Preskočiť na hlavný obsah

Julia Quinnová - Vojvoda a ja


CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - The Duke and I

POČET STRÁN - 2884 hodiny čítania

VÄZBA - pevná väzba

ROK VYDANIA - 2021

ŠTÝL - romantický, historický

JAZYK - slovenčina

PÔVOD - Spojené štáty

1. DIEL SÉRIE - Bridgertonovci

VYDAVATEĽSTVO - Pandora

PRE KOHO - pre ženy, new adult

TÉMA - vojvodovia, priateľstvo, šľachta, prvá láska, rodina, vzťahy, láska, svadba

ODKAZ NA KNIHU -  Výsledok vyhľadávania pre „vojvoda a ja“ – dotlacknih.sk

Za knihu ďakujem vydavateľstvu.

 

Existuje pre londýnske Ctižiadostivé matky väčšia výzva ako slobodný vojvoda?

Spoločenské noviny Lady Whistledownovej, apríl 1813

Zdá sa, že Simonovi Bassetovi chýba už len kúsok k tomu, aby požiadal o ruku sestru svojho najlepšieho priateľa – pôvabnú Daphne Bridgertonovú. Ale iba oni dvaja vedia pravdu. Simon vymyslel zložitý plán, ako od seba udrží matky zo spoločnosti, ktorým ide o sobáš. A čo sa týka Daphne, teraz, keď sa zdá, že vojvoda ju označil za žiaducu, určite pritiahne niekoľko veľmi vhodných nápadníkov.

Ale počas všetkých tých plesov, ktoré Daphne trávi so Simonom, zabúda, že ich známosť je len klamstvom. Možno je to jeho diabolským úsmevom, určite je to tým, ako jeho oči horia zakaždým, keď sa na ňu pozrie... ale Daphne sa do vojvodu zamiluje... naozaj! A teraz musí urobiť aj nemožné a úplne nestratiť srdce a dušu kvôli atraktívnemu búrlivákovi, ktorý sa zaprisahal, že sa nikdy neožení!

 Myslím si, že neexistuje človek, ktorý nepozná  Bridgerton, či už knihy alebo seriál. Ja osobne som podľahla seriálu natoľko, že si ho musel pozrieť aj môj priateľ (tiež sa mu veľmi páčil). O niekoľko mesiacov knižný trh pohltili knihy z tejto série, a ani ja som neodolala a pustila sa do ich čítania.

Keďže som poznala seriál, tak som vedela o čom kniha približne bude. Medzi seriálom a knihou sú nepatrné rozdiely, ale nekazí to dojem ani z knihy ani zo seriálu.

Po prečítaní prvých kapitol som sa do knihy zamilovala. Štýl písania mi nesmierne sadol a kniha sa čítala jedna radosť. Kniha je písaná jednoducho ale zato zaujímavo, čo čitateľa núti čítať bez prestania.

 Dej knihy rozpráva príbeh Daphne Bridgertonovej a Simona Basseta. Daphne je mladé, krásne a múdre dievča súce na vydaj. Sezóna sa začala a ona nemá skoro žiadnych nápadníkov, preto súhlasí s bláznivým plánom, ktorý vymyslel Simon. Simon bude mať pokoj od ctižiadostivých  matiek zo spoločnosti a Daphne získa pár nápadníkov. Všetko sa však komplikuje, keď sa do ich plánu zamieša láska.

Dialógov v knihe bolo neurekom. Nechýbal sarkazmus a humor, ktorý perfektne dopĺňal atmosféru knihy. Opisy prostredia čitateľa prenesú do krás 19. storočia. V knihe autorka okrem lásky rozoberá fungovanie vtedajšej spoločnosti, rodinné vzťahy, a približuje aj postavenie a rolu ženy v spoločnosti.

Čo sa týka postáv, tak tie mi veľmi sadli. Obľúbila som si rodinu Bridgertonovcov aj Simona. Daphne ma veľmi milo prekvapila. Páčila sa mi viac v knihe ako v seriály. Veľmi sa mi páčilo, že každá nová kapitola začínala úryvkom z novín Lady Whistledownovej. Nevadilo by mi, keby tých úryvkov bolo viac.

Záver knihy bol bravúrny a naladil ma na pokračovanie série, ktoré určite plánujem čítať. Zamilovala som sa do tejto série a určite vám ju odporúčam. 


 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Janette Okeová - Keď príde jar

HODNOTENIE - 5 /5 ORIGINÁLNY NÁZOV - WHENCOMES THE SPRING POČET STRÁN - 320 VÄZBA - BROŽOVANÁ  ROK VYDANIA - 2021 EDÍCIA -KANADSKÝ ZÁPAD  ŠTÝL- historický, romantický, duchovný JAZYK - slovenčina VYDAVATEĽSTVO - KUMRAN PRE KOHO - pre ženy, pre kresťanov ODKAZ NA KNIHU -  Keď príde jar: kniha - Janette Okeová | Kumran.sk      Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu Kumran.sk.  Dal jej svoje srdce – dokáže sa oň Elizabeth starať s takou nehou, s akou sa Wynn stará o ňu? Keď príde jar  je druhou knihou najpredávanejšej série kresťanských románov z prostredia kanadského západu od skvelej spisovateľky  Janette Okeovej . Svadba bola jej splneným snom, ale potom… Po roku učenia v jednotriednej škole v kanadskej divočine plánuje Elizabeth svadbu s Wynnom Delaneym, členom Kráľovskej severozápadnej jazdnej polície. Svoj manželský život začínajú na jeho odľahlej základni ďaleko na severe. Elizabeth sa necíti pripravená na taký osamelý život bez mnohých výdoby

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Baja Dolce - Horkosladké esencie

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5* POČET STRÁN - 488 ROK VYDANIA - 2020 VYDANIE - 1 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Venupress ODKAZ NA KNIHU - https://www.martinus.sk/?uItem=760155 Za poskytnutie recenzného výtlačku by som sa chcela poďakovať vydavateľstvu Venupress. Samozrejme by som sa chcela poďakovať aj pani autorke za milé venovanie. O autorke Slovenská autorka Baja Dolce sa narodila v Bratislave. Na slovenskom knižnom trhu debutovala v roku 2018 s knihou Placebo On. Autorka sa písaniu venuje viac ako polovicu svojho života a lásku k písaniu si našla už v trinástich rokoch, keď začala pomáhať v školských novinách. Neskôr si založila vlastný blog, na ktorom zverejňovala svoje poviedky. Najviac ju teší, keď jej čitatelia posielajú spätnú väzbu. Do svojich kníh vkladá vždy niečo z reálneho života. Autorka sa riadi jedným pravidlom: „Kniha bez hlbšej myšlienky je ako človek bez duše.“ Anotácia Tri generácie, tri osudy a jedno prekliatie. Ani jednej