Preskočiť na hlavný obsah

Julia Quinnová - Bridgerton-Vikomt, ktorý ma miloval

 CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - The Viscount Who Loved Me

POČET STRÁN - 304

ROK VYDANIA - 2021

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Lenka Martinková

2. DIEL SÉRIE - Bridgertonovci

VYDAVATEĽSTVO - Pandora

ODKAZ NA KNIHU – Vikomt, ktorý ma miloval – Julia Quinnová – dotlacknih.sk

Za knihu ďakujem vydavateľstvu.

Lovecká sezóna roku 1814 bola zahájená a existuje len malá nádej, že oproti roku 1813 uvidíme nejaké veľké zmeny. Spoločenské večierky znovu zaplnili Ctižiadostivé matky, ktorých cieľom je vydať svoje drahé dcérenky za Odhodlaných starých mládencov. Za úlovok tejto sezóny je považovaný vikomt Anthony Bridgerton. Vlasy tohto chudáka vyzerajú často rozstrapatené a neupravené – je to kvôli tomu, že sa nikde nepohne bez toho, aby naňho nežmurkala nejaká mladá slečna s takou rýchlosťou, až to vytvára vietor o sile hurikánu.

Jedinou slušnou dámou, ktorá sa o Bridgertona nezaujíma, je slečna Katharine Sheffieldová. Jej správanie k nemu niekedy dokonca hraničí s nepriateľstvom. A naša autorka si myslí, že súperenie medzi Bridgertonom a slečnou Sheffieldovou bude presne tým, čo oživí túto ináč nudnú sezónu.

Spoločenské noviny Lady Whistledownovej, 13. apríla 1814

 

Prvý diel z tejto série som si nesmierne zamilovala a tento nie je výnimkou. Veľmi som sa tešila na príbeh o Anthonym, lebo som si ho zamilovala nie len v prvej časti ale aj v seriály.

Kniha rozpráva príbeh Anthonyho, najstaršieho syna rodiny Bridgertonovcov. Anthony netúži po vzťahoch hlavne nie po takých, ktoré by v ňom prebudili hlbšie city. Preto sa rozhodne zobrať si za ženu niekoho, koho nemiluje. Jeho plány  naruší papuľnatá a tvrdohlavá Kate Sheffieldová. Aj keď medzi nimi panuje nevraživosť sympatie sú silnejšie.

Do knihy som sa začítala bez problémov. Stránky len tak odsýpali a ja som ani nevnímala realitu okolo mňa. Autorka ma bravúrny štýl písania. Píše veľmi pútavo, čo núti čitateľa k sústavnému čítaniu. Knihu si môžeme prečítať z pohľadu oboch postáv, čo ja osobne na knihách zbožňujem. Dej knihy bol plynulý, behom čítania som nenarazila na hluché miesta ani na pasáže, ktoré by ma nudili. Dialógy medzi postavami ma veľmi bavili. Nechýbal humor a vtipné situácie, ktoré mi spríjemnili čítanie. Autorka sa dialógmi a opismi snažila navodiť atmosféru časov minulých a to sa jej aj podarilo.  Romantická linka medzi postavami ma veľmi bavila. Bavilo ma doťahovanie medzi nimi.

Čo sa týka postáv, tak tie sa mi nesmierne páčili. Anthony a Kate boli úžasné postavy. Autorka ich vykreslila realisticky aj s ich pocitmi a strachmi. Páčilo sa mi, že sa v knihe objavila aj Daphne a Simon.

Čítanie posledných strán som si nesmierne užívala, až mi bolo ľúto, že je koniec.

Toto je séria, ktorú by si mala prečítať každá milovníčka historických románov. Ja som si čítanie nesmierne užila a sériu vrelo odporúčam všetkým čitateľom.  

 

 

 

 


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Katarína Soyka - Hlas draka

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5* POČET STRÁN - 248 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - https://www.martinus.sk/?uItem=786145 Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. O autorke Autorka sa fantastike  venuje od roku 2011, kedy bol publikovaný jej prvý fantasy román Sklený vrch – o putovaní troch čarodejníc. O rok neskôr sa stala jednou z kľúčových hláv Vydavateľstva Hydra. Vydala urban fantasy pre dospelých Lokaj, fantasy o meňavcoch Vlčí brat a neskôr space operu Posledná Pozemšťanka, ktorá bola preložená aj do českého jazyka. Z prostredia elfov a kentaurov pochádza novela Cval kentaura. Hrdinovia jej príbehov nebývajú dokonalí, skôr naopak, často trpia intoleranciou a inými neduhmi, dostávajú priestor na postupný prerod a ich osudom dominuje láska. Soyka sa podieľala na niekoľkých medzinárodných projektoch, ktorých výsledkom sú zbierky mikropoviedok scifi, fantasy a hororu Fantastiká 55, hororová zbier

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 440 VÄZBA - pevná s prebalom ROK VYDANIA - 2020 ŠTÝL - romantický, historický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Samuel Marec VYDAVATEĽSTVO - i527.net ORIGINÁLNY NÁZOV - Becoming Mrs. Lewis: The Improbable Love Story of Joy Davidman and C. S. Lewis ODKAZ NA KNIHU - https://bit.ly/PaniLewisova Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu.   Patti Callahanová (tiež Patti Callahanová Henryová) je autorkou viacerých New York Times bestsellerov. Bola finalistkou ocenenia Townsend Prize for Fiction a jej diela sa dostali do výberov nezávislých predajcov Indie Next Pick a OKRA; Aliancia nezávislých predajcov južných štátov USA ich tiež niekoľkorát nominovala na ocenenie za najlepší román. Svoju tvorbu okrem toho uverejňuje v poviedkových zbierkach, antológiách, časopisoch a na blogoch. Patti získala bakalársky titul na Auburn University a magisterský na Georgia State University. Pôvodne pracovala ako špecializovaná pediatrická

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove