Preskočiť na hlavný obsah

Elle Kennedy - Riziko

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - The Risk

POČET STRÁN - 368

VÄZBA - brožovaná väzba

ROK VYDANIA - 2022

VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 17+

VYDANIE - 1

ŠTÝL - romantický

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Klára Kruteková

PÔVOD - Spojené štáty

2. DIEL SÉRIE - Briar U (SK)

VYDAVATEĽSTVO - YOLi

PRE KOHO - new adult

ODKAZ NA KNIHU – Paperback: Riziko (Elle Kennedyová) | bux.sk

Za knihu ďakujem Bux.sk

 


 

Brenna je ostré dievča, aspoň to všetci tvrdia. Nepoddáva sa strachu a názor druhých je jej ukradnutý. Drží sa však jedného pravidla. Nikdy nespí so súpermi. Ako dcéra trénera briarského hokejového tímu by sa s rivalom nezaplietla za žiadnu cenu. Žiaľ, osud vie byť krutý a Jake Connelly je presne ten prípad. Brenna ho však zúfalo potrebuje, aby jej pomohol získať vysnívanú stáž, a ten nafúkanec jej to vôbec neuľahčuje. Arogantný, otravný, aj keď výnimočne príťažlivý harvardský útočník Connelly má predstierať, že je jej frajer. A za každé falošné rande požaduje jedno skutočné. Z chodenia s Jakeom Connellym nemôže vzísť nič dobré. Otec by ju pretrhol a kamaráti zatratili, ibaže v stávke je Brennina budúcnosť. No určite sa doňho nezaľúbi. Také riziko nepodstúpi!

 

Ach, čítanie tejto knihy som si nesmierne užila. Elle Kennedy je autorka, ktorú si proste zamilujete. Po prečítaní prvej časti som sa nevedela dočkať pokračovania. Hneď som sa pustila do čítania a knihu som nechcela pustiť z ruky. Príbeh ma natoľko pohltil, že som knihu prečítala na jedno posedenie.

V tejto knihe si prečítame príbeh Brenny a Jakea. Brenna je dcérou trénera briarského hokejového tímu. Rovnako ako jej otec miluje hokej a nikdy by sa nezaplietla s rivalom. Všetko však zmení očarujúci nafúkanec z harvardského tímu. Brenna ho však potrebuje aby mohla získať vysnívanú stáž. Brenna a Jake budu predstierať, že spolu chodia, no Jake chce od nej na oplátku skutočné rande.   

Kniha je písaná jednoducho, takže som nemala  problém sa do knihy začítať. Dej plynulo odsýpa bez zbytočných omáčok. Kniha je však malinko predvídateľná, ale od tohto žánru sa to dá očakávať. Opisy v knihe boli dostačujúce na to, aby som si predstavila miesta, v ktorých sa dej odohrával. Aj táto kniha je písaná z pohľadu oboch postáv, čo ja vnímam ako veľké plus. Celkovo mi príbeh pripomínal takého Rómea a Júliu z hokejového prostredia. Áno, celkom dosť klišé, ale mne osobne to nevadilo. Natoľko som sa s príbehom vžila, že som tie klišé scény ani nevnímala. Samozrejme v knihe nájdeme aj šteklivé scény. Niektoré dialógy postáv pri týchto scénach boli komické. Toto si hádam ľudia pri tom nehovoria (keď áno, tak sa ospravedlňujem). Oceňujem však, že autorka sa aj v tejto knihe dotkla citlivejších tém.

Bavili ma obe hlavné postavy ich doťahovanie ma celkom bavilo. Romantická linka medzi nimi mi pri čítaní vyčarovala úsmev na tvári.  Páčilo sa mi, že sa v knihe spomenuli a objavili aj postavy z predchádzajúcej časti.

Čo k tejto knihe ešte dodať? Toto nie je kniha pre náročných čitateľov, ale perfektne si pri nej oddýchnete. Ak hľadáte nenáročne čítanie určite siahnite po tejto sérii.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Katarína Soyka - Hlas draka

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5* POČET STRÁN - 248 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - https://www.martinus.sk/?uItem=786145 Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. O autorke Autorka sa fantastike  venuje od roku 2011, kedy bol publikovaný jej prvý fantasy román Sklený vrch – o putovaní troch čarodejníc. O rok neskôr sa stala jednou z kľúčových hláv Vydavateľstva Hydra. Vydala urban fantasy pre dospelých Lokaj, fantasy o meňavcoch Vlčí brat a neskôr space operu Posledná Pozemšťanka, ktorá bola preložená aj do českého jazyka. Z prostredia elfov a kentaurov pochádza novela Cval kentaura. Hrdinovia jej príbehov nebývajú dokonalí, skôr naopak, často trpia intoleranciou a inými neduhmi, dostávajú priestor na postupný prerod a ich osudom dominuje láska. Soyka sa podieľala na niekoľkých medzinárodných projektoch, ktorých výsledkom sú zbierky mikropoviedok scifi, fantasy a hororu Fantastiká 55, hororová zbier

Mona Kasten - Cítiť znova

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 ORIGINÁLNY NÁZOV - Feel Again POČET STRÁN - 368 VÄZBA - brožovaná väzba ROK VYDANIA - 2021 TÉMA - túžba, šťastie, sny, prvá láska ŠTÝL - romantický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Martina Šturcelová PÔVOD - Nemecko 3. DIEL SÉRIE - Znova VYDAVATEĽSTVO - YOLi PRE KOHO - young adult, new adult ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Cítiť znova (Mona Kasten) | Martinus Za knihu ďakujem Bux.sk   Sawyer Dixonová pôsobí na ľudí dosť odmerane. Je tvrdá, nedáva si servítku pred ústa a stále je sama.  Od smrti rodičov si nikoho nepúšťa k telu. To sa však zmení, keď sa zoznámi s Isaacom Grantom. Plachý chlapec v okuliaroch s hrubým rámom, s motýlikom na krku a uhladeným účesom ani zďaleka nepatrí k typom, ktoré by ju zaujali. Aj Isaac je nezadaný a už ho to začína škrieť. Vtedy mu Sawyer ponúkne pomoc.  Navrhne mu, že z neho urobí drsného chlapca, aby mal väčší úspech u dievčat , a ona na revanš použije fotografie z jeho premeny na svoj záverečný školský p