Preskočiť na hlavný obsah

Julia Quinnová - Vojvoda a ja


CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - The Duke and I

POČET STRÁN - 2884 hodiny čítania

VÄZBA - pevná väzba

ROK VYDANIA - 2021

ŠTÝL - romantický, historický

JAZYK - slovenčina

PÔVOD - Spojené štáty

1. DIEL SÉRIE - Bridgertonovci

VYDAVATEĽSTVO - Pandora

PRE KOHO - pre ženy, new adult

TÉMA - vojvodovia, priateľstvo, šľachta, prvá láska, rodina, vzťahy, láska, svadba

ODKAZ NA KNIHU -  Výsledok vyhľadávania pre „vojvoda a ja“ – dotlacknih.sk

Za knihu ďakujem vydavateľstvu.

 

Existuje pre londýnske Ctižiadostivé matky väčšia výzva ako slobodný vojvoda?

Spoločenské noviny Lady Whistledownovej, apríl 1813

Zdá sa, že Simonovi Bassetovi chýba už len kúsok k tomu, aby požiadal o ruku sestru svojho najlepšieho priateľa – pôvabnú Daphne Bridgertonovú. Ale iba oni dvaja vedia pravdu. Simon vymyslel zložitý plán, ako od seba udrží matky zo spoločnosti, ktorým ide o sobáš. A čo sa týka Daphne, teraz, keď sa zdá, že vojvoda ju označil za žiaducu, určite pritiahne niekoľko veľmi vhodných nápadníkov.

Ale počas všetkých tých plesov, ktoré Daphne trávi so Simonom, zabúda, že ich známosť je len klamstvom. Možno je to jeho diabolským úsmevom, určite je to tým, ako jeho oči horia zakaždým, keď sa na ňu pozrie... ale Daphne sa do vojvodu zamiluje... naozaj! A teraz musí urobiť aj nemožné a úplne nestratiť srdce a dušu kvôli atraktívnemu búrlivákovi, ktorý sa zaprisahal, že sa nikdy neožení!

 Myslím si, že neexistuje človek, ktorý nepozná  Bridgerton, či už knihy alebo seriál. Ja osobne som podľahla seriálu natoľko, že si ho musel pozrieť aj môj priateľ (tiež sa mu veľmi páčil). O niekoľko mesiacov knižný trh pohltili knihy z tejto série, a ani ja som neodolala a pustila sa do ich čítania.

Keďže som poznala seriál, tak som vedela o čom kniha približne bude. Medzi seriálom a knihou sú nepatrné rozdiely, ale nekazí to dojem ani z knihy ani zo seriálu.

Po prečítaní prvých kapitol som sa do knihy zamilovala. Štýl písania mi nesmierne sadol a kniha sa čítala jedna radosť. Kniha je písaná jednoducho ale zato zaujímavo, čo čitateľa núti čítať bez prestania.

 Dej knihy rozpráva príbeh Daphne Bridgertonovej a Simona Basseta. Daphne je mladé, krásne a múdre dievča súce na vydaj. Sezóna sa začala a ona nemá skoro žiadnych nápadníkov, preto súhlasí s bláznivým plánom, ktorý vymyslel Simon. Simon bude mať pokoj od ctižiadostivých  matiek zo spoločnosti a Daphne získa pár nápadníkov. Všetko sa však komplikuje, keď sa do ich plánu zamieša láska.

Dialógov v knihe bolo neurekom. Nechýbal sarkazmus a humor, ktorý perfektne dopĺňal atmosféru knihy. Opisy prostredia čitateľa prenesú do krás 19. storočia. V knihe autorka okrem lásky rozoberá fungovanie vtedajšej spoločnosti, rodinné vzťahy, a približuje aj postavenie a rolu ženy v spoločnosti.

Čo sa týka postáv, tak tie mi veľmi sadli. Obľúbila som si rodinu Bridgertonovcov aj Simona. Daphne ma veľmi milo prekvapila. Páčila sa mi viac v knihe ako v seriály. Veľmi sa mi páčilo, že každá nová kapitola začínala úryvkom z novín Lady Whistledownovej. Nevadilo by mi, keby tých úryvkov bolo viac.

Záver knihy bol bravúrny a naladil ma na pokračovanie série, ktoré určite plánujem čítať. Zamilovala som sa do tejto série a určite vám ju odporúčam. 


 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Martina Mrázová - Svätoplukov Havran

  CELKOVÉ HODNOTENIE 4 POČET STRÁN - 217 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Martina Mrázová ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Svätoplukov Havran (Martina Mrázová) | Martinus Za knihu by som sa chcela poďakovať pani autorke. Anotácia Táto kniha je pokračovaním románu Ja som Smútok. Príbeh o smutnej princeznej Mare sa prelína do príbehu o Svätoplukovom Havranovi. Príbeh Svätoplukovho Havrana sa začína jeho smrťou, po ktorej sa stáva dôležitou súčasťou predpovedanej vojny svetov. Bojuje za záchranu ľudstva, bohov a planéty. Jeho misia súvisí s poslaním ďalších dvoch mužov, bezúhonného mnícha a krvavého grófa. Všetci traja stoja na čele svojej armády a vstupujú do veľkej bitky z rozdielnych pohnútok. A ako s tým všetkým súvisí Mara? Jednoducho, jej osud sa v istých okamihoch alebo náznakoch prelína s osudmi všetkých troch mužov. Môj názor Ja som viac ako pred   rokom dostala možnosť prečítať si prvý diel s názvom Ja som Smútok. Pokrač

Mona Kasten - Dúfať znova

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 ORIGINÁLNY NÁZOV - Hope Again POČET STRÁN - 368 VÄZBA - brožovaná väzba ROK VYDANIA - 2022 VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 17+ VYDANIE - 1 ŠTÝL - romantický JAZYK - slovenčina PREKLAD - preložila Martina Šturcelová PÔVOD - Nemecko 4. DIEL SÉRIE - Znova VYDAVATEĽSTVO - YOLi PRE KOHO - young adult, new adult ODKAZ NA KNIHU -  Paperback: Dúfať znova (Mona Kasten) | bux.sk   Za knihu ďakujem BUX.sk   Everly Pennová neverila na lásku. Celé roky sa prizerala, ako jej mama trpí v násilnom vzťahu.  Zážitky z detstva ju natoľko traumatizovali, že si mužov nepripúšťala k telu. Nechcela sa zamilovať. A už vôbec nie do svojho vyučujúceho. Ibaže Nolan Gates je šarmantný, inteligentný, sexi a iba pri ňom dokáže byť Everly sama sebou. Len jemu dokáže otvorene povedať, že netuší, čo chce od života a že študuje len preto, aby bola mama šťastná. Čím bližšie ho spoznáva, tým viac ju to k nemu ťahá. Najradšej by prekročila pomyselnú hranicu medzi nimi, len