Preskočiť na hlavný obsah

Linnea May - Prudká rozkoš


CELKOVÉ HODNOTENIE 3/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - Violent Delights

POČET STRÁN - 232

VÄZBA - pevná väzba

ROK VYDANIA - 2021

VYDANIE - 1

ŠTÝL - erotický

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Miriam Ghaniová

1. DIEL SÉRIE - Violents

VYDAVATEĽSTVO - Ikar

ODKAZ NA KNIHU -  Kniha: Prudká rozkoš (Linnea May) | bux.sk

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Bux.sk Nedovolím jej, aby zmenila pravidlá hry.
Násilie vždy bolo súčasťou môjho života. Bol som zlostný už ako dieťa, ktoré si nevšímali a zanedbávali ho, takže som nespokojnosť dával najavo hnevom. Prešli roky a teraz nie som obeťou svojej vlastnej agresivity. Teraz mám všetko pod kontrolou. A tá kontrola žiada, aby sa mi niekto vzdal.
Napríklad ona. Môj domáci miláčik. Krásna blondína, ktorá súhlasila, že sa podvolí mojej vôli. Súhlasila, že ju môžem uniesť a zamknúť, kým nevyprší naša zmluva. Súhlasila, že zahrá svoju rolu. No hrá ju tak dobre, že jej strach vyzerá ako prirodzený. Keď sledujem, ako sa bráni, až mi po chrbte prechádza mráz. Dostáva sa mi pod kožu ako žiadna iná predtým, dobýja sa mi do srdca, ktoré nevie ľúbiť. Teda aspoň som si to myslel.

 


Ja fakt neviem, čo k tejto knihe napísať. Začnime teda pekne postupne. Prudká rozkoš je kniha zo série erotických príbehov Temná romanca miliardára. Na prvých stránkach spoznávame životy dvoch hlavných postáv (vlastne aj jediných). Spoznávame Josepha a Lianu. Liana prežíva najhorší týždeň svojho života. Prišla o svoju prácu a jej priateľ ju podviedol. Zúfalstvo a horkosť ju dovedie ku krádeži cudzieho kabátu. Táto udalosť navždy zmení jej život.

Musím uznať, že sa kniha čítala veľmi rýchlo. Autorka má jednoduchý štýl písania, takže stránky rýchlo odsýpajú, čo ja vnímam veľmi kladne. Dej knihy je dosť nereálny a absurdný. Celkovo niektoré pasáže nedávali zmysel a pôsobili divne. Čo sa týka dialógov, tak tie boli dosť plytké a točili sa len okolo sexu. Páčilo sa mi však, že som si mohla knihu prečítať z pohľadu oboch postáv, vnímam to ako veľké plus.

Erotickými scénami autorka nešetrila. Keď sa tak nad tým pozastavujem, tak tých scén bolo viac ako samotného deja. Opis bol miestami komický a miestami šokoval.

Pri čítaní som sa knihu snažila brať s nadhľadom a proste si pri nej oddýchnuť. Kniha účel splnila, ja som si pri nej oddýchla, no viac po nej už pravdepodobne nesiahnem. Myslím si, že na knižnom trhu je veľa lepších kníh tohto žánru. 

No ak ste mali náročný deň a potrebujete si oddýchnu a prečítať si niečo nenáročné, tak táto kniha je jednou z možností. 
 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 440 VÄZBA - pevná s prebalom ROK VYDANIA - 2020 ŠTÝL - romantický, historický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Samuel Marec VYDAVATEĽSTVO - i527.net ORIGINÁLNY NÁZOV - Becoming Mrs. Lewis: The Improbable Love Story of Joy Davidman and C. S. Lewis ODKAZ NA KNIHU - https://bit.ly/PaniLewisova Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu.   Patti Callahanová (tiež Patti Callahanová Henryová) je autorkou viacerých New York Times bestsellerov. Bola finalistkou ocenenia Townsend Prize for Fiction a jej diela sa dostali do výberov nezávislých predajcov Indie Next Pick a OKRA; Aliancia nezávislých predajcov južných štátov USA ich tiež niekoľkorát nominovala na ocenenie za najlepší román. Svoju tvorbu okrem toho uverejňuje v poviedkových zbierkach, antológiách, časopisoch a na blogoch. Patti získala bakalársky titul na Auburn University a magisterský na Georgia State University. Pôvodne pracovala ako špecializovaná pediatrická

Katarína Soyka - Hlas draka

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5* POČET STRÁN - 248 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - https://www.martinus.sk/?uItem=786145 Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. O autorke Autorka sa fantastike  venuje od roku 2011, kedy bol publikovaný jej prvý fantasy román Sklený vrch – o putovaní troch čarodejníc. O rok neskôr sa stala jednou z kľúčových hláv Vydavateľstva Hydra. Vydala urban fantasy pre dospelých Lokaj, fantasy o meňavcoch Vlčí brat a neskôr space operu Posledná Pozemšťanka, ktorá bola preložená aj do českého jazyka. Z prostredia elfov a kentaurov pochádza novela Cval kentaura. Hrdinovia jej príbehov nebývajú dokonalí, skôr naopak, často trpia intoleranciou a inými neduhmi, dostávajú priestor na postupný prerod a ich osudom dominuje láska. Soyka sa podieľala na niekoľkých medzinárodných projektoch, ktorých výsledkom sú zbierky mikropoviedok scifi, fantasy a hororu Fantastiká 55, hororová zbier