Preskočiť na hlavný obsah

Blanka Lipínska - 365 dní

 

CELKOVÉ HODNOTENIE 3,5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - 365 dni

POČET STRÁN – 320

ROK VYDANIA - 2021

TÉMA - porno, mafia, únosy

ŠTÝL - erotický, romantický

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Ladislav Holiš

PÔVOD - Poľsko

1. DIEL SÉRIE - 365 dní

VYDAVATEĽSTVO - Ikar

PRE KOHO - pre ženy

ODKAZ NA KNIHU - Kniha: 365 dní (Blanka Lipińska) | bux.sk

Za knihu ďakujem Bux.sk


 

Laura s priateľom Martinom trávia dovolenku na Sicílii. Hneď na druhý deň, na jej dvadsiate deviate narodeniny, Lauru unesú. Zločin má na svedomí hlava sicílskej mafiánskej rodiny, mladý a príťažlivý Massimo Torricelli. Pred niekoľkými rokmi takmer prišiel o život pri prestrelke. V stave klinickej smrti uvidel záhadné dievča, z ktorého sa vykľula Laura. Len čo sa Massimo prebral, prisahal, že ju nájde a získa si jej srdce za každú cenu.
Laura nemá na výber. Môže si užívať prvotriedny luxus, relatívnu slobodu, no nesmie utiecť. Inak jej najbližším hrozí smrť. Laura má odteraz 365 dní, aby sa do Massima zaľúbila a rozhodla sa s ním ostať.

 

Myslím si, že neexistuje osoba, ktorá nepozná túto knihu alebo nevidela film. Filmové spracovanie vyvolalo medzinárodný ošiaľ. Sama som bola na film zvedavá a pozrela si ho. Úprimne, horší film som asi ešte nevidela. Dlho som váhala, či si knihu prečítať alebo nie, zvedavosť však zvíťazila.

Musím uznať, že kniha sa veľmi dobre čítala. Autorka má veľmi jednoduchý štýl písania, takže nečakajte zložité skladby viet. Dej bol podľa mňa príliš rýchly. Kapitola striedala kapitolu a čím ďalej, tým toho bolo viac. Celkovo to pôsobilo dosť chaoticky a nesúrodo. Príbeh je rozprávaný hlavne z pohľadu Laury, na začiatku však nájdeme aj kapitoly z pohľadu Massima. Opisov v knihe bolo veľmi málo, ale to mi nejak extrémne nevadilo. Dialógov bolo ešte menej  a pôsobili plytko a nereálne.  Údajne mala byť v knihe spracovaná aj téma mafie, no kebyže to postavy sem tam nespomenú ani si to nevšimnem. V knihe som nenašla ani žiadnu peknú myšlienku, čo je celkom škoda. Samozrejme nesmie chýbať erotika. Erotické scény boli celkom fajn. Miestami mi prišiel výber slov komický, takže som sa aj dobre zasmiala.

 


Od postáv netreba čakať nič svetoborné. Obe hlavné postavy boli plytké a mali nereálne správanie. Laura na mňa pôsobila ako zlatokopka. Unesú ju cudzí ľudia ešte k tomu mafia a jedine, čo ju zaujíma je drahé oblečenie, sex a alkohol. Normálny človek by sa v takejto situácii choval inak.  Chápem, že autorka ju chcela vykresliť ako silnú  sebavedomú ženu, ale to sa jej nepodarilo. Massimo mi nejak extrémne nevadil. Čo mi ale vadilo bol Ich vzťah, ktorý nemal žiadnu iskru. Od začiatku tomu chýbalo také to prvotné zaľúbenie a romantické scény.

Porovnajme si teraz knihu a film. Film je celkom totožný s knihou, až na pár odlišných scén. Mňa osobne viac bavila kniha.

Kniha ma nijak extrémne neohúrila, ale ani nesklamala. Ak od knihy nebudete čakať nič extra, tak nebudete sklamaní. Ja som si pri čítaní knihy perfektne oddýchla a určite si prečítam aj ďalšie časti. Knihu odporúčam nenáročným čitateľkám a milovníčkam tohto žánru.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 440 VÄZBA - pevná s prebalom ROK VYDANIA - 2020 ŠTÝL - romantický, historický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Samuel Marec VYDAVATEĽSTVO - i527.net ORIGINÁLNY NÁZOV - Becoming Mrs. Lewis: The Improbable Love Story of Joy Davidman and C. S. Lewis ODKAZ NA KNIHU - https://bit.ly/PaniLewisova Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu.   Patti Callahanová (tiež Patti Callahanová Henryová) je autorkou viacerých New York Times bestsellerov. Bola finalistkou ocenenia Townsend Prize for Fiction a jej diela sa dostali do výberov nezávislých predajcov Indie Next Pick a OKRA; Aliancia nezávislých predajcov južných štátov USA ich tiež niekoľkorát nominovala na ocenenie za najlepší román. Svoju tvorbu okrem toho uverejňuje v poviedkových zbierkach, antológiách, časopisoch a na blogoch. Patti získala bakalársky titul na Auburn University a magisterský na Georgia State University. Pôvodne pracovala ako špecializovaná pediatrická

Lina Franková - Hadí zámok

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 264 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Vydavateľstvo Maxim ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Hadí zámok (Lina Franková) | Martinus Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. Tvorba slovenských autorov je mi veľmi blízka.  V podstate práve tvorba slovenských autorov ma vtiahla do knižného sveta. Stále ma poteší, keď na našom knižnom trhu pribudne kvalitne napísaná kniha naším autorom. Hadí zámok je jednou z nich. "Zmija zvlieka kožu, ale srdce ostáva. Aké je srdce novodobého grófa?" Kniha rozpráva príbeh rodiny, ktorej život zmení dedičstvo. Bea Abramová sa jedného dňa stane dedičkou neogotického zámku. O nezvyčajné dedičstvo sa však musí podeliť so svojim nevlastným bratom, ktorého v živote nevidela. Aj napriek nepríjemnostiam  a  tomu, že nie je vítaná sa rozhodne dedičstvo prijať.  Presťahuje sa spolu so svojou rodinou na neopakovateľné miesto dýchajúce históriou a noble