Preskočiť na hlavný obsah

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

 


CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5

POČET STRÁN - 584

ROK VYDANIA - 2020

VÄZBA - brožovaná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO - Hydra

ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus

Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.

 

Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov.

Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov.Začala by som poviedkou od Beáty Takáčovej s názvom Plechová nádhera. Táto poviedka sa veľmi dobre čítala a zaujala ma svojím námetom. Bavil ma hlavný hrdina aj svet robotov. Určite by som si prečítala o Terrym aj samostatný príbeh. Poviedka Hladné jazero od Nadi Vojtekovej bola skôr fantasy ako sci-fi, ale mne to vôbec nevadilo. Práve kvôli tomu sa mi veľmi páčila. Poviedka mala dynamický dej plný prekvapení a nechutných scén. Autorka veľmi dobre píše a realisticky, takže som nemala problém si udalosti predstaviť. Určite jedna z najčitateľnejších poviedok v tejto knihe. Okrem týchto poviedok ma bavili poviedky od Kataríny Soyky. Baví ma štýl písania autorky a nemám problém si od nej prečítať hocičo. Ostatné poviedky mňa osobne ničím nezaujali. Niektoré som nevládala ani dočítať. Ako plus vnímam originálne ilustrácie. 

Ja som už jednu poviedkovú knihu z produkcie vydavateľstva čítala a rozhodne ma bavila viac ako táto kniha. Samozrejme je to aj tým, že nie som nadšencom sci-fi žánru. Som rada, že som knihu dočítala, no tento žáner mne osobne nesedí. Kniha sa však určite bude páčiť milovníkom sci-fi.Zoznam autorov a poviedok:

Karol HAJDU - Ohňostroj
Františka VRBENSKÁ - Dva tucty naděje, hodina smrti
Dagmar Mehešová - Galaktická baletka
Lenona ŠTILARÍKOVÁ - Výstava historických zručností
Pavel Skořepa - O původu druhů
Tomáš Beník - Legenda o zániku dediny Hestnerdorf
Beáta Takáčová - Plechová nádhera
Anna Olejárová - Vydierač v problémoch
Monika KANDRIKOVÁ - V tieni úspechu
Naďa Vojteková - Hladné jazero
Roman PIKULÍK - Maska Markovej smrti
Katarína SOYKA - Misia bez návratu
Milan Tichý - Tajomstvá lode Mauretánia
Edita DUFKOVÁ - Objekt 23
Juraj BÚRY - Schrödingerov vesmír
Jaroslav MOSTECKÝ - Gauneři
Denisa KANCÍROVÁ - Fáza -1 alebo Ako by mal mať príbeh názov
Lenona ŠTIBLARÍKOVÁ - Chŕŕŕ!
Martin PAYTOK - Hrdinové federace
Tono STIFFEL - V zajatí času
Petra ŠTARKOVÁ - Nositel příběhu
Miro ŠVERCEL - Keď nekvapká, aspoň prší...
Katarína SOYKA - Nezabiješ!


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 440 VÄZBA - pevná s prebalom ROK VYDANIA - 2020 ŠTÝL - romantický, historický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Samuel Marec VYDAVATEĽSTVO - i527.net ORIGINÁLNY NÁZOV - Becoming Mrs. Lewis: The Improbable Love Story of Joy Davidman and C. S. Lewis ODKAZ NA KNIHU - https://bit.ly/PaniLewisova Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu.   Patti Callahanová (tiež Patti Callahanová Henryová) je autorkou viacerých New York Times bestsellerov. Bola finalistkou ocenenia Townsend Prize for Fiction a jej diela sa dostali do výberov nezávislých predajcov Indie Next Pick a OKRA; Aliancia nezávislých predajcov južných štátov USA ich tiež niekoľkorát nominovala na ocenenie za najlepší román. Svoju tvorbu okrem toho uverejňuje v poviedkových zbierkach, antológiách, časopisoch a na blogoch. Patti získala bakalársky titul na Auburn University a magisterský na Georgia State University. Pôvodne pracovala ako špecializovaná pediatrická

Lina Franková - Hadí zámok

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 264 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Vydavateľstvo Maxim ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Hadí zámok (Lina Franková) | Martinus Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. Tvorba slovenských autorov je mi veľmi blízka.  V podstate práve tvorba slovenských autorov ma vtiahla do knižného sveta. Stále ma poteší, keď na našom knižnom trhu pribudne kvalitne napísaná kniha naším autorom. Hadí zámok je jednou z nich. "Zmija zvlieka kožu, ale srdce ostáva. Aké je srdce novodobého grófa?" Kniha rozpráva príbeh rodiny, ktorej život zmení dedičstvo. Bea Abramová sa jedného dňa stane dedičkou neogotického zámku. O nezvyčajné dedičstvo sa však musí podeliť so svojim nevlastným bratom, ktorého v živote nevidela. Aj napriek nepríjemnostiam  a  tomu, že nie je vítaná sa rozhodne dedičstvo prijať.  Presťahuje sa spolu so svojou rodinou na neopakovateľné miesto dýchajúce históriou a noble