Preskočiť na hlavný obsah

Julia Quinnová - Bridgerton-Vikomt, ktorý ma miloval

 CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - The Viscount Who Loved Me

POČET STRÁN - 304

ROK VYDANIA - 2021

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Lenka Martinková

2. DIEL SÉRIE - Bridgertonovci

VYDAVATEĽSTVO - Pandora

ODKAZ NA KNIHU – Vikomt, ktorý ma miloval – Julia Quinnová – dotlacknih.sk

Za knihu ďakujem vydavateľstvu.

Lovecká sezóna roku 1814 bola zahájená a existuje len malá nádej, že oproti roku 1813 uvidíme nejaké veľké zmeny. Spoločenské večierky znovu zaplnili Ctižiadostivé matky, ktorých cieľom je vydať svoje drahé dcérenky za Odhodlaných starých mládencov. Za úlovok tejto sezóny je považovaný vikomt Anthony Bridgerton. Vlasy tohto chudáka vyzerajú často rozstrapatené a neupravené – je to kvôli tomu, že sa nikde nepohne bez toho, aby naňho nežmurkala nejaká mladá slečna s takou rýchlosťou, až to vytvára vietor o sile hurikánu.

Jedinou slušnou dámou, ktorá sa o Bridgertona nezaujíma, je slečna Katharine Sheffieldová. Jej správanie k nemu niekedy dokonca hraničí s nepriateľstvom. A naša autorka si myslí, že súperenie medzi Bridgertonom a slečnou Sheffieldovou bude presne tým, čo oživí túto ináč nudnú sezónu.

Spoločenské noviny Lady Whistledownovej, 13. apríla 1814

 

Prvý diel z tejto série som si nesmierne zamilovala a tento nie je výnimkou. Veľmi som sa tešila na príbeh o Anthonym, lebo som si ho zamilovala nie len v prvej časti ale aj v seriály.

Kniha rozpráva príbeh Anthonyho, najstaršieho syna rodiny Bridgertonovcov. Anthony netúži po vzťahoch hlavne nie po takých, ktoré by v ňom prebudili hlbšie city. Preto sa rozhodne zobrať si za ženu niekoho, koho nemiluje. Jeho plány  naruší papuľnatá a tvrdohlavá Kate Sheffieldová. Aj keď medzi nimi panuje nevraživosť sympatie sú silnejšie.

Do knihy som sa začítala bez problémov. Stránky len tak odsýpali a ja som ani nevnímala realitu okolo mňa. Autorka ma bravúrny štýl písania. Píše veľmi pútavo, čo núti čitateľa k sústavnému čítaniu. Knihu si môžeme prečítať z pohľadu oboch postáv, čo ja osobne na knihách zbožňujem. Dej knihy bol plynulý, behom čítania som nenarazila na hluché miesta ani na pasáže, ktoré by ma nudili. Dialógy medzi postavami ma veľmi bavili. Nechýbal humor a vtipné situácie, ktoré mi spríjemnili čítanie. Autorka sa dialógmi a opismi snažila navodiť atmosféru časov minulých a to sa jej aj podarilo.  Romantická linka medzi postavami ma veľmi bavila. Bavilo ma doťahovanie medzi nimi.

Čo sa týka postáv, tak tie sa mi nesmierne páčili. Anthony a Kate boli úžasné postavy. Autorka ich vykreslila realisticky aj s ich pocitmi a strachmi. Páčilo sa mi, že sa v knihe objavila aj Daphne a Simon.

Čítanie posledných strán som si nesmierne užívala, až mi bolo ľúto, že je koniec.

Toto je séria, ktorú by si mala prečítať každá milovníčka historických románov. Ja som si čítanie nesmierne užila a sériu vrelo odporúčam všetkým čitateľom.  

 

 

 

 


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Janette Okeová - Keď príde jar

HODNOTENIE - 5 /5 ORIGINÁLNY NÁZOV - WHENCOMES THE SPRING POČET STRÁN - 320 VÄZBA - BROŽOVANÁ  ROK VYDANIA - 2021 EDÍCIA -KANADSKÝ ZÁPAD  ŠTÝL- historický, romantický, duchovný JAZYK - slovenčina VYDAVATEĽSTVO - KUMRAN PRE KOHO - pre ženy, pre kresťanov ODKAZ NA KNIHU -  Keď príde jar: kniha - Janette Okeová | Kumran.sk      Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu Kumran.sk.  Dal jej svoje srdce – dokáže sa oň Elizabeth starať s takou nehou, s akou sa Wynn stará o ňu? Keď príde jar  je druhou knihou najpredávanejšej série kresťanských románov z prostredia kanadského západu od skvelej spisovateľky  Janette Okeovej . Svadba bola jej splneným snom, ale potom… Po roku učenia v jednotriednej škole v kanadskej divočine plánuje Elizabeth svadbu s Wynnom Delaneym, členom Kráľovskej severozápadnej jazdnej polície. Svoj manželský život začínajú na jeho odľahlej základni ďaleko na severe. Elizabeth sa necíti pripravená na taký osamelý život bez mnohých výdoby

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Baja Dolce - Horkosladké esencie

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5* POČET STRÁN - 488 ROK VYDANIA - 2020 VYDANIE - 1 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Venupress ODKAZ NA KNIHU - https://www.martinus.sk/?uItem=760155 Za poskytnutie recenzného výtlačku by som sa chcela poďakovať vydavateľstvu Venupress. Samozrejme by som sa chcela poďakovať aj pani autorke za milé venovanie. O autorke Slovenská autorka Baja Dolce sa narodila v Bratislave. Na slovenskom knižnom trhu debutovala v roku 2018 s knihou Placebo On. Autorka sa písaniu venuje viac ako polovicu svojho života a lásku k písaniu si našla už v trinástich rokoch, keď začala pomáhať v školských novinách. Neskôr si založila vlastný blog, na ktorom zverejňovala svoje poviedky. Najviac ju teší, keď jej čitatelia posielajú spätnú väzbu. Do svojich kníh vkladá vždy niečo z reálneho života. Autorka sa riadi jedným pravidlom: „Kniha bez hlbšej myšlienky je ako človek bez duše.“ Anotácia Tri generácie, tri osudy a jedno prekliatie. Ani jednej