Preskočiť na hlavný obsah

Mona Kasten - Cítiť znova

 


CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - Feel Again

POČET STRÁN - 368

VÄZBA - brožovaná väzba

ROK VYDANIA - 2021

TÉMA - túžba, šťastie, sny, prvá láska

ŠTÝL - romantický

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Martina Šturcelová

PÔVOD - Nemecko

3. DIEL SÉRIE - Znova

VYDAVATEĽSTVO - YOLi

PRE KOHO - young adult, new adult

ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Cítiť znova (Mona Kasten) | Martinus

Za knihu ďakujem Bux.sk

 


Sawyer Dixonová pôsobí na ľudí dosť odmerane. Je tvrdá, nedáva si servítku pred ústa a stále je sama. Od smrti rodičov si nikoho nepúšťa k telu. To sa však zmení, keď sa zoznámi s Isaacom Grantom. Plachý chlapec v okuliaroch s hrubým rámom, s motýlikom na krku a uhladeným účesom ani zďaleka nepatrí k typom, ktoré by ju zaujali. Aj Isaac je nezadaný a už ho to začína škrieť. Vtedy mu Sawyer ponúkne pomoc. Navrhne mu, že z neho urobí drsného chlapca, aby mal väčší úspech u dievčat, a ona na revanš použije fotografie z jeho premeny na svoj záverečný školský projekt. Zdanlivo jednoduché. S jedným detailom však Sawyer nerátala. S citmi. A to sa ukáže ako veľký problém.

 

Túto sériu som si neskutočne obľúbila a autorku som zaradila medzi svoje najobľúbenejšie.

Tretí diel zo série Znova rozpráva príbeh Sawyer a Isaaca. Sawyer je samotárka, ktorá nemá problém povedať ľudom, čo si o nich myslí. Zbožňuje fotografovanie a je ochotná urobiť všetko preto, aby jej záverečný školský projekt bol najlepší. Isaac je plachý nevýrazný chlapec, ktorý už viac nechce byť nezadaným. A tak mu Sawyer ponúkne pomoc, no na oplátku zdokumentuje celú premenu Isaaca. Postupne sa navzájom spoznávajú a ich vzťah prestáva byť len čisto kamarátsky.Čítanie o Sawyer a Isaacovi som si veľmi užívala. Už po prečítaní prvých stránok som vedela, že toto je presne kniha pre mňa. Nemala som problém sa do knihy začítať a stránky knihy mi odsýpali jedna radosť. Už dlho ma žiadna kniha nevtiahla tak do deja ako táto. Nechcela som sa vzdať jej čítania a celý čas v práci som čakala na moment, kedy sa konečne ponorím do jej čítania.

Štýl písania autorky som si obľúbila už v predchádzajúcich častiach. Dej knihy je dynamický v knihe sa stále niečo dialo, takže ja osobne som nenarazila na hluché miesta ani pasáže, ktoré by ma nudili. Opisov v knihe bol tak akurát nemala som problém si predstaviť miesta, v ktorých sa dej odohrával. Okrem chodieb školy a internátu zavítame aj na farmu Isaacovej rodiny a navštívime sestru Sawyer. Samozrejme nesmie chýbať romantická linka, ktorá ma takisto ako v predchádzajúcich častiach veľmi bavila. Vzťah medzi hrdinami autorka postupne rozvíjala, takže ich vzťah nepôsobil umelo. Kniha obsahuje aj jemne šteklivé scény. Na knihe mi vadilo akurát to, že som si ju nemohla prečítať aj z pohľadu Isaaca.

Autorka čitateľovi ponúka náhľad do života mladých ľudí, ktorý to nemajú ľahké. Potykajú sa nielen so školskými problémami, ale aj s rodinnými. V knihe autorka perfektne pracuje aj s emóciami.

Hlavní hrdinovia sa mi páčili. Bavilo ma postupne ich spoznávať a sledovať ich charakterový prerod.

Knihu odkladám na poličku a nedočkavo vyčkávam ďalší diel. 


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Martina Mrázová - Svätoplukov Havran

  CELKOVÉ HODNOTENIE 4 POČET STRÁN - 217 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Martina Mrázová ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Svätoplukov Havran (Martina Mrázová) | Martinus Za knihu by som sa chcela poďakovať pani autorke. Anotácia Táto kniha je pokračovaním románu Ja som Smútok. Príbeh o smutnej princeznej Mare sa prelína do príbehu o Svätoplukovom Havranovi. Príbeh Svätoplukovho Havrana sa začína jeho smrťou, po ktorej sa stáva dôležitou súčasťou predpovedanej vojny svetov. Bojuje za záchranu ľudstva, bohov a planéty. Jeho misia súvisí s poslaním ďalších dvoch mužov, bezúhonného mnícha a krvavého grófa. Všetci traja stoja na čele svojej armády a vstupujú do veľkej bitky z rozdielnych pohnútok. A ako s tým všetkým súvisí Mara? Jednoducho, jej osud sa v istých okamihoch alebo náznakoch prelína s osudmi všetkých troch mužov. Môj názor Ja som viac ako pred   rokom dostala možnosť prečítať si prvý diel s názvom Ja som Smútok. Pokrač

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Jennifer L. Armentrout - Ónyx

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 4,5* ORIGINÁLNY NÁZOV – Onyx VEKOVÉ ODPORÚČANIE – 14-18 POČET STRÁN – 392 ROK VYDANIA – 2019 VÄZBA – brožovaná väzba JAZYK – slovenský VYDAVATEĽSTVO – Zelený kocúr ODKAZ NA KNIHU - https://www.zelenykocur.sk/products/onyx-druha-kniha-serie-lux?_pos=1&_sid=118762b69&_ss=r   Anotácia Kniha Ónyx je pokračovaním knihy Obsidián zo série Lux. Kniha obsahom nadväzuje na prvú časť. Daemona a Katy spája silné puto. Daemon sa snaží dokázať, že jeho city sú skutočné a že to, čo ku nej cíti, nie len vďaka putu. Katy mu to neverí a snaží sa od neho držať ďalej, hoci Daemon vo svojej snahe nepovoľuje. No čakajú ich väčšie problémy. Do mesta zavítalo ministerstvo obrany. Ak prídu na to, že ich spája puto tak sú obaja odpísaní. Okrem toho, v škole sa objavil chalan, ktorý vie čo sa jej stalo a chce jej pomôcť. Všetko sa zamotáva, keď Katy uvidí niekoho, kto nemá byť nažive. Čo sa vlastne stalo s jeho bratom? A čo vlastne plánuje ministerstvo obrany?