Preskočiť na hlavný obsah

Kristína Brestenská - Strážca nevinnosti

 


CELKOVÉ HODNOTENIE – 4,5/5

POČET STRÁN - 288

VÄZBA - pevná väzba

ROK VYDANIA - 2019

ŠTÝL - erotický, romantický, historický

JAZYK - slovenčina

PÔVOD - Slovensko

VYDAVATEĽSTVO - Slovenský spisovateľ

PRE KOHO - pre ženy

ODKAZ NA KNIHU - Strážca nevinnosti (Brestenská Kristína) > kniha | PreSkoly.sk

Za knihu ďakujem preskoly.sk

 

Voľné pokračovanie románov Grófov syn a Ochranca prináša príbeh plný lásky, intríg, hriechu a odpustenia.

Po smrti pijanského otca sa George de Romille konečne stáva vlastníkom majetku a titulu lorda zo Skiptonu. Panstvo je však v katastrofálnom stave pokladnice sú prázdne a podaný trú biedu. Preto sa rozhodne požiadať o pomoc svojho švagra a sestru. Rozhodnú sa mu pomôcť výmenou sa protislužbu. George sa teda vydáva na plavbu do Francúzska, aby doviezol do Anglicka vzdialenú grófovu príbuznú. Počas cesty do Anglicka sa však prihodia udalosti, ktoré obom prevrátia život hore nohami. Obaja sa musia popasovať s neľahkým osudom, ktorý ich čaká.


Tvorbu pani autorky som si nesmierne obľúbila. Autorka si ma prvými dvoma knihami získala a na tento záverečný diel som sa nesmierne tešila. Štýl písania pani autorky mi nesmierne sadol, vďaka nemu sa kniha veľmi rýchlo a ľahko čítala. Už úvodne strany ma vtiahli do deja a nepustili, až kým som celú knihu nedočítala.

V tomto diely bližšie spoznávame brata Amelie, Georga a príbuznú Williama, Anabelle. Sledujeme začínajúci vzťah medzi nimi, ktorý je zo začiatku plný bolesti a pocitu krivdy. Okrem toho sa tu objavujú postavy z predchádzajúcich dielov, takže sa dozvieme ako sa posunuli ich životy.  Dej knihy si môžeme prečítať z pohľadu oboch postáv.

Po historickej stránke bola aj táto kniha perfektne spracovaná. Nemala som problém si predstaviť miesta, v ktorých sa dej knihy odohrával. Tak ako v predchádzajúcich dvoch knihách aj v tejto autorka pracuje s jednoduchými témami. Autorka pracuje hlavne s intrigami, zradou, sklamaním, nenaplnenou láskou aj samotným odpustením. Aj napriek týmto témam ide o jednoduchý príbeh.

Keď sa ale pozrieme na všetky diely, tak zistíme, že fungujú na rovnakom princípe. Takže som mala miestami pocit, že čítam zase to isté, len s inými postavami a upraveným dejom. A úprimne, toto je podľa mňa najslabší diel. Aj napriek tomu som si čítanie užila a pri knihe som si perfektne oddýchla. Jednoznačne ide o príjemné čítanie, ktoré ulahodí romantickým srdciam.  


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Martina Mrázová - Svätoplukov Havran

  CELKOVÉ HODNOTENIE 4 POČET STRÁN - 217 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Martina Mrázová ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Svätoplukov Havran (Martina Mrázová) | Martinus Za knihu by som sa chcela poďakovať pani autorke. Anotácia Táto kniha je pokračovaním románu Ja som Smútok. Príbeh o smutnej princeznej Mare sa prelína do príbehu o Svätoplukovom Havranovi. Príbeh Svätoplukovho Havrana sa začína jeho smrťou, po ktorej sa stáva dôležitou súčasťou predpovedanej vojny svetov. Bojuje za záchranu ľudstva, bohov a planéty. Jeho misia súvisí s poslaním ďalších dvoch mužov, bezúhonného mnícha a krvavého grófa. Všetci traja stoja na čele svojej armády a vstupujú do veľkej bitky z rozdielnych pohnútok. A ako s tým všetkým súvisí Mara? Jednoducho, jej osud sa v istých okamihoch alebo náznakoch prelína s osudmi všetkých troch mužov. Môj názor Ja som viac ako pred   rokom dostala možnosť prečítať si prvý diel s názvom Ja som Smútok. Pokrač

Mona Kasten - Dúfať znova

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 ORIGINÁLNY NÁZOV - Hope Again POČET STRÁN - 368 VÄZBA - brožovaná väzba ROK VYDANIA - 2022 VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 17+ VYDANIE - 1 ŠTÝL - romantický JAZYK - slovenčina PREKLAD - preložila Martina Šturcelová PÔVOD - Nemecko 4. DIEL SÉRIE - Znova VYDAVATEĽSTVO - YOLi PRE KOHO - young adult, new adult ODKAZ NA KNIHU -  Paperback: Dúfať znova (Mona Kasten) | bux.sk   Za knihu ďakujem BUX.sk   Everly Pennová neverila na lásku. Celé roky sa prizerala, ako jej mama trpí v násilnom vzťahu.  Zážitky z detstva ju natoľko traumatizovali, že si mužov nepripúšťala k telu. Nechcela sa zamilovať. A už vôbec nie do svojho vyučujúceho. Ibaže Nolan Gates je šarmantný, inteligentný, sexi a iba pri ňom dokáže byť Everly sama sebou. Len jemu dokáže otvorene povedať, že netuší, čo chce od života a že študuje len preto, aby bola mama šťastná. Čím bližšie ho spoznáva, tým viac ju to k nemu ťahá. Najradšej by prekročila pomyselnú hranicu medzi nimi, len