Preskočiť na hlavný obsah

Elle Kennedy - Lov


CELKOVÉ HODNOTENIE 5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - The Chase

POČET STRÁN - 328

VÄZBA - brožovaná väzba

ROK VYDANIA - 2021

VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 17+

VYDANIE - 1

ŠTÝL - romantický

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Klára Kruteková

PÔVOD - Spojené štáty

1. DIEL SÉRIE - Briar U (SK)

VYDAVATEĽSTVO - YOLi

PRE KOHO - new adult

ODKAZ NA KNIHU - Paperback: Lov (Elle Kennedyová) | bux.sk

Za knihu ďakujem Bux.skVraví sa, že protiklady sa priťahujú. Nuž, niečo pravdy na tom bude, pretože neexistuje jediný logický dôvod, prečo Summer priťahuje práve Colin Fitzgerald. Potetovaných hokejistov zbláznených do počítačových hier, ktorí ju považujú za prelietavú a povrchnú, si väčšinou ani nevšimne. Za svoj názor na Summer si hneď vyslúžil prvé mínus. Skutočnosť, že sa kamaráti s jej bratom, mu tiež nehralo do karát, rovnako ako fakt, že aj jeho najlepší kamoš má na ňu zálusk. A to najhoršie, sú spolubývajúci.

V konečnom dôsledku na tom vlastne nezáleží. Fitz dal jasne najavo, že o Summer nemá záujem, aj keď to medzi nimi iskrilo, dobre že dom nezhorel. No Summer nepatrí k dievčatám, ktoré chlapov lovia, a ani to nehodlá zmeniť. Aj tak mám kopu iných starostí s novou školou, úlisným profesorom a neistou budúcnosťou. Takže ak jej mlčanlivý spolubývajúci konečne pochopí, o čo prichádza, vie, kde ju nájde.Knihy z vydavateľstva Yoli sa stali pre mňa zárukou dobrého čítania. Ešte sa mi nestalo, žeby som sa pri čítaní ich kníh nudila. Nezmenilo sa to ani pri tejto knihe.

Najprv si však v krátkosti povedzme o čom vlastne kniha je. Kniha rozpráva príbeh mladej a krásne Summer. Summer po nepeknom incidente vyhodili zo školy a ona začína semester na inej univerzite. Tam ju však nepekná udalosť dobehne a ju vyhodia z Kappy ešte skôr, ako sa stihne nasťahovať.  Tak jej jej brat vybaví bývanie u jeho kamošov. Jedným z nich je však Fitz, ktorý jej nepekne dal najavo, že o ňu nemá záujem. Summer však nemá inú možnosť len sa ku ním nasťahovať.

Lov je prvou časťou zo série Briar U od autorky Elle Kennedy. Autorka je známa hlavne  sériou Off-Campus. Ja som od autorky čítala zatiaľ len túto knihu a som z nej nadšená. Do knihy som sa začítala hneď od prvej strany. Štýl písania autorky mi sadol, vďaka čomu sa mi kniha čítala veľmi ľahko a rýchlo. Dej bol plynulý bez zbytočných omáčok a nenarazila som ani na hluché miesta alebo pasáže, ktoré by ma nebavili. Keďže ide o knihu z vysokoškolského prostredia, tak zavítame do uličiek Briarskej školy, pozrieme sa na hokejový zápas a zatancujeme na party.

Kniha je písaná z pohľadu oboch hlavných postáv, čo ja osobne na knihách zbožňujem. Dialógy v knihe ma veľmi bavili. Doťahovanie hlavných postáv a ich sarkazmus perfektne dopĺňal dej. Knihe nechýbala ani romantická linka, ktorá tvorila prevažnú časť zápletky. Kniha je určená vekovej kategórii 17+ takže v nej nájdete aj šteklivé scény. Okrem toho autorka v knihe spracovala témy ako ADHD, poukázala na staré známe, že netreba súdiť knihu podľa obalu a dotkla sa aj témy obťažovania študentky profesorom.

Čo sa týka postáv, tak tie sa mi veľmi páčili. Summer je extrovertka má rada pozornosť ľudí priam si ju užíva. Fitz je jej opakom introvert, ktorý namiesto party bude hrať videohry.  Vzťah medzi nimi som si nesmierne užívala. 

Celkovo som si čítanie tejto knihy užila. Perfektne som si pri nej oddýchla a určite siahnem po pokračovaní. Knihu odporúčam milovníčkam tohto žánru. 


 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Katarína Soyka - Hlas draka

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5* POČET STRÁN - 248 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - https://www.martinus.sk/?uItem=786145 Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. O autorke Autorka sa fantastike  venuje od roku 2011, kedy bol publikovaný jej prvý fantasy román Sklený vrch – o putovaní troch čarodejníc. O rok neskôr sa stala jednou z kľúčových hláv Vydavateľstva Hydra. Vydala urban fantasy pre dospelých Lokaj, fantasy o meňavcoch Vlčí brat a neskôr space operu Posledná Pozemšťanka, ktorá bola preložená aj do českého jazyka. Z prostredia elfov a kentaurov pochádza novela Cval kentaura. Hrdinovia jej príbehov nebývajú dokonalí, skôr naopak, často trpia intoleranciou a inými neduhmi, dostávajú priestor na postupný prerod a ich osudom dominuje láska. Soyka sa podieľala na niekoľkých medzinárodných projektoch, ktorých výsledkom sú zbierky mikropoviedok scifi, fantasy a hororu Fantastiká 55, hororová zbier

Mona Kasten - Cítiť znova

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 ORIGINÁLNY NÁZOV - Feel Again POČET STRÁN - 368 VÄZBA - brožovaná väzba ROK VYDANIA - 2021 TÉMA - túžba, šťastie, sny, prvá láska ŠTÝL - romantický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Martina Šturcelová PÔVOD - Nemecko 3. DIEL SÉRIE - Znova VYDAVATEĽSTVO - YOLi PRE KOHO - young adult, new adult ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Cítiť znova (Mona Kasten) | Martinus Za knihu ďakujem Bux.sk   Sawyer Dixonová pôsobí na ľudí dosť odmerane. Je tvrdá, nedáva si servítku pred ústa a stále je sama.  Od smrti rodičov si nikoho nepúšťa k telu. To sa však zmení, keď sa zoznámi s Isaacom Grantom. Plachý chlapec v okuliaroch s hrubým rámom, s motýlikom na krku a uhladeným účesom ani zďaleka nepatrí k typom, ktoré by ju zaujali. Aj Isaac je nezadaný a už ho to začína škrieť. Vtedy mu Sawyer ponúkne pomoc.  Navrhne mu, že z neho urobí drsného chlapca, aby mal väčší úspech u dievčat , a ona na revanš použije fotografie z jeho premeny na svoj záverečný školský p