Preskočiť na hlavný obsah

Kristi Ann Hunterová - Záhadná guvernantka

 


CELKOVÉ HODNOTENIE – 4,5

ORIGINÁLNY NÁZOV - A Defense of Honor

POČET STRÁN - 384

ROK VYDANIA - 2020

VÄZBA - pevná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO - i527.net

ODKAZ NA KNIHU - https://www.i527.net/kniha/zahadna-guvernantka/

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu i527.net.

O autorke

Kristi Ann Hunterová vyštudovala na univerzite Georgia Tech odbor Počítačové vedy, no vždy túžila písať. Jej prvý román Šľachtická rošáda získal dve ceny RITA. Žije spolu s manželom a troma deťmi v USA, v štáte Georgia. Jej webovú stránku nájdete na adrese: www.kristiannhunter.com.

Anotácia

Keď Katherine „Kit“ FitzGilbertová pred desiatimi rokmi opustila Londýn, zaprisahala sa, že už nikdy nevkročí na žiaden ples. No keď ju povinnosti týkajúce sa uzavretia istého obchodu privedú do Londýna a ona sa ocitá v ohrození života, počas úteku narazí nielen na oslnivú plesovú sieň, ale tiež na Grahama, lorda Whartona. To, čo sa spočiatku zdalo iba ako náhodné stretnutie, sa postupne stáva oveľa vážnejším, keď sa Graham vydá po stopách priateľovej zmiznutej sestry. Je presvedčený, že Kit vie o dievčati viac, než priznáva.

Po stretnutí s lordom Whartonom si Kit po prvýkrát v živote želá, aby všetko bolo inak, no nezáleží na tom, po čom túži. Už veľmi dávno zasvätila svoj život pomoci žien, čo utekajú pred rovnakým opovrhnutím, ktoré aj ju vyhnalo z Londýna, a tiež výchove nevinných detí. Ocitá sa tak uprostred krížovej paľby. Na jednej strane by Grahamovi veľmi rada všetko vysvetlila, no zároveň nemôže riskovať, že odhalením pravdy by ublížila tým, ktorých miluje. 

„Dobrý večer.“ Poskočila od úľaku a otočila sa k nemu, zvierajúc v rukách pritisnutých k hrudi tmavosivú látku šiat. Takto z blízka sa mu zdali šaty ešte nezvyčajnejšie. Výrazne a odvážne, no nie krikľavé a gýčové. Chýbali na nich šperky, ktorými boli ovešané ostatné dámy. A strihom vlastne nepripomínali ani jedny šaty, čo teraz dámy nosievali. Nikdy sa nezaujímal o ženskú módu, no tieto šaty pôsobili staro...  Toto slovo ich úplne vystihovalo. Ako tam tak stáli a civeli na seba, všimol si, že ten žiarivý zelený hodváb už má svoj vek a viackrát ho prešívali. Vo švoch vyzerali obnosene a lem šiat mala na niektorých miestach rozstrapkaný. Odkiaľ sa tu vlastne vzala?

 

Môj názor

Musím povedať, že na tejto knihe ma najviac zaujala práve jej obálka. Obálka knihy sľubuje krásny a romantický príbeh, ktorý čitateľa chytí za srdce. Obálka teda neklamala.

Začiatok knihy bol trocha pomalší, ale to ma neodradilo od čítania  knihy. Postupne som sa do knihy začítala a jej obsah ma úplne pohltil. Dej bol plynulý bez zbytočných omáčok a nenarazila som na hluché miesta.  No aj napriek tomu mňa osobne niektoré kapitoly nudili a to hlavne kvôli štýlu písania pani autorky. Mne osobne sa lepšie čítajú knihy, ktoré sú napísané v prvej osobe ale postupne som si na štýl písania pani autorky zvykla. Téma knihy ma veľmi zaujala. Autorka nám v knihe priblížila tému, ktorá v tej dobe bola dosť problémová. Ide o tému nemanželských detí, ktoré spoločnosť odmietala prijať. Nie len deti ale aj matky spoločnosť neakceptovala. Autorka nám po historickej stránke bližšie priblížila ich životy. Nechýbala ani romantická linka, ktorá sa mi celkom páčila.Čo dodať k postavám. Kit mi bola veľmi sympatická a ako postava mi celkom sadla. Akurát sa mi zdalo, že sa celú dobu prehnane obviňuje za niečo, čo sa stalo pred desiatimi rokmi. Graham bol gentleman, po ktorom túži každá žena. No aj jeho správanie mi v niektorých situáciách prišlo prehnané. Deti z Haven Manor si získali moje srdce a stali sa takým spestrením deja.

Koniec knihy sa mi veľmi páčil a naladil ma na pokračovanie série, ktoré si chcem určite prečítať. Kniha mala svoje plusy aj mínusy ale milovníčky histórie si prídu na svoje.Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Martina Mrázová - Svätoplukov Havran

  CELKOVÉ HODNOTENIE 4 POČET STRÁN - 217 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Martina Mrázová ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Svätoplukov Havran (Martina Mrázová) | Martinus Za knihu by som sa chcela poďakovať pani autorke. Anotácia Táto kniha je pokračovaním románu Ja som Smútok. Príbeh o smutnej princeznej Mare sa prelína do príbehu o Svätoplukovom Havranovi. Príbeh Svätoplukovho Havrana sa začína jeho smrťou, po ktorej sa stáva dôležitou súčasťou predpovedanej vojny svetov. Bojuje za záchranu ľudstva, bohov a planéty. Jeho misia súvisí s poslaním ďalších dvoch mužov, bezúhonného mnícha a krvavého grófa. Všetci traja stoja na čele svojej armády a vstupujú do veľkej bitky z rozdielnych pohnútok. A ako s tým všetkým súvisí Mara? Jednoducho, jej osud sa v istých okamihoch alebo náznakoch prelína s osudmi všetkých troch mužov. Môj názor Ja som viac ako pred   rokom dostala možnosť prečítať si prvý diel s názvom Ja som Smútok. Pokrač

Mona Kasten - Dúfať znova

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 ORIGINÁLNY NÁZOV - Hope Again POČET STRÁN - 368 VÄZBA - brožovaná väzba ROK VYDANIA - 2022 VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 17+ VYDANIE - 1 ŠTÝL - romantický JAZYK - slovenčina PREKLAD - preložila Martina Šturcelová PÔVOD - Nemecko 4. DIEL SÉRIE - Znova VYDAVATEĽSTVO - YOLi PRE KOHO - young adult, new adult ODKAZ NA KNIHU -  Paperback: Dúfať znova (Mona Kasten) | bux.sk   Za knihu ďakujem BUX.sk   Everly Pennová neverila na lásku. Celé roky sa prizerala, ako jej mama trpí v násilnom vzťahu.  Zážitky z detstva ju natoľko traumatizovali, že si mužov nepripúšťala k telu. Nechcela sa zamilovať. A už vôbec nie do svojho vyučujúceho. Ibaže Nolan Gates je šarmantný, inteligentný, sexi a iba pri ňom dokáže byť Everly sama sebou. Len jemu dokáže otvorene povedať, že netuší, čo chce od života a že študuje len preto, aby bola mama šťastná. Čím bližšie ho spoznáva, tým viac ju to k nemu ťahá. Najradšej by prekročila pomyselnú hranicu medzi nimi, len