Preskočiť na hlavný obsah

Katarína Soyka - Mutácia z planéty Zem

 


CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5

POČET STRÁN - 144

VÄZBA - pevná väzba

ROK VYDANIA - 2021

TÉMA - bojovníci, mier, piráti, vesmír

ŠTÝL - dobrodružný

JAZYK - slovenčina

PÔVOD - Slovensko

VYDAVATEĽSTVO - Hydra

ODKAZ NA KNIHU – Kniha: Mutácia z planéty Zem (Katarína Soyka) | Martinus

Za knihu ďakujem pani autorke

 

Svet ako ho poznáme už neexistuje. Turgovia kedysi spôsobili genocídu ľudstva a ovládli ho vďaka droge. Hŕstka ľudí prežíva na vesmírnych lodiach, len vďaka pirátom, ktorí si hovoria zásobovači. Chila dlho trénovala, aby sa stala zásobovačkou. Jedna z jej akcií však nedopadne dobre a ona sa musí spojiť s Turgom aby prežila. Dá sa vôbec veriť nepriateľovi?


Dočkala som sa!!! Konečne som objavila sci-fi knihu, ktorú som dokázala dočítať dokonca. Mám na konte prečítaných pár sci-fi kúskov, ale tie mali v sebe toľko romantiky, že som nemala pocit, že čítam sci-fi. Hlavne preto vnímam dočítanie tejto knihy ako osobný úspech. 😊

Katarína Soyka patrí podľa mňa medzi najlepšie slovenské autorky. Na konte má niekoľko kníh prevažne fantasy žánru. Tvorbu autorky dôverne poznám a na čítanie tejto knihy som sa nesmierne tešila.

Mutácia z planéty Zem je pútavý príbeh, ktorý čitateľa vtiahne do deja už od prvej stránky. Autorka preskočila zbytočné úvodne strany a vhodila nás priamo do akčnej scény. Postupne nás oboznamuje s momentálnou situáciou a s hlavnými postavami. Spoznávame ľudské dievča Chilu a Turga Tasycha. Kniha sa neodohráva len vo vesmíre, ale zavítame aj na našu Zem. Príbeh je písaný z pohľadu oboch postáv. V knihe nájdeme aj pár ilustrácii, ktoré perfektne vystihujú obsah knihy. Najviac sa mi páčila ilustrácia Chily.Samotná kniha je ľahko napísaná. Autorka nás zbytočne nezaťažovala prehnanými technickými opismi, čo ja osobne vnímam ako plus. Knihe však nechýba akcia, napätie a dokonca aj jemná romantika. Musím autorku pochváliť za jej originalitu. Svet ktorý vykreslila pôsobil reálne a v knihe fungoval. A aby toho nebolo málo, tak autorka využila aj situačný humor a sarkazmus.

 Autorka v tejto útlej knihe rozoberá viacero tém. Rozoberá odlišnosť a rovnakosť dvoch rás, poukáže na naše bezohľadné správanie sa k prírode alebo na to, ako človeka drogy pripravia o svojprávnosť. Samotné témy v príbehu nepôsobia umelo ani silene, pomohli dotvoriť realistický dej.

Chila a Tasycho ma ako postavy veľmi bavili. Autorka ich vykreslila realisticky aj s ich zmýšľaním a pocitmi. Bavilo ma sledovať vzťah medzi nimi.

Koniec knihy bol plný napätia a akcie. Dokonca nám autorka poskytla konečné vysvetlenie z histórie vzniku ľudstva. Táto kniha ma natoľko bavila, že mi prišlo ľúto, že je koniec. Knihe by podľa mňa neuškodilo pár strán naviac.  Aj napriek tomu autorka nesklamala. 

Knihu odporúčam všetkým čitateľom. Knihu si obľúbia nie len milovníci sci-fi, ja sama som toho dôkazom.


Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Martina Mrázová - Svätoplukov Havran

  CELKOVÉ HODNOTENIE 4 POČET STRÁN - 217 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Martina Mrázová ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Svätoplukov Havran (Martina Mrázová) | Martinus Za knihu by som sa chcela poďakovať pani autorke. Anotácia Táto kniha je pokračovaním románu Ja som Smútok. Príbeh o smutnej princeznej Mare sa prelína do príbehu o Svätoplukovom Havranovi. Príbeh Svätoplukovho Havrana sa začína jeho smrťou, po ktorej sa stáva dôležitou súčasťou predpovedanej vojny svetov. Bojuje za záchranu ľudstva, bohov a planéty. Jeho misia súvisí s poslaním ďalších dvoch mužov, bezúhonného mnícha a krvavého grófa. Všetci traja stoja na čele svojej armády a vstupujú do veľkej bitky z rozdielnych pohnútok. A ako s tým všetkým súvisí Mara? Jednoducho, jej osud sa v istých okamihoch alebo náznakoch prelína s osudmi všetkých troch mužov. Môj názor Ja som viac ako pred   rokom dostala možnosť prečítať si prvý diel s názvom Ja som Smútok. Pokrač

Mona Kasten - Dúfať znova

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 ORIGINÁLNY NÁZOV - Hope Again POČET STRÁN - 368 VÄZBA - brožovaná väzba ROK VYDANIA - 2022 VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 17+ VYDANIE - 1 ŠTÝL - romantický JAZYK - slovenčina PREKLAD - preložila Martina Šturcelová PÔVOD - Nemecko 4. DIEL SÉRIE - Znova VYDAVATEĽSTVO - YOLi PRE KOHO - young adult, new adult ODKAZ NA KNIHU -  Paperback: Dúfať znova (Mona Kasten) | bux.sk   Za knihu ďakujem BUX.sk   Everly Pennová neverila na lásku. Celé roky sa prizerala, ako jej mama trpí v násilnom vzťahu.  Zážitky z detstva ju natoľko traumatizovali, že si mužov nepripúšťala k telu. Nechcela sa zamilovať. A už vôbec nie do svojho vyučujúceho. Ibaže Nolan Gates je šarmantný, inteligentný, sexi a iba pri ňom dokáže byť Everly sama sebou. Len jemu dokáže otvorene povedať, že netuší, čo chce od života a že študuje len preto, aby bola mama šťastná. Čím bližšie ho spoznáva, tým viac ju to k nemu ťahá. Najradšej by prekročila pomyselnú hranicu medzi nimi, len