Preskočiť na hlavný obsah

Linnea May - Horúca túžba

 


CELKOVÉ HODNOTENIE – 3/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - Violent Cravings

POČET STRÁN - 256

ROK VYDANIA - 2021

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Miriam Ghaniová

2. DIEL SÉRIE - Violents

VYDAVATEĽSTVO - Ikar               

ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Horúca túžba (Linnea May) | bux.sk

 Za knihu ďakujem Bux.skMôj život bol vždy plný extrémov. Nehľadám rovnováhu, chcem všetko, alebo nič. Nezdá sa vám to normálne? Určite to ani normálne nie je. Oddal som sa svojim chúťkam a to mi takmer zničilo život. Nedovolím, aby sa to zopakovalo. Preto potrebujem mať pravidlá. Prísne opatrenia, aby som mal hlavu na svojom mieste, na krku. Raz za rok. A zakaždým iné dievča. Nijaká exkluzívnosť, nijaká závislosť.
Laura však podnecuje môj hlad tak ako žiadna iná. Lenže ona nie je v ponuke. Ak ju unesiem, bude to proti mojim pravidlám. Ak ju budem u seba držať nasilu, môže ma to zničiť. Alebo to konečne utíši to monštrum driemajúce vo mne. Laura pre mňa predstavuje veľké pokušenie, takže to skúsim a uvidím, čo povie na moje temné chúťky.

 

Po prečítaní prvého dielu z tejto série som už od pokračovania nemala veľké očakávania. Musím však uznať, že Horúca túžba ma celkom bavila.

Pokračovanie série Violents rozpráva príbeh Ryana a Laury. Ryan je mladý, krásny a bohatý muž s vyberanými chúťkami. Tieto jeho chúťky mu takmer zničili život. Preto sa rozhodol, že svoje chúťky naplní len raz za rok. Na večierku však spoznáva čašníčku Lauru a túži po nej tak, ako dlho po žiadnej nie. Rozhodne sa urobiť jej návrh, ktorý sa nakoniec rozhodne prijať.

Kniha sa teda skladá z dvoch častí. V prvej časti spoznávame kľúčové postavy ich minulosť a sledujeme vyvíjajúci sa vzťah medzi nimi. Druha časť knihy sa odohráva o rok neskôr.  Laura a Ryan po skončení zmluvy už viac nesmú byť v kontakte, a tak si každý žije svoj vlastný život. Hlbšie city im však nedovolia zabudnúť na spoločne strávený čas.

Hneď prvé stránky knihy ma vtiahli do deja. Autorka ma jednoduchý štýl písania, vďaka ktorému sa kniha veľmi dobre čítala. Krátke kapitoly zaručili, že sa kniha čítala veľmi rýchlo. V podstate ide o takú jednohubku, ktorú čitateľ prečíta za pár hodín. Narozdiel od prvého dielu mi dej v tejto knihe prišiel menej nereálny. Dialógy však boli opäť plytké a točili sa výhradne okolo sexu. Znova tu máme príbeh písaný z pohľadu oboch postáv, čo je pri tejto knihe veľké pozitívum.

Erotické scény teraz pre zmenu BDSM tvoria prevažnú časť deja. Mne opis intímnych scén v tejto knihe nevadil. Vadil mi výber slov, ktorý bol niekedy dosť komický. Dosť často som samu  prevracala oči a krivila ústa nad dejom.

Ryan a Laura ma ako postavy veľmi neohúrili. Vadilo mi ich správanie v niektorých situáciách. Autorka sa ich snažila vykresliť reálne, hlavne prostredníctvom ich minulosti. Ryanova minulosť na mňa pôsobila divne. Laura bola šedá myška, ktorá aj po obdržaní toľkých peňazí nijak zo svojim životom nepohla.

Keď sa na to tak spätne pozerám, tak medzi týmito knihami je celkom dosť podobností. Horúca túžba je však o trošilinku lepšie napísaná ako prvý diel. Na zadok som z tejto série nespadla, ale aspoň som si pri čítaní oddýchla.

 

 


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 440 VÄZBA - pevná s prebalom ROK VYDANIA - 2020 ŠTÝL - romantický, historický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Samuel Marec VYDAVATEĽSTVO - i527.net ORIGINÁLNY NÁZOV - Becoming Mrs. Lewis: The Improbable Love Story of Joy Davidman and C. S. Lewis ODKAZ NA KNIHU - https://bit.ly/PaniLewisova Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu.   Patti Callahanová (tiež Patti Callahanová Henryová) je autorkou viacerých New York Times bestsellerov. Bola finalistkou ocenenia Townsend Prize for Fiction a jej diela sa dostali do výberov nezávislých predajcov Indie Next Pick a OKRA; Aliancia nezávislých predajcov južných štátov USA ich tiež niekoľkorát nominovala na ocenenie za najlepší román. Svoju tvorbu okrem toho uverejňuje v poviedkových zbierkach, antológiách, časopisoch a na blogoch. Patti získala bakalársky titul na Auburn University a magisterský na Georgia State University. Pôvodne pracovala ako špecializovaná pediatrická

Katarína Soyka - Hlas draka

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5* POČET STRÁN - 248 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - https://www.martinus.sk/?uItem=786145 Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. O autorke Autorka sa fantastike  venuje od roku 2011, kedy bol publikovaný jej prvý fantasy román Sklený vrch – o putovaní troch čarodejníc. O rok neskôr sa stala jednou z kľúčových hláv Vydavateľstva Hydra. Vydala urban fantasy pre dospelých Lokaj, fantasy o meňavcoch Vlčí brat a neskôr space operu Posledná Pozemšťanka, ktorá bola preložená aj do českého jazyka. Z prostredia elfov a kentaurov pochádza novela Cval kentaura. Hrdinovia jej príbehov nebývajú dokonalí, skôr naopak, často trpia intoleranciou a inými neduhmi, dostávajú priestor na postupný prerod a ich osudom dominuje láska. Soyka sa podieľala na niekoľkých medzinárodných projektoch, ktorých výsledkom sú zbierky mikropoviedok scifi, fantasy a hororu Fantastiká 55, hororová zbier