Preskočiť na hlavný obsah

Kristi Ann Hunterová - Záhadná guvernantka

 


CELKOVÉ HODNOTENIE – 4,5

ORIGINÁLNY NÁZOV - A Defense of Honor

POČET STRÁN - 384

ROK VYDANIA - 2020

VÄZBA - pevná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO - i527.net

ODKAZ NA KNIHU - https://www.i527.net/kniha/zahadna-guvernantka/

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu i527.net.

O autorke

Kristi Ann Hunterová vyštudovala na univerzite Georgia Tech odbor Počítačové vedy, no vždy túžila písať. Jej prvý román Šľachtická rošáda získal dve ceny RITA. Žije spolu s manželom a troma deťmi v USA, v štáte Georgia. Jej webovú stránku nájdete na adrese: www.kristiannhunter.com.

Anotácia

Keď Katherine „Kit“ FitzGilbertová pred desiatimi rokmi opustila Londýn, zaprisahala sa, že už nikdy nevkročí na žiaden ples. No keď ju povinnosti týkajúce sa uzavretia istého obchodu privedú do Londýna a ona sa ocitá v ohrození života, počas úteku narazí nielen na oslnivú plesovú sieň, ale tiež na Grahama, lorda Whartona. To, čo sa spočiatku zdalo iba ako náhodné stretnutie, sa postupne stáva oveľa vážnejším, keď sa Graham vydá po stopách priateľovej zmiznutej sestry. Je presvedčený, že Kit vie o dievčati viac, než priznáva.

Po stretnutí s lordom Whartonom si Kit po prvýkrát v živote želá, aby všetko bolo inak, no nezáleží na tom, po čom túži. Už veľmi dávno zasvätila svoj život pomoci žien, čo utekajú pred rovnakým opovrhnutím, ktoré aj ju vyhnalo z Londýna, a tiež výchove nevinných detí. Ocitá sa tak uprostred krížovej paľby. Na jednej strane by Grahamovi veľmi rada všetko vysvetlila, no zároveň nemôže riskovať, že odhalením pravdy by ublížila tým, ktorých miluje. 

„Dobrý večer.“ Poskočila od úľaku a otočila sa k nemu, zvierajúc v rukách pritisnutých k hrudi tmavosivú látku šiat. Takto z blízka sa mu zdali šaty ešte nezvyčajnejšie. Výrazne a odvážne, no nie krikľavé a gýčové. Chýbali na nich šperky, ktorými boli ovešané ostatné dámy. A strihom vlastne nepripomínali ani jedny šaty, čo teraz dámy nosievali. Nikdy sa nezaujímal o ženskú módu, no tieto šaty pôsobili staro...  Toto slovo ich úplne vystihovalo. Ako tam tak stáli a civeli na seba, všimol si, že ten žiarivý zelený hodváb už má svoj vek a viackrát ho prešívali. Vo švoch vyzerali obnosene a lem šiat mala na niektorých miestach rozstrapkaný. Odkiaľ sa tu vlastne vzala?

 

Môj názor

Musím povedať, že na tejto knihe ma najviac zaujala práve jej obálka. Obálka knihy sľubuje krásny a romantický príbeh, ktorý čitateľa chytí za srdce. Obálka teda neklamala.

Začiatok knihy bol trocha pomalší, ale to ma neodradilo od čítania  knihy. Postupne som sa do knihy začítala a jej obsah ma úplne pohltil. Dej bol plynulý bez zbytočných omáčok a nenarazila som na hluché miesta.  No aj napriek tomu mňa osobne niektoré kapitoly nudili a to hlavne kvôli štýlu písania pani autorky. Mne osobne sa lepšie čítajú knihy, ktoré sú napísané v prvej osobe ale postupne som si na štýl písania pani autorky zvykla. Téma knihy ma veľmi zaujala. Autorka nám v knihe priblížila tému, ktorá v tej dobe bola dosť problémová. Ide o tému nemanželských detí, ktoré spoločnosť odmietala prijať. Nie len deti ale aj matky spoločnosť neakceptovala. Autorka nám po historickej stránke bližšie priblížila ich životy. Nechýbala ani romantická linka, ktorá sa mi celkom páčila.Čo dodať k postavám. Kit mi bola veľmi sympatická a ako postava mi celkom sadla. Akurát sa mi zdalo, že sa celú dobu prehnane obviňuje za niečo, čo sa stalo pred desiatimi rokmi. Graham bol gentleman, po ktorom túži každá žena. No aj jeho správanie mi v niektorých situáciách prišlo prehnané. Deti z Haven Manor si získali moje srdce a stali sa takým spestrením deja.

Koniec knihy sa mi veľmi páčil a naladil ma na pokračovanie série, ktoré si chcem určite prečítať. Kniha mala svoje plusy aj mínusy ale milovníčky histórie si prídu na svoje.Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Janette Okeová - Keď príde jar

HODNOTENIE - 5 /5 ORIGINÁLNY NÁZOV - WHENCOMES THE SPRING POČET STRÁN - 320 VÄZBA - BROŽOVANÁ  ROK VYDANIA - 2021 EDÍCIA -KANADSKÝ ZÁPAD  ŠTÝL- historický, romantický, duchovný JAZYK - slovenčina VYDAVATEĽSTVO - KUMRAN PRE KOHO - pre ženy, pre kresťanov ODKAZ NA KNIHU -  Keď príde jar: kniha - Janette Okeová | Kumran.sk      Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu Kumran.sk.  Dal jej svoje srdce – dokáže sa oň Elizabeth starať s takou nehou, s akou sa Wynn stará o ňu? Keď príde jar  je druhou knihou najpredávanejšej série kresťanských románov z prostredia kanadského západu od skvelej spisovateľky  Janette Okeovej . Svadba bola jej splneným snom, ale potom… Po roku učenia v jednotriednej škole v kanadskej divočine plánuje Elizabeth svadbu s Wynnom Delaneym, členom Kráľovskej severozápadnej jazdnej polície. Svoj manželský život začínajú na jeho odľahlej základni ďaleko na severe. Elizabeth sa necíti pripravená na taký osamelý život bez mnohých výdoby

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Baja Dolce - Horkosladké esencie

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5* POČET STRÁN - 488 ROK VYDANIA - 2020 VYDANIE - 1 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Venupress ODKAZ NA KNIHU - https://www.martinus.sk/?uItem=760155 Za poskytnutie recenzného výtlačku by som sa chcela poďakovať vydavateľstvu Venupress. Samozrejme by som sa chcela poďakovať aj pani autorke za milé venovanie. O autorke Slovenská autorka Baja Dolce sa narodila v Bratislave. Na slovenskom knižnom trhu debutovala v roku 2018 s knihou Placebo On. Autorka sa písaniu venuje viac ako polovicu svojho života a lásku k písaniu si našla už v trinástich rokoch, keď začala pomáhať v školských novinách. Neskôr si založila vlastný blog, na ktorom zverejňovala svoje poviedky. Najviac ju teší, keď jej čitatelia posielajú spätnú väzbu. Do svojich kníh vkladá vždy niečo z reálneho života. Autorka sa riadi jedným pravidlom: „Kniha bez hlbšej myšlienky je ako človek bez duše.“ Anotácia Tri generácie, tri osudy a jedno prekliatie. Ani jednej