Preskočiť na hlavný obsah

Martina Dacková - Dom z ruží

 

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5

POČET STRÁN - 240

VÄZBA - brožovaná väzba

ROK VYDANIA - 2021

TÉMA - tajomstvo, láska

ŠTÝL - romantický

JAZYK - slovenčina

PÔVOD - Slovensko

VYDAVATEĽSTVO - inspira publishing

PRE KOHO - pre ženy

ODKAZ NA KNIHU - Dom z ruží - Vydavateľstvo inspirapublishing

Za knihu ďakujem vydavateľstvu

 

Život pani Márie je zahalený rúškom tajomstva. Mária už celé roky žije sama vo veľkom dome v Sekuliach. Spoločnosť jej zvykne robiť jej vnuk alebo podnájomníci z malého podkrovného bytu v jej dome.

Mladá právnička Ema sa konečne odhodlá zmeniť svoj doterajší život od základov. Nechce sa už prispôsobovať iným chce žiť svoj vlastný život. Ukončí osemročný vzťah a odsťahuje sa do malebnej dedinky do bytu pani Márie.

Pani Máriu tajomstvo minulosti ťaží na duši a rozhodne sa ho povedať práve Eme.

 

Ema vyšla pred vchodové dvere, od ktorých hneď viedli schody na bočnej strane domu. Už na prvom schode pochopila, prečo ju stará pani navigovala do ružového domu. Domnievala sa, že tým myslí farbu domu a cez telefón jej vysvetľovala, že to i tak nerozozná, lebo je už tma. No pochopila až teraz. Omámila ju nádherná vôňa – ako zakaždým v nejakom kvetinárstve. Kam len pozrela, všade boli ruže.

 


Dom z ruží je debutový román mladej slovenskej autorky, ktorý pohladí srdcia romantickým ženám. Musím sa priznať, že ma kniha veľmi milo prekvapila. Už prvými stránkami si ma príbeh získal. Autorka ma jednoduchý, ale pútavý štýl písania, vďaka ktorému sa kniha veľmi rýchlo čítala.

V knihe sa prelínajú dve dejové línie, prítomnosť a minulosť prostredníctvom rozprávania pani Márie. Prítomnosť patrí Eme mladej právničke túžiacej po životnej zmene. Eme sa pani Mária rozhodne prezradiť svoj životný príbeh.  Minulosť patrí dvom sestrám dvojičkám Márii a Elene.  Navlas rovnaké sestry potrápil krutý osud a donútil ich k rozhodnutiam, ktoré navždy poznačili ich životy.  Dej bol trocha pomalší, ale zato plynulý. Autorka dej zbytočne nesilila a postupne prezrádzala udalosti zo života Márie. Mne osobne viac ulahodila minulosť. Bola som zvedavá na tajomstvá pani Márie a jej sestry. Prítomnosť sa postupne menej objavovala, čo je škoda.Aj keď teda ide o romantickú knihu, tak tu nenájdeme presladené scény. Ľúbostné linky boli príjemné a nevšimla som si klišé scény. Dej bol však trocha predvídateľný a ja osobne som viac udalostí predvídala, no nevadilo mi to.

Kniha nebola len o láske. Autorka spracovala v knihe viacero tém, či už nefungujúce manželstvo a jeho dopady na psychiku človeka, sesterskú lásku alebo bezútešnosť života a jeho jednotvárnosť.

V knihe nebolo veľa postáv, ale zato boli perfektné. Páčila sa mi Ema, Mária aj Elena.

Toto bola veľmi príjemná kniha, pri ktorej som si perfektne oddýchla. Autorka by mala jednoznačne v písaní pokračovať.

 

 


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Janette Okeová - Keď príde jar

HODNOTENIE - 5 /5 ORIGINÁLNY NÁZOV - WHENCOMES THE SPRING POČET STRÁN - 320 VÄZBA - BROŽOVANÁ  ROK VYDANIA - 2021 EDÍCIA -KANADSKÝ ZÁPAD  ŠTÝL- historický, romantický, duchovný JAZYK - slovenčina VYDAVATEĽSTVO - KUMRAN PRE KOHO - pre ženy, pre kresťanov ODKAZ NA KNIHU -  Keď príde jar: kniha - Janette Okeová | Kumran.sk      Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu Kumran.sk.  Dal jej svoje srdce – dokáže sa oň Elizabeth starať s takou nehou, s akou sa Wynn stará o ňu? Keď príde jar  je druhou knihou najpredávanejšej série kresťanských románov z prostredia kanadského západu od skvelej spisovateľky  Janette Okeovej . Svadba bola jej splneným snom, ale potom… Po roku učenia v jednotriednej škole v kanadskej divočine plánuje Elizabeth svadbu s Wynnom Delaneym, členom Kráľovskej severozápadnej jazdnej polície. Svoj manželský život začínajú na jeho odľahlej základni ďaleko na severe. Elizabeth sa necíti pripravená na taký osamelý život bez mnohých výdoby

Mona Kasten - Dúfať znova

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 ORIGINÁLNY NÁZOV - Hope Again POČET STRÁN - 368 VÄZBA - brožovaná väzba ROK VYDANIA - 2022 VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 17+ VYDANIE - 1 ŠTÝL - romantický JAZYK - slovenčina PREKLAD - preložila Martina Šturcelová PÔVOD - Nemecko 4. DIEL SÉRIE - Znova VYDAVATEĽSTVO - YOLi PRE KOHO - young adult, new adult ODKAZ NA KNIHU -  Paperback: Dúfať znova (Mona Kasten) | bux.sk   Za knihu ďakujem BUX.sk   Everly Pennová neverila na lásku. Celé roky sa prizerala, ako jej mama trpí v násilnom vzťahu.  Zážitky z detstva ju natoľko traumatizovali, že si mužov nepripúšťala k telu. Nechcela sa zamilovať. A už vôbec nie do svojho vyučujúceho. Ibaže Nolan Gates je šarmantný, inteligentný, sexi a iba pri ňom dokáže byť Everly sama sebou. Len jemu dokáže otvorene povedať, že netuší, čo chce od života a že študuje len preto, aby bola mama šťastná. Čím bližšie ho spoznáva, tým viac ju to k nemu ťahá. Najradšej by prekročila pomyselnú hranicu medzi nimi, len

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t