraz. Na knihu som sa veľmi tešila. Ja osobne mám rada tento žáner a nikdy ním nepohrdnem, no táto kniha mi nejak nesadla. 

Do knihy sa mi veľmi ťažko začítavalo. Nesadol mi štýl písania pani autorky a to zapríčinilo, že sa mi kniha zle čítala. Nedokázala som sa ponoriť do deja a knihu som čítala len povrchne. Kniha mala podľa mňa veľmi rýchli dej a dosť často som narážala na kapitoly, ktoré ma nebavili. Užívala som si však dialógy medzi hlavnými postavami. Bavili ma doťahovačky medzi nimi a ich sarkazmus. Opisy v knihe boli v pohode.

Čo sa týka zápletky, tak tá sa mi páčila. Dve znepriatelené rodiny, opäť spojí láska. Autorka zápletky v knihe veľmi dobre spracovala.

Romantickej linke som nejak neprišla na chuť. Podľa mňa medzi nimi rýchlo vzplanul vzťah. Hlavná hrdinka mohla viac odolávať Westonovi. Nielen po ľúbostnej stránke ale aj intímnej. Čo sa týka postav, tak tie som si nejak extrémne neobľúbila. Správanie postáv bolo miestami divné až som pri čítaní pretáčala očami.

Som rada, že som si prečítala knihu a mohla spoznať tvorbu autorky. Bohužiaľ toto nie je kniha, ktorú by som zaradila medzi moje top prečítane knihy. Knihu odkladám na poličku s veľkou radosťou. Samozrejme to, že kniha nesadla mne neznamená, že sa nebude páčiť vám.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Janette Okeová - Keď príde jar

HODNOTENIE - 5 /5 ORIGINÁLNY NÁZOV - WHENCOMES THE SPRING POČET STRÁN - 320 VÄZBA - BROŽOVANÁ  ROK VYDANIA - 2021 EDÍCIA -KANADSKÝ ZÁPAD  ŠTÝL- historický, romantický, duchovný JAZYK - slovenčina VYDAVATEĽSTVO - KUMRAN PRE KOHO - pre ženy, pre kresťanov ODKAZ NA KNIHU -  Keď príde jar: kniha - Janette Okeová | Kumran.sk      Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu Kumran.sk.  Dal jej svoje srdce – dokáže sa oň Elizabeth starať s takou nehou, s akou sa Wynn stará o ňu? Keď príde jar  je druhou knihou najpredávanejšej série kresťanských románov z prostredia kanadského západu od skvelej spisovateľky  Janette Okeovej . Svadba bola jej splneným snom, ale potom… Po roku učenia v jednotriednej škole v kanadskej divočine plánuje Elizabeth svadbu s Wynnom Delaneym, členom Kráľovskej severozápadnej jazdnej polície. Svoj manželský život začínajú na jeho odľahlej základni ďaleko na severe. Elizabeth sa necíti pripravená na taký osamelý život bez mnohých výdoby

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Baja Dolce - Horkosladké esencie

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5* POČET STRÁN - 488 ROK VYDANIA - 2020 VYDANIE - 1 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Venupress ODKAZ NA KNIHU - https://www.martinus.sk/?uItem=760155 Za poskytnutie recenzného výtlačku by som sa chcela poďakovať vydavateľstvu Venupress. Samozrejme by som sa chcela poďakovať aj pani autorke za milé venovanie. O autorke Slovenská autorka Baja Dolce sa narodila v Bratislave. Na slovenskom knižnom trhu debutovala v roku 2018 s knihou Placebo On. Autorka sa písaniu venuje viac ako polovicu svojho života a lásku k písaniu si našla už v trinástich rokoch, keď začala pomáhať v školských novinách. Neskôr si založila vlastný blog, na ktorom zverejňovala svoje poviedky. Najviac ju teší, keď jej čitatelia posielajú spätnú väzbu. Do svojich kníh vkladá vždy niečo z reálneho života. Autorka sa riadi jedným pravidlom: „Kniha bez hlbšej myšlienky je ako človek bez duše.“ Anotácia Tri generácie, tri osudy a jedno prekliatie. Ani jednej