Preskočiť na hlavný obsah

Jakub Mišči - Evan

 

CELKOVÉ HODNOTENIE - 5*

POČET STRÁN - 270

ROK VYDANIA - 2020

VYDANIE - 1

VÄZBA - brožovaná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO - Art Floyd

ODKAZ NA KNIHU -  Kniha: Evan (Jakub Mišči) | Martinus

Za knihu by som sa chcela veľmi pekne poďakovať pánovi autorovi.

O autorovi

Autor sa narodil v roku 1990 a pochádza z Hlohovca, kde študoval na Obchodnej akadémii, neskôr na Fakulte európskych štúdií a regionálneho rozvoja SPU v Nitre. V súčasnosti pracuje ako copywriter a marketingový špecialista. Popri práci sa venuje písaniu kníh a debutoval knihou Zvrátené mesto (Art Floyd, 2017), s príbehom zasadeným v jeho rodnom meste. Autor pokračuje v písaní ďalších kníh zo slovenského prostredia. Má rád rôznorodosť žánrov, jeho tvorba obsahuje prvky hororu, fantasy a sci-fi. Pri tvorbe sa sústredí na vykresľovanie rozličných ľudských pováh, neváha siahnuť až do najtemnejších hlbín duše. Ako milovník kníh si uvedomuje, že každé dielo má byť iné a preto spracúva svoje knižné nápady tak, aby čitatelia dostali originálny a napínavý príbeh.

Anotácia

Svet čelí neznámej nákaze, ktorá sa šíri nevedno ako. Zástupy ľudí sa mení na krvilačné beštie, ktoré nevie nikto zastaviť. Preživší bojujú o svoj život. Slovensko na tom nie je o nič lepšie. Pri Brezne skupinka ľudí založila opevnenú farmu, ktorá odoláva čoraz častejším útokom. Jedného dňa sa pred ich bránami objaví neznámi chlapec. Ako mohol prežiť takú dlhú cestu cez zamorené územie? Kto je v skutočnosti tento chlapec a čo vlastne ukrýva?

Škrrrr, škrrrr. Evan vedel, že je skutočný. Ozýval sa v jeho snoch, sprevádzal ho celý čas a nedal mu spávať. Nevedel, odkiaľ prichádza, ale niečím mu bol dôverne známy. Akoby sa mu prihováral dávno stratený priateľ. Zvedavo načúval. Snažil sa pochopiť, aká je jeho podstata a význam. Na porozumenie mu chýbalo jediné. Čas. Pokrútil hlavou, aby sa spamätal a snažil sa mysľou opäť pátrať po svojej mame. Nekonečné chodby už však boli preč a s nimi aj jej prchavá prítomnosť. Ocitol sa medzi nepriateľmi.
Môj názor

Fú, po dlhej dobe ma konečne nejaká kniha zaujala. Musím povedať, že táto kniha je doslova klenotom na knižnom trhu. Myslíte si, že preháňam? Tak si poďme o knihe povedať niečo viac.

Hneď po prvých stránkach ma kniha vtiahla do deja. Autor ma perfektný štýl písania, vďaka ktorému sa kniha veľmi rýchlo a ľahko čítala. Autor v knihe pracuje s rôznymi výrazovými prvkami, ktoré ma podnecovali k čítaniu. V knihe je spracovaných viacero tém ako napríklad, strata rodiny, beznádej, strach o život  či nedôvera. Vďaka tomu ma obsah knihy natoľko pohltil, že som knihu nedokázala zatvoriť. Kniha obsahuje viac dialógov ako opisov, čo mi v tomto prípade veľmi vyhovovalo. Dej knihy bol písaní z pohľadu viacerých postáv, čo knihe len dodalo na reálnosti a bližšie nás oboznámilo s charaktermi postáv. Kapitoly sa navzájom prepájali a tvorili ucelený príbeh.Dej sa prevažne odohrával v prostredí farmy. Oboznamujeme sa s jej fungovaním a vznikom. Spoznávame kľúčové postavy, cez ktoré sa postupne oboznamujeme so situáciou vo svete. Dozvedáme sa ako vlastne vypukla nákaza a čo spôsobila. Príchodom Evana na farmu sa všetko mení. Postupne sa odhaľuje, že autistický chlapec vie o nákaze viac.

Čo sa týka postáv, tak tých bolo v knihe celkom dosť. Evan bol záhadná postava, ktorá mi okamžite sadla. Michal bol môj obľúbenec a pasáže s ním som si užívala. Povahovo mi najviac sadol. Z postáv ma ešte oslovil Gábor. Celkovo autor postavy vykreslil dosť reálne. Pohral sa s ich charaktermi a každá postava bola autentická. Veľmi sa mi páčilo, že autor každej postave venoval priestor na prejavenie potenciálu a my spoznávame osudy aj vedľajších postáv. Ešte sa mi páčilo, že postavy boli rôznych národností a v knihe nájdeme aj dialógy v angličtine. Nemusíte sa však báť autor myslel naozaj na všetko a na konci knihy nájdete aj preložené vety.

Záver knihy bol plný napätia, ktoré sa dalo doslova krájať. Koniec knihy vo mne vyvolal všetky možné emócie a v niektorých scénach som mala strach :D. Veľmi milo ma prekvapilo poslanie, ktoré nám autor záverom knihy zdeliť.

Čítanie tejto knihy som si neskutočne užila. Autor ma veľký talent a určite by mal v písaní pokračovať. Ja som nesmierne rada, že som si knihu prečítala a vám ju jednoznačne odporúčam.

 


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 440 VÄZBA - pevná s prebalom ROK VYDANIA - 2020 ŠTÝL - romantický, historický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Samuel Marec VYDAVATEĽSTVO - i527.net ORIGINÁLNY NÁZOV - Becoming Mrs. Lewis: The Improbable Love Story of Joy Davidman and C. S. Lewis ODKAZ NA KNIHU - https://bit.ly/PaniLewisova Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu.   Patti Callahanová (tiež Patti Callahanová Henryová) je autorkou viacerých New York Times bestsellerov. Bola finalistkou ocenenia Townsend Prize for Fiction a jej diela sa dostali do výberov nezávislých predajcov Indie Next Pick a OKRA; Aliancia nezávislých predajcov južných štátov USA ich tiež niekoľkorát nominovala na ocenenie za najlepší román. Svoju tvorbu okrem toho uverejňuje v poviedkových zbierkach, antológiách, časopisoch a na blogoch. Patti získala bakalársky titul na Auburn University a magisterský na Georgia State University. Pôvodne pracovala ako špecializovaná pediatrická

Lina Franková - Hadí zámok

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 264 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Vydavateľstvo Maxim ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Hadí zámok (Lina Franková) | Martinus Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. Tvorba slovenských autorov je mi veľmi blízka.  V podstate práve tvorba slovenských autorov ma vtiahla do knižného sveta. Stále ma poteší, keď na našom knižnom trhu pribudne kvalitne napísaná kniha naším autorom. Hadí zámok je jednou z nich. "Zmija zvlieka kožu, ale srdce ostáva. Aké je srdce novodobého grófa?" Kniha rozpráva príbeh rodiny, ktorej život zmení dedičstvo. Bea Abramová sa jedného dňa stane dedičkou neogotického zámku. O nezvyčajné dedičstvo sa však musí podeliť so svojim nevlastným bratom, ktorého v živote nevidela. Aj napriek nepríjemnostiam  a  tomu, že nie je vítaná sa rozhodne dedičstvo prijať.  Presťahuje sa spolu so svojou rodinou na neopakovateľné miesto dýchajúce históriou a noble