Preskočiť na hlavný obsah

Mona Kasten - Začať znova

CELKOVÉ HODNOTENIE 5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - Begin Again

POČET STRÁN - 376

VÄZBA - brožovaná väzba

ROK VYDANIA - 2021

EDÍCIA - YOLi

VYDANIE - 1

ŠTÝL - romantický

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Martina Šturcelová

1. DIEL SÉRIE - Znova

VYDAVATEĽSTVO - Ikar

PRE KOHO - new adult

ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Začať znova (Mona Kasten) | bux.sk

Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem Bux.skAllie Harperová  to v živote nemala vôbec ľahké. Problémy s rodičmi a temné tajomstvo ju dohnalo k odchodu. Vysoká škola sa stala jej novým začiatkom. Vzdáva sa snobského života a necháva minulosť za sebou s vedomím, že už nikdy neprehovorí s rodičmi. Pred začiatkom semestra je však ťažké nájsť vhodný podnájom. Dobré izby sú obsadené, ponúk je žalostne málo. Chvíľu to vyzerá na noc v aute, keď sa vyberie na poslednú obhliadku. Byt je nádherný, ale má jednu chybu. Volá sa Kaden White. Príťažlivý chalan s ľahostajným prístupom k životu by možno stál za hriech, ale to arogantné a odmerané správanie! Pravda, Allie nemá na výber, tak sa nasťahuje.

Kaden jej vo dverách oznámi súbor pravidiel. Ak sa ich podnájomníčka nebude držať, môže sa rovno zbaliť:

  1. Neobťažuj ma svojimi babskými problémami.
  2. Nekomentuj moje dámske návštevy.
  3. NIKDY sa spolu nevyspíme.

Na prvý pohľad jednoduché. Veď kto by sa chcel zapliesť s takým neotesancom ako Kaden? No Allie postupne zisťuje, že v Kadenovi sa skrýva oveľa viac, ako sa zdá a na svoje správanie má vážny dôvod.


Na tento žáner kníh nebudem nikdy stará. Táto kniha ma proste neskutočne bavila!

Autorka Mona Kasten si ma získala hneď prvými stránkami. Štýl písania mi extrémne sadol a kniha sa mi čítala veľmi ľahko a hlavne rýchlo. Nemala som žiaden problém začítať sa do knihy. Kniha ma natoľko pohltila, že som ju prečítala na jedno posedenie.

Keďže kniha rozpráva príbeh dvoch vysokoškolákov a k tomu spolubývajúcich, tak je jasné, že sa dej prevažne odohrával v ich byte. Samozrejme sa poprechádzame aj po chodbách školy, zatancujeme si na párty alebo pôjdeme na túru.  Opisov v knihe bolo tak akurát na to, aby si čitateľ vedel predstaviť miesta, v ktorých sa dej odohrával. Dialógy medzi hlavnými postavami boli perfektné. Nechýbalo klasické doťahovanie či sarkazmus, takže si treba pripraviť kútiky úst na úprimný úsmev.

Klišé k tomuto žánru proste patrí a aj v tejto knihe ho nájdeme. No nemusíte sa báť určite vám neznepríjemní čítanie. Čo ale mne osobne vadilo boli udalosti v minulostiach hlavných postáv, ktoré na mňa pôsobili nereálne. Autorke sa však podarilo poukázať na silu peňazí a krutosť ľudí.

Romantická linka nebola presladená ani násilná. Mne osobne vyhovovala. 

Charaktery postav boli dobre vykreslené. Hlavné postavy boli perfektné. Allie bola fajn postava. Miestami som sa však nestotožňovala s jej správaním. Kaden na prvý pohľad pôsobil ako typický lámač sŕdc, ale nebolo to tak. Pravidlá, ktoré si sám stanovil aj sám porušil a to hneď na prvých stránkach. Aj napriek tomu som si ho veľmi obľúbila dokonca viac ako Allie.

Začať znova je príjemný príbeh, ktorý ocenia hlavne romantičky. A ja už sa neviem dočkať ďalšej časti.

PS: Na prvej strane nájdete zoznam piesni ku knihe.

 

 

 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Jakub Mišči - Evan

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* POČET STRÁN - 270 ROK VYDANIA - 2020 VYDANIE - 1 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Art Floyd ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Evan (Jakub Mišči) | Martinus Za knihu by som sa chcela veľmi pekne poďakovať pánovi autorovi. O autorovi Autor sa narodil v roku 1990 a pochádza z Hlohovca, kde študoval na Obchodnej akadémii, neskôr na Fakulte európskych štúdií a regionálneho rozvoja SPU v Nitre. V súčasnosti pracuje ako copywriter a marketingový špecialista. Popri práci sa venuje písaniu kníh a debutoval knihou Zvrátené mesto (Art Floyd, 2017), s príbehom zasadeným v jeho rodnom meste. Autor pokračuje v písaní ďalších kníh zo slovenského prostredia. Má rád rôznorodosť žánrov, jeho tvorba obsahuje prvky hororu, fantasy a sci-fi. Pri tvorbe sa sústredí na vykresľovanie rozličných ľudských pováh, neváha siahnuť až do najtemnejších hlbín duše. Ako milovník kníh si uvedomuje, že každé dielo má byť iné a preto spracúva svoje knižné nápa

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 440 VÄZBA - pevná s prebalom ROK VYDANIA - 2020 ŠTÝL - romantický, historický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Samuel Marec VYDAVATEĽSTVO - i527.net ORIGINÁLNY NÁZOV - Becoming Mrs. Lewis: The Improbable Love Story of Joy Davidman and C. S. Lewis ODKAZ NA KNIHU - https://bit.ly/PaniLewisova Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu.   Patti Callahanová (tiež Patti Callahanová Henryová) je autorkou viacerých New York Times bestsellerov. Bola finalistkou ocenenia Townsend Prize for Fiction a jej diela sa dostali do výberov nezávislých predajcov Indie Next Pick a OKRA; Aliancia nezávislých predajcov južných štátov USA ich tiež niekoľkorát nominovala na ocenenie za najlepší román. Svoju tvorbu okrem toho uverejňuje v poviedkových zbierkach, antológiách, časopisoch a na blogoch. Patti získala bakalársky titul na Auburn University a magisterský na Georgia State University. Pôvodne pracovala ako špecializovaná pediatrická