Preskočiť na hlavný obsah

Kristi Ann Hunterová - Záhadná guvernantka

 


CELKOVÉ HODNOTENIE – 4,5

ORIGINÁLNY NÁZOV - A Defense of Honor

POČET STRÁN - 384

ROK VYDANIA - 2020

VÄZBA - pevná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO - i527.net

ODKAZ NA KNIHU - https://www.i527.net/kniha/zahadna-guvernantka/

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu i527.net.

O autorke

Kristi Ann Hunterová vyštudovala na univerzite Georgia Tech odbor Počítačové vedy, no vždy túžila písať. Jej prvý román Šľachtická rošáda získal dve ceny RITA. Žije spolu s manželom a troma deťmi v USA, v štáte Georgia. Jej webovú stránku nájdete na adrese: www.kristiannhunter.com.

Anotácia

Keď Katherine „Kit“ FitzGilbertová pred desiatimi rokmi opustila Londýn, zaprisahala sa, že už nikdy nevkročí na žiaden ples. No keď ju povinnosti týkajúce sa uzavretia istého obchodu privedú do Londýna a ona sa ocitá v ohrození života, počas úteku narazí nielen na oslnivú plesovú sieň, ale tiež na Grahama, lorda Whartona. To, čo sa spočiatku zdalo iba ako náhodné stretnutie, sa postupne stáva oveľa vážnejším, keď sa Graham vydá po stopách priateľovej zmiznutej sestry. Je presvedčený, že Kit vie o dievčati viac, než priznáva.

Po stretnutí s lordom Whartonom si Kit po prvýkrát v živote želá, aby všetko bolo inak, no nezáleží na tom, po čom túži. Už veľmi dávno zasvätila svoj život pomoci žien, čo utekajú pred rovnakým opovrhnutím, ktoré aj ju vyhnalo z Londýna, a tiež výchove nevinných detí. Ocitá sa tak uprostred krížovej paľby. Na jednej strane by Grahamovi veľmi rada všetko vysvetlila, no zároveň nemôže riskovať, že odhalením pravdy by ublížila tým, ktorých miluje. 

„Dobrý večer.“ Poskočila od úľaku a otočila sa k nemu, zvierajúc v rukách pritisnutých k hrudi tmavosivú látku šiat. Takto z blízka sa mu zdali šaty ešte nezvyčajnejšie. Výrazne a odvážne, no nie krikľavé a gýčové. Chýbali na nich šperky, ktorými boli ovešané ostatné dámy. A strihom vlastne nepripomínali ani jedny šaty, čo teraz dámy nosievali. Nikdy sa nezaujímal o ženskú módu, no tieto šaty pôsobili staro...  Toto slovo ich úplne vystihovalo. Ako tam tak stáli a civeli na seba, všimol si, že ten žiarivý zelený hodváb už má svoj vek a viackrát ho prešívali. Vo švoch vyzerali obnosene a lem šiat mala na niektorých miestach rozstrapkaný. Odkiaľ sa tu vlastne vzala?

 

Môj názor

Musím povedať, že na tejto knihe ma najviac zaujala práve jej obálka. Obálka knihy sľubuje krásny a romantický príbeh, ktorý čitateľa chytí za srdce. Obálka teda neklamala.

Začiatok knihy bol trocha pomalší, ale to ma neodradilo od čítania  knihy. Postupne som sa do knihy začítala a jej obsah ma úplne pohltil. Dej bol plynulý bez zbytočných omáčok a nenarazila som na hluché miesta.  No aj napriek tomu mňa osobne niektoré kapitoly nudili a to hlavne kvôli štýlu písania pani autorky. Mne osobne sa lepšie čítajú knihy, ktoré sú napísané v prvej osobe ale postupne som si na štýl písania pani autorky zvykla. Téma knihy ma veľmi zaujala. Autorka nám v knihe priblížila tému, ktorá v tej dobe bola dosť problémová. Ide o tému nemanželských detí, ktoré spoločnosť odmietala prijať. Nie len deti ale aj matky spoločnosť neakceptovala. Autorka nám po historickej stránke bližšie priblížila ich životy. Nechýbala ani romantická linka, ktorá sa mi celkom páčila.Čo dodať k postavám. Kit mi bola veľmi sympatická a ako postava mi celkom sadla. Akurát sa mi zdalo, že sa celú dobu prehnane obviňuje za niečo, čo sa stalo pred desiatimi rokmi. Graham bol gentleman, po ktorom túži každá žena. No aj jeho správanie mi v niektorých situáciách prišlo prehnané. Deti z Haven Manor si získali moje srdce a stali sa takým spestrením deja.

Koniec knihy sa mi veľmi páčil a naladil ma na pokračovanie série, ktoré si chcem určite prečítať. Kniha mala svoje plusy aj mínusy ale milovníčky histórie si prídu na svoje.Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 440 VÄZBA - pevná s prebalom ROK VYDANIA - 2020 ŠTÝL - romantický, historický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Samuel Marec VYDAVATEĽSTVO - i527.net ORIGINÁLNY NÁZOV - Becoming Mrs. Lewis: The Improbable Love Story of Joy Davidman and C. S. Lewis ODKAZ NA KNIHU - https://bit.ly/PaniLewisova Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu.   Patti Callahanová (tiež Patti Callahanová Henryová) je autorkou viacerých New York Times bestsellerov. Bola finalistkou ocenenia Townsend Prize for Fiction a jej diela sa dostali do výberov nezávislých predajcov Indie Next Pick a OKRA; Aliancia nezávislých predajcov južných štátov USA ich tiež niekoľkorát nominovala na ocenenie za najlepší román. Svoju tvorbu okrem toho uverejňuje v poviedkových zbierkach, antológiách, časopisoch a na blogoch. Patti získala bakalársky titul na Auburn University a magisterský na Georgia State University. Pôvodne pracovala ako špecializovaná pediatrická

Lina Franková - Hadí zámok

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 264 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Vydavateľstvo Maxim ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Hadí zámok (Lina Franková) | Martinus Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. Tvorba slovenských autorov je mi veľmi blízka.  V podstate práve tvorba slovenských autorov ma vtiahla do knižného sveta. Stále ma poteší, keď na našom knižnom trhu pribudne kvalitne napísaná kniha naším autorom. Hadí zámok je jednou z nich. "Zmija zvlieka kožu, ale srdce ostáva. Aké je srdce novodobého grófa?" Kniha rozpráva príbeh rodiny, ktorej život zmení dedičstvo. Bea Abramová sa jedného dňa stane dedičkou neogotického zámku. O nezvyčajné dedičstvo sa však musí podeliť so svojim nevlastným bratom, ktorého v živote nevidela. Aj napriek nepríjemnostiam  a  tomu, že nie je vítaná sa rozhodne dedičstvo prijať.  Presťahuje sa spolu so svojou rodinou na neopakovateľné miesto dýchajúce históriou a noble