Preskočiť na hlavný obsah

Mona Kasten - Veriť znova


CELKOVÉ HODNOTENIE – 4,5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - Trust Again

POČET STRÁN - 368

ROK VYDANIA - 2021

EDÍCIA - YOLi

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Martina Šturcelová

2. DIEL SÉRIE - Znova

VYDAVATEĽSTVO - Ikar

ODKAZ NA KNIHU - Paperback: Veriť znova (Mona Kasten) | bux.sk

Za knihu ďakujem Bux.skŠťastné konce sú iba vo filmoch. V tom má Dawn Edwardsová jasno. Odkedy pristihla svojho bývalého s inou, zanevrela na chlapcov a radšej sa zamerala na štúdium a svoj veľký sen. Túži po kariére spisovateľky, a hoci už istý čas publikuje poviedky na internete, nik sa o tom nesmie dozvedieť. Ani Dawnini najbližší priatelia o jej záľube netušia. Popravde, všeličo o nej netušia. Rovnako ako Spencer Cosgrove, atraktívny kamarát, ktorému nie je ľahostajná. Spencer je síce neodbytný, ale Dawn neoblomná. Jedného dňa náhodou spozná jeho pravú tvár a uvedomí si, že naoko večne veselý chlapec vlastne nemá veľa dôvodov na úsmev. Spencera viac nevníma len ako zvodcu, na ktorého sa hrá, no postačí to na to, aby poľavila v zásadách?

 

Čítanie tejto série si nesmierne užívam. Pokračovanie knihy Začať znova ma tak veľmi bavilo, že som knihu zhltla na jedno posedenie.

Veriť znova rozpráva príbeh Dawn a Spencera. Dawn a Spencer sú najlepšími priateľmi dvoch hlavných postáv z prvého dielu. Dawn kvôli svojej minulosti zanevrela na chlapov a zamerala sa na svoj sen. Túži sa stať spisovateľkou, a dokonca istý čas publikovala poviedky na internete pod pseudonymom. Bojí sa, že sa jej budú za jej záľubu smiať, a preto o tom ani jej najbližší nevedia. Spencer je úžasný kamarát, ktorý je však tajne do Dawn zamilovaný. Aj napriek jeho snahe získať si ju mu neoblomne odoláva. No keď odhalí, čo sa skrýva za jeho úsmevom a veselou povahou začne ho vnímať inak. Bude to však stačiť na to, aby obaja zabudli na trpkú minulosť a začali veriť znova?

 


Už prvé stránky knihy ma vtiahli do deja. Hlavné postavy som si zamilovala už v prvom diely a čítať ich príbeh ma veľmi bavilo. Štýl písania pani autorky som si nesmierne obľúbila. Kniha je písaná jednoduchým štýlom, ale zato pútavo. Užívala som si opisy vysokoškolského prostredia a života. Dej knihy bol dynamický a plynul jedna radosť. Ja osobne som nenarazila na hluché miesta alebo pasáže, ktoré by ma nebavili. Dialógy boli opäť plné sarkazmu a doťahovania, takže som sa pri čítaní knihy prihlúplo škerila. Trocha som sa bála, že minulosť hlavných postáv bude pôsobiť nereálne, tak ako v prvom diely. V tejto knihe to však nebolo až také zlé a viac som im to verila.

Obe hlavné postavy mi celkom sadli. Spencer sa mi páčil už v prvom diely v tomto som si ho ešte viac zamilovala. Správanie Dawn bolo miestami hlúpe a nelogické. Zaujímavé však bolo, ako autorka pracovala s emóciami. Toľko meniacich sa emócií som už dlho v knihe nezažila. Okrem hlavných postáv som si v tejto knihe obľúbila Sawyer a teším sa na časť s ňou.

Čítanie tejto knihy som si užila a určite plánujem čítať aj ďalšie časti.

 

Autorka v tejto knihe poukázala na to, že aj keď je naša minulosť akokoľvek zlá nesmie nám zabrániť urobiť si krajšiu budúcnosť. 


 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 440 VÄZBA - pevná s prebalom ROK VYDANIA - 2020 ŠTÝL - romantický, historický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Samuel Marec VYDAVATEĽSTVO - i527.net ORIGINÁLNY NÁZOV - Becoming Mrs. Lewis: The Improbable Love Story of Joy Davidman and C. S. Lewis ODKAZ NA KNIHU - https://bit.ly/PaniLewisova Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu.   Patti Callahanová (tiež Patti Callahanová Henryová) je autorkou viacerých New York Times bestsellerov. Bola finalistkou ocenenia Townsend Prize for Fiction a jej diela sa dostali do výberov nezávislých predajcov Indie Next Pick a OKRA; Aliancia nezávislých predajcov južných štátov USA ich tiež niekoľkorát nominovala na ocenenie za najlepší román. Svoju tvorbu okrem toho uverejňuje v poviedkových zbierkach, antológiách, časopisoch a na blogoch. Patti získala bakalársky titul na Auburn University a magisterský na Georgia State University. Pôvodne pracovala ako špecializovaná pediatrická

Lina Franková - Hadí zámok

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 264 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Vydavateľstvo Maxim ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Hadí zámok (Lina Franková) | Martinus Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. Tvorba slovenských autorov je mi veľmi blízka.  V podstate práve tvorba slovenských autorov ma vtiahla do knižného sveta. Stále ma poteší, keď na našom knižnom trhu pribudne kvalitne napísaná kniha naším autorom. Hadí zámok je jednou z nich. "Zmija zvlieka kožu, ale srdce ostáva. Aké je srdce novodobého grófa?" Kniha rozpráva príbeh rodiny, ktorej život zmení dedičstvo. Bea Abramová sa jedného dňa stane dedičkou neogotického zámku. O nezvyčajné dedičstvo sa však musí podeliť so svojim nevlastným bratom, ktorého v živote nevidela. Aj napriek nepríjemnostiam  a  tomu, že nie je vítaná sa rozhodne dedičstvo prijať.  Presťahuje sa spolu so svojou rodinou na neopakovateľné miesto dýchajúce históriou a noble