Preskočiť na hlavný obsah

Julia Quinnová - Bridgerton-Vikomt, ktorý ma miloval

 CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - The Viscount Who Loved Me

POČET STRÁN - 304

ROK VYDANIA - 2021

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Lenka Martinková

2. DIEL SÉRIE - Bridgertonovci

VYDAVATEĽSTVO - Pandora

ODKAZ NA KNIHU – Vikomt, ktorý ma miloval – Julia Quinnová – dotlacknih.sk

Za knihu ďakujem vydavateľstvu.

Lovecká sezóna roku 1814 bola zahájená a existuje len malá nádej, že oproti roku 1813 uvidíme nejaké veľké zmeny. Spoločenské večierky znovu zaplnili Ctižiadostivé matky, ktorých cieľom je vydať svoje drahé dcérenky za Odhodlaných starých mládencov. Za úlovok tejto sezóny je považovaný vikomt Anthony Bridgerton. Vlasy tohto chudáka vyzerajú často rozstrapatené a neupravené – je to kvôli tomu, že sa nikde nepohne bez toho, aby naňho nežmurkala nejaká mladá slečna s takou rýchlosťou, až to vytvára vietor o sile hurikánu.

Jedinou slušnou dámou, ktorá sa o Bridgertona nezaujíma, je slečna Katharine Sheffieldová. Jej správanie k nemu niekedy dokonca hraničí s nepriateľstvom. A naša autorka si myslí, že súperenie medzi Bridgertonom a slečnou Sheffieldovou bude presne tým, čo oživí túto ináč nudnú sezónu.

Spoločenské noviny Lady Whistledownovej, 13. apríla 1814

 

Prvý diel z tejto série som si nesmierne zamilovala a tento nie je výnimkou. Veľmi som sa tešila na príbeh o Anthonym, lebo som si ho zamilovala nie len v prvej časti ale aj v seriály.

Kniha rozpráva príbeh Anthonyho, najstaršieho syna rodiny Bridgertonovcov. Anthony netúži po vzťahoch hlavne nie po takých, ktoré by v ňom prebudili hlbšie city. Preto sa rozhodne zobrať si za ženu niekoho, koho nemiluje. Jeho plány  naruší papuľnatá a tvrdohlavá Kate Sheffieldová. Aj keď medzi nimi panuje nevraživosť sympatie sú silnejšie.

Do knihy som sa začítala bez problémov. Stránky len tak odsýpali a ja som ani nevnímala realitu okolo mňa. Autorka ma bravúrny štýl písania. Píše veľmi pútavo, čo núti čitateľa k sústavnému čítaniu. Knihu si môžeme prečítať z pohľadu oboch postáv, čo ja osobne na knihách zbožňujem. Dej knihy bol plynulý, behom čítania som nenarazila na hluché miesta ani na pasáže, ktoré by ma nudili. Dialógy medzi postavami ma veľmi bavili. Nechýbal humor a vtipné situácie, ktoré mi spríjemnili čítanie. Autorka sa dialógmi a opismi snažila navodiť atmosféru časov minulých a to sa jej aj podarilo.  Romantická linka medzi postavami ma veľmi bavila. Bavilo ma doťahovanie medzi nimi.

Čo sa týka postáv, tak tie sa mi nesmierne páčili. Anthony a Kate boli úžasné postavy. Autorka ich vykreslila realisticky aj s ich pocitmi a strachmi. Páčilo sa mi, že sa v knihe objavila aj Daphne a Simon.

Čítanie posledných strán som si nesmierne užívala, až mi bolo ľúto, že je koniec.

Toto je séria, ktorú by si mala prečítať každá milovníčka historických románov. Ja som si čítanie nesmierne užila a sériu vrelo odporúčam všetkým čitateľom.  

 

 

 

 


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Martina Mrázová - Svätoplukov Havran

  CELKOVÉ HODNOTENIE 4 POČET STRÁN - 217 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Martina Mrázová ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Svätoplukov Havran (Martina Mrázová) | Martinus Za knihu by som sa chcela poďakovať pani autorke. Anotácia Táto kniha je pokračovaním románu Ja som Smútok. Príbeh o smutnej princeznej Mare sa prelína do príbehu o Svätoplukovom Havranovi. Príbeh Svätoplukovho Havrana sa začína jeho smrťou, po ktorej sa stáva dôležitou súčasťou predpovedanej vojny svetov. Bojuje za záchranu ľudstva, bohov a planéty. Jeho misia súvisí s poslaním ďalších dvoch mužov, bezúhonného mnícha a krvavého grófa. Všetci traja stoja na čele svojej armády a vstupujú do veľkej bitky z rozdielnych pohnútok. A ako s tým všetkým súvisí Mara? Jednoducho, jej osud sa v istých okamihoch alebo náznakoch prelína s osudmi všetkých troch mužov. Môj názor Ja som viac ako pred   rokom dostala možnosť prečítať si prvý diel s názvom Ja som Smútok. Pokrač

Mona Kasten - Dúfať znova

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 ORIGINÁLNY NÁZOV - Hope Again POČET STRÁN - 368 VÄZBA - brožovaná väzba ROK VYDANIA - 2022 VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 17+ VYDANIE - 1 ŠTÝL - romantický JAZYK - slovenčina PREKLAD - preložila Martina Šturcelová PÔVOD - Nemecko 4. DIEL SÉRIE - Znova VYDAVATEĽSTVO - YOLi PRE KOHO - young adult, new adult ODKAZ NA KNIHU -  Paperback: Dúfať znova (Mona Kasten) | bux.sk   Za knihu ďakujem BUX.sk   Everly Pennová neverila na lásku. Celé roky sa prizerala, ako jej mama trpí v násilnom vzťahu.  Zážitky z detstva ju natoľko traumatizovali, že si mužov nepripúšťala k telu. Nechcela sa zamilovať. A už vôbec nie do svojho vyučujúceho. Ibaže Nolan Gates je šarmantný, inteligentný, sexi a iba pri ňom dokáže byť Everly sama sebou. Len jemu dokáže otvorene povedať, že netuší, čo chce od života a že študuje len preto, aby bola mama šťastná. Čím bližšie ho spoznáva, tým viac ju to k nemu ťahá. Najradšej by prekročila pomyselnú hranicu medzi nimi, len