Preskočiť na hlavný obsah

Mona Kasten - Cítiť znova

 


CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - Feel Again

POČET STRÁN - 368

VÄZBA - brožovaná väzba

ROK VYDANIA - 2021

TÉMA - túžba, šťastie, sny, prvá láska

ŠTÝL - romantický

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Martina Šturcelová

PÔVOD - Nemecko

3. DIEL SÉRIE - Znova

VYDAVATEĽSTVO - YOLi

PRE KOHO - young adult, new adult

ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Cítiť znova (Mona Kasten) | Martinus

Za knihu ďakujem Bux.sk

 


Sawyer Dixonová pôsobí na ľudí dosť odmerane. Je tvrdá, nedáva si servítku pred ústa a stále je sama. Od smrti rodičov si nikoho nepúšťa k telu. To sa však zmení, keď sa zoznámi s Isaacom Grantom. Plachý chlapec v okuliaroch s hrubým rámom, s motýlikom na krku a uhladeným účesom ani zďaleka nepatrí k typom, ktoré by ju zaujali. Aj Isaac je nezadaný a už ho to začína škrieť. Vtedy mu Sawyer ponúkne pomoc. Navrhne mu, že z neho urobí drsného chlapca, aby mal väčší úspech u dievčat, a ona na revanš použije fotografie z jeho premeny na svoj záverečný školský projekt. Zdanlivo jednoduché. S jedným detailom však Sawyer nerátala. S citmi. A to sa ukáže ako veľký problém.

 

Túto sériu som si neskutočne obľúbila a autorku som zaradila medzi svoje najobľúbenejšie.

Tretí diel zo série Znova rozpráva príbeh Sawyer a Isaaca. Sawyer je samotárka, ktorá nemá problém povedať ľudom, čo si o nich myslí. Zbožňuje fotografovanie a je ochotná urobiť všetko preto, aby jej záverečný školský projekt bol najlepší. Isaac je plachý nevýrazný chlapec, ktorý už viac nechce byť nezadaným. A tak mu Sawyer ponúkne pomoc, no na oplátku zdokumentuje celú premenu Isaaca. Postupne sa navzájom spoznávajú a ich vzťah prestáva byť len čisto kamarátsky.Čítanie o Sawyer a Isaacovi som si veľmi užívala. Už po prečítaní prvých stránok som vedela, že toto je presne kniha pre mňa. Nemala som problém sa do knihy začítať a stránky knihy mi odsýpali jedna radosť. Už dlho ma žiadna kniha nevtiahla tak do deja ako táto. Nechcela som sa vzdať jej čítania a celý čas v práci som čakala na moment, kedy sa konečne ponorím do jej čítania.

Štýl písania autorky som si obľúbila už v predchádzajúcich častiach. Dej knihy je dynamický v knihe sa stále niečo dialo, takže ja osobne som nenarazila na hluché miesta ani pasáže, ktoré by ma nudili. Opisov v knihe bol tak akurát nemala som problém si predstaviť miesta, v ktorých sa dej odohrával. Okrem chodieb školy a internátu zavítame aj na farmu Isaacovej rodiny a navštívime sestru Sawyer. Samozrejme nesmie chýbať romantická linka, ktorá ma takisto ako v predchádzajúcich častiach veľmi bavila. Vzťah medzi hrdinami autorka postupne rozvíjala, takže ich vzťah nepôsobil umelo. Kniha obsahuje aj jemne šteklivé scény. Na knihe mi vadilo akurát to, že som si ju nemohla prečítať aj z pohľadu Isaaca.

Autorka čitateľovi ponúka náhľad do života mladých ľudí, ktorý to nemajú ľahké. Potykajú sa nielen so školskými problémami, ale aj s rodinnými. V knihe autorka perfektne pracuje aj s emóciami.

Hlavní hrdinovia sa mi páčili. Bavilo ma postupne ich spoznávať a sledovať ich charakterový prerod.

Knihu odkladám na poličku a nedočkavo vyčkávam ďalší diel. 


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Katarína Soyka - Hlas draka

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5* POČET STRÁN - 248 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - https://www.martinus.sk/?uItem=786145 Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. O autorke Autorka sa fantastike  venuje od roku 2011, kedy bol publikovaný jej prvý fantasy román Sklený vrch – o putovaní troch čarodejníc. O rok neskôr sa stala jednou z kľúčových hláv Vydavateľstva Hydra. Vydala urban fantasy pre dospelých Lokaj, fantasy o meňavcoch Vlčí brat a neskôr space operu Posledná Pozemšťanka, ktorá bola preložená aj do českého jazyka. Z prostredia elfov a kentaurov pochádza novela Cval kentaura. Hrdinovia jej príbehov nebývajú dokonalí, skôr naopak, často trpia intoleranciou a inými neduhmi, dostávajú priestor na postupný prerod a ich osudom dominuje láska. Soyka sa podieľala na niekoľkých medzinárodných projektoch, ktorých výsledkom sú zbierky mikropoviedok scifi, fantasy a hororu Fantastiká 55, hororová zbier