Preskočiť na hlavný obsah

Mona Kasten - Veriť znova


CELKOVÉ HODNOTENIE – 4,5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - Trust Again

POČET STRÁN - 368

ROK VYDANIA - 2021

EDÍCIA - YOLi

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Martina Šturcelová

2. DIEL SÉRIE - Znova

VYDAVATEĽSTVO - Ikar

ODKAZ NA KNIHU - Paperback: Veriť znova (Mona Kasten) | bux.sk

Za knihu ďakujem Bux.skŠťastné konce sú iba vo filmoch. V tom má Dawn Edwardsová jasno. Odkedy pristihla svojho bývalého s inou, zanevrela na chlapcov a radšej sa zamerala na štúdium a svoj veľký sen. Túži po kariére spisovateľky, a hoci už istý čas publikuje poviedky na internete, nik sa o tom nesmie dozvedieť. Ani Dawnini najbližší priatelia o jej záľube netušia. Popravde, všeličo o nej netušia. Rovnako ako Spencer Cosgrove, atraktívny kamarát, ktorému nie je ľahostajná. Spencer je síce neodbytný, ale Dawn neoblomná. Jedného dňa náhodou spozná jeho pravú tvár a uvedomí si, že naoko večne veselý chlapec vlastne nemá veľa dôvodov na úsmev. Spencera viac nevníma len ako zvodcu, na ktorého sa hrá, no postačí to na to, aby poľavila v zásadách?

 

Čítanie tejto série si nesmierne užívam. Pokračovanie knihy Začať znova ma tak veľmi bavilo, že som knihu zhltla na jedno posedenie.

Veriť znova rozpráva príbeh Dawn a Spencera. Dawn a Spencer sú najlepšími priateľmi dvoch hlavných postáv z prvého dielu. Dawn kvôli svojej minulosti zanevrela na chlapov a zamerala sa na svoj sen. Túži sa stať spisovateľkou, a dokonca istý čas publikovala poviedky na internete pod pseudonymom. Bojí sa, že sa jej budú za jej záľubu smiať, a preto o tom ani jej najbližší nevedia. Spencer je úžasný kamarát, ktorý je však tajne do Dawn zamilovaný. Aj napriek jeho snahe získať si ju mu neoblomne odoláva. No keď odhalí, čo sa skrýva za jeho úsmevom a veselou povahou začne ho vnímať inak. Bude to však stačiť na to, aby obaja zabudli na trpkú minulosť a začali veriť znova?

 


Už prvé stránky knihy ma vtiahli do deja. Hlavné postavy som si zamilovala už v prvom diely a čítať ich príbeh ma veľmi bavilo. Štýl písania pani autorky som si nesmierne obľúbila. Kniha je písaná jednoduchým štýlom, ale zato pútavo. Užívala som si opisy vysokoškolského prostredia a života. Dej knihy bol dynamický a plynul jedna radosť. Ja osobne som nenarazila na hluché miesta alebo pasáže, ktoré by ma nebavili. Dialógy boli opäť plné sarkazmu a doťahovania, takže som sa pri čítaní knihy prihlúplo škerila. Trocha som sa bála, že minulosť hlavných postáv bude pôsobiť nereálne, tak ako v prvom diely. V tejto knihe to však nebolo až také zlé a viac som im to verila.

Obe hlavné postavy mi celkom sadli. Spencer sa mi páčil už v prvom diely v tomto som si ho ešte viac zamilovala. Správanie Dawn bolo miestami hlúpe a nelogické. Zaujímavé však bolo, ako autorka pracovala s emóciami. Toľko meniacich sa emócií som už dlho v knihe nezažila. Okrem hlavných postáv som si v tejto knihe obľúbila Sawyer a teším sa na časť s ňou.

Čítanie tejto knihy som si užila a určite plánujem čítať aj ďalšie časti.

 

Autorka v tejto knihe poukázala na to, že aj keď je naša minulosť akokoľvek zlá nesmie nám zabrániť urobiť si krajšiu budúcnosť. 


 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Janette Okeová - Keď príde jar

HODNOTENIE - 5 /5 ORIGINÁLNY NÁZOV - WHENCOMES THE SPRING POČET STRÁN - 320 VÄZBA - BROŽOVANÁ  ROK VYDANIA - 2021 EDÍCIA -KANADSKÝ ZÁPAD  ŠTÝL- historický, romantický, duchovný JAZYK - slovenčina VYDAVATEĽSTVO - KUMRAN PRE KOHO - pre ženy, pre kresťanov ODKAZ NA KNIHU -  Keď príde jar: kniha - Janette Okeová | Kumran.sk      Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu Kumran.sk.  Dal jej svoje srdce – dokáže sa oň Elizabeth starať s takou nehou, s akou sa Wynn stará o ňu? Keď príde jar  je druhou knihou najpredávanejšej série kresťanských románov z prostredia kanadského západu od skvelej spisovateľky  Janette Okeovej . Svadba bola jej splneným snom, ale potom… Po roku učenia v jednotriednej škole v kanadskej divočine plánuje Elizabeth svadbu s Wynnom Delaneym, členom Kráľovskej severozápadnej jazdnej polície. Svoj manželský život začínajú na jeho odľahlej základni ďaleko na severe. Elizabeth sa necíti pripravená na taký osamelý život bez mnohých výdoby

Mona Kasten - Dúfať znova

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 ORIGINÁLNY NÁZOV - Hope Again POČET STRÁN - 368 VÄZBA - brožovaná väzba ROK VYDANIA - 2022 VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 17+ VYDANIE - 1 ŠTÝL - romantický JAZYK - slovenčina PREKLAD - preložila Martina Šturcelová PÔVOD - Nemecko 4. DIEL SÉRIE - Znova VYDAVATEĽSTVO - YOLi PRE KOHO - young adult, new adult ODKAZ NA KNIHU -  Paperback: Dúfať znova (Mona Kasten) | bux.sk   Za knihu ďakujem BUX.sk   Everly Pennová neverila na lásku. Celé roky sa prizerala, ako jej mama trpí v násilnom vzťahu.  Zážitky z detstva ju natoľko traumatizovali, že si mužov nepripúšťala k telu. Nechcela sa zamilovať. A už vôbec nie do svojho vyučujúceho. Ibaže Nolan Gates je šarmantný, inteligentný, sexi a iba pri ňom dokáže byť Everly sama sebou. Len jemu dokáže otvorene povedať, že netuší, čo chce od života a že študuje len preto, aby bola mama šťastná. Čím bližšie ho spoznáva, tým viac ju to k nemu ťahá. Najradšej by prekročila pomyselnú hranicu medzi nimi, len

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t