Preskočiť na hlavný obsah

Kristína Brestenská - Strážca nevinnosti

 


CELKOVÉ HODNOTENIE – 4,5/5

POČET STRÁN - 288

VÄZBA - pevná väzba

ROK VYDANIA - 2019

ŠTÝL - erotický, romantický, historický

JAZYK - slovenčina

PÔVOD - Slovensko

VYDAVATEĽSTVO - Slovenský spisovateľ

PRE KOHO - pre ženy

ODKAZ NA KNIHU - Strážca nevinnosti (Brestenská Kristína) > kniha | PreSkoly.sk

Za knihu ďakujem preskoly.sk

 

Voľné pokračovanie románov Grófov syn a Ochranca prináša príbeh plný lásky, intríg, hriechu a odpustenia.

Po smrti pijanského otca sa George de Romille konečne stáva vlastníkom majetku a titulu lorda zo Skiptonu. Panstvo je však v katastrofálnom stave pokladnice sú prázdne a podaný trú biedu. Preto sa rozhodne požiadať o pomoc svojho švagra a sestru. Rozhodnú sa mu pomôcť výmenou sa protislužbu. George sa teda vydáva na plavbu do Francúzska, aby doviezol do Anglicka vzdialenú grófovu príbuznú. Počas cesty do Anglicka sa však prihodia udalosti, ktoré obom prevrátia život hore nohami. Obaja sa musia popasovať s neľahkým osudom, ktorý ich čaká.


Tvorbu pani autorky som si nesmierne obľúbila. Autorka si ma prvými dvoma knihami získala a na tento záverečný diel som sa nesmierne tešila. Štýl písania pani autorky mi nesmierne sadol, vďaka nemu sa kniha veľmi rýchlo a ľahko čítala. Už úvodne strany ma vtiahli do deja a nepustili, až kým som celú knihu nedočítala.

V tomto diely bližšie spoznávame brata Amelie, Georga a príbuznú Williama, Anabelle. Sledujeme začínajúci vzťah medzi nimi, ktorý je zo začiatku plný bolesti a pocitu krivdy. Okrem toho sa tu objavujú postavy z predchádzajúcich dielov, takže sa dozvieme ako sa posunuli ich životy.  Dej knihy si môžeme prečítať z pohľadu oboch postáv.

Po historickej stránke bola aj táto kniha perfektne spracovaná. Nemala som problém si predstaviť miesta, v ktorých sa dej knihy odohrával. Tak ako v predchádzajúcich dvoch knihách aj v tejto autorka pracuje s jednoduchými témami. Autorka pracuje hlavne s intrigami, zradou, sklamaním, nenaplnenou láskou aj samotným odpustením. Aj napriek týmto témam ide o jednoduchý príbeh.

Keď sa ale pozrieme na všetky diely, tak zistíme, že fungujú na rovnakom princípe. Takže som mala miestami pocit, že čítam zase to isté, len s inými postavami a upraveným dejom. A úprimne, toto je podľa mňa najslabší diel. Aj napriek tomu som si čítanie užila a pri knihe som si perfektne oddýchla. Jednoznačne ide o príjemné čítanie, ktoré ulahodí romantickým srdciam.  


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 440 VÄZBA - pevná s prebalom ROK VYDANIA - 2020 ŠTÝL - romantický, historický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Samuel Marec VYDAVATEĽSTVO - i527.net ORIGINÁLNY NÁZOV - Becoming Mrs. Lewis: The Improbable Love Story of Joy Davidman and C. S. Lewis ODKAZ NA KNIHU - https://bit.ly/PaniLewisova Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu.   Patti Callahanová (tiež Patti Callahanová Henryová) je autorkou viacerých New York Times bestsellerov. Bola finalistkou ocenenia Townsend Prize for Fiction a jej diela sa dostali do výberov nezávislých predajcov Indie Next Pick a OKRA; Aliancia nezávislých predajcov južných štátov USA ich tiež niekoľkorát nominovala na ocenenie za najlepší román. Svoju tvorbu okrem toho uverejňuje v poviedkových zbierkach, antológiách, časopisoch a na blogoch. Patti získala bakalársky titul na Auburn University a magisterský na Georgia State University. Pôvodne pracovala ako špecializovaná pediatrická

Lina Franková - Hadí zámok

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 264 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Vydavateľstvo Maxim ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Hadí zámok (Lina Franková) | Martinus Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. Tvorba slovenských autorov je mi veľmi blízka.  V podstate práve tvorba slovenských autorov ma vtiahla do knižného sveta. Stále ma poteší, keď na našom knižnom trhu pribudne kvalitne napísaná kniha naším autorom. Hadí zámok je jednou z nich. "Zmija zvlieka kožu, ale srdce ostáva. Aké je srdce novodobého grófa?" Kniha rozpráva príbeh rodiny, ktorej život zmení dedičstvo. Bea Abramová sa jedného dňa stane dedičkou neogotického zámku. O nezvyčajné dedičstvo sa však musí podeliť so svojim nevlastným bratom, ktorého v živote nevidela. Aj napriek nepríjemnostiam  a  tomu, že nie je vítaná sa rozhodne dedičstvo prijať.  Presťahuje sa spolu so svojou rodinou na neopakovateľné miesto dýchajúce históriou a noble