Preskočiť na hlavný obsah

Blanka Lipínska - 365 dní

 

CELKOVÉ HODNOTENIE 3,5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - 365 dni

POČET STRÁN – 320

ROK VYDANIA - 2021

TÉMA - porno, mafia, únosy

ŠTÝL - erotický, romantický

JAZYK - slovenčina

PREKLAD - Ladislav Holiš

PÔVOD - Poľsko

1. DIEL SÉRIE - 365 dní

VYDAVATEĽSTVO - Ikar

PRE KOHO - pre ženy

ODKAZ NA KNIHU - Kniha: 365 dní (Blanka Lipińska) | bux.sk

Za knihu ďakujem Bux.sk


 

Laura s priateľom Martinom trávia dovolenku na Sicílii. Hneď na druhý deň, na jej dvadsiate deviate narodeniny, Lauru unesú. Zločin má na svedomí hlava sicílskej mafiánskej rodiny, mladý a príťažlivý Massimo Torricelli. Pred niekoľkými rokmi takmer prišiel o život pri prestrelke. V stave klinickej smrti uvidel záhadné dievča, z ktorého sa vykľula Laura. Len čo sa Massimo prebral, prisahal, že ju nájde a získa si jej srdce za každú cenu.
Laura nemá na výber. Môže si užívať prvotriedny luxus, relatívnu slobodu, no nesmie utiecť. Inak jej najbližším hrozí smrť. Laura má odteraz 365 dní, aby sa do Massima zaľúbila a rozhodla sa s ním ostať.

 

Myslím si, že neexistuje osoba, ktorá nepozná túto knihu alebo nevidela film. Filmové spracovanie vyvolalo medzinárodný ošiaľ. Sama som bola na film zvedavá a pozrela si ho. Úprimne, horší film som asi ešte nevidela. Dlho som váhala, či si knihu prečítať alebo nie, zvedavosť však zvíťazila.

Musím uznať, že kniha sa veľmi dobre čítala. Autorka má veľmi jednoduchý štýl písania, takže nečakajte zložité skladby viet. Dej bol podľa mňa príliš rýchly. Kapitola striedala kapitolu a čím ďalej, tým toho bolo viac. Celkovo to pôsobilo dosť chaoticky a nesúrodo. Príbeh je rozprávaný hlavne z pohľadu Laury, na začiatku však nájdeme aj kapitoly z pohľadu Massima. Opisov v knihe bolo veľmi málo, ale to mi nejak extrémne nevadilo. Dialógov bolo ešte menej  a pôsobili plytko a nereálne.  Údajne mala byť v knihe spracovaná aj téma mafie, no kebyže to postavy sem tam nespomenú ani si to nevšimnem. V knihe som nenašla ani žiadnu peknú myšlienku, čo je celkom škoda. Samozrejme nesmie chýbať erotika. Erotické scény boli celkom fajn. Miestami mi prišiel výber slov komický, takže som sa aj dobre zasmiala.

 


Od postáv netreba čakať nič svetoborné. Obe hlavné postavy boli plytké a mali nereálne správanie. Laura na mňa pôsobila ako zlatokopka. Unesú ju cudzí ľudia ešte k tomu mafia a jedine, čo ju zaujíma je drahé oblečenie, sex a alkohol. Normálny človek by sa v takejto situácii choval inak.  Chápem, že autorka ju chcela vykresliť ako silnú  sebavedomú ženu, ale to sa jej nepodarilo. Massimo mi nejak extrémne nevadil. Čo mi ale vadilo bol Ich vzťah, ktorý nemal žiadnu iskru. Od začiatku tomu chýbalo také to prvotné zaľúbenie a romantické scény.

Porovnajme si teraz knihu a film. Film je celkom totožný s knihou, až na pár odlišných scén. Mňa osobne viac bavila kniha.

Kniha ma nijak extrémne neohúrila, ale ani nesklamala. Ak od knihy nebudete čakať nič extra, tak nebudete sklamaní. Ja som si pri čítaní knihy perfektne oddýchla a určite si prečítam aj ďalšie časti. Knihu odporúčam nenáročným čitateľkám a milovníčkam tohto žánru.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Janette Okeová - Keď príde jar

HODNOTENIE - 5 /5 ORIGINÁLNY NÁZOV - WHENCOMES THE SPRING POČET STRÁN - 320 VÄZBA - BROŽOVANÁ  ROK VYDANIA - 2021 EDÍCIA -KANADSKÝ ZÁPAD  ŠTÝL- historický, romantický, duchovný JAZYK - slovenčina VYDAVATEĽSTVO - KUMRAN PRE KOHO - pre ženy, pre kresťanov ODKAZ NA KNIHU -  Keď príde jar: kniha - Janette Okeová | Kumran.sk      Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu Kumran.sk.  Dal jej svoje srdce – dokáže sa oň Elizabeth starať s takou nehou, s akou sa Wynn stará o ňu? Keď príde jar  je druhou knihou najpredávanejšej série kresťanských románov z prostredia kanadského západu od skvelej spisovateľky  Janette Okeovej . Svadba bola jej splneným snom, ale potom… Po roku učenia v jednotriednej škole v kanadskej divočine plánuje Elizabeth svadbu s Wynnom Delaneym, členom Kráľovskej severozápadnej jazdnej polície. Svoj manželský život začínajú na jeho odľahlej základni ďaleko na severe. Elizabeth sa necíti pripravená na taký osamelý život bez mnohých výdoby

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Baja Dolce - Horkosladké esencie

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5* POČET STRÁN - 488 ROK VYDANIA - 2020 VYDANIE - 1 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Venupress ODKAZ NA KNIHU - https://www.martinus.sk/?uItem=760155 Za poskytnutie recenzného výtlačku by som sa chcela poďakovať vydavateľstvu Venupress. Samozrejme by som sa chcela poďakovať aj pani autorke za milé venovanie. O autorke Slovenská autorka Baja Dolce sa narodila v Bratislave. Na slovenskom knižnom trhu debutovala v roku 2018 s knihou Placebo On. Autorka sa písaniu venuje viac ako polovicu svojho života a lásku k písaniu si našla už v trinástich rokoch, keď začala pomáhať v školských novinách. Neskôr si založila vlastný blog, na ktorom zverejňovala svoje poviedky. Najviac ju teší, keď jej čitatelia posielajú spätnú väzbu. Do svojich kníh vkladá vždy niečo z reálneho života. Autorka sa riadi jedným pravidlom: „Kniha bez hlbšej myšlienky je ako človek bez duše.“ Anotácia Tri generácie, tri osudy a jedno prekliatie. Ani jednej