Preskočiť na hlavný obsah

Miroslava Varáčková - Anjeli noci

 

CELKOVE HODNOTENIE – 3,5*

POČET STRÁN - 256

ROK VYDANIA - 2018

VÄZBA - brožovaná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO - Elist

ODKAZ NA KNIHU - https://elist.sk/kniha/anjeli-noci/

Za poskytnutie knihy a milý prístup ďakujem vydavateľstvu Elist.

O autorke

Miroslava Varáčková žije a tvorí v Trnave. Je vydatá a má dve malé deti. Píše príbehy pre young aldults (mladých dospelých) a väčšina jej kníh sa radí do žánru fantasy. Je verná novým, originálnym témam. Vo voľnom čase sa venuje svojej rodine, s ktorou často chodí do hôr. Miluje svoje deti, manžela, knihy, turistiku, cestovanie, dobré filmy a rockovú hudbu. Bojí sa hlbokej vody a neznáša faloš.

Anotácia

Hlavnou  hrdinkou knihy je Ema. Ema sa po smrti svojho otca presťahovala so svojou rodinou do nového mesta. Začína chodiť do novej školy a ani netuší, čo všetko ju tam čaká. Spoznáva okúzľujúceho učiteľa literatúry Adama, v ktorom nachádza spriaznenú dušu. Stačí pár stravných chvíľ s ním a bezhlavo sa zamiluje. Po tom, ako sú jej city opätované sa začnú diať divné veci. Kto je vlastne Adam? A sú Emine city k nemu pravé?

„Nudím ťa?“ spýtal sa po chvíli.  „Keď je reč o knihách, strácam nad sebou kontrolu a bľabocem donekonečna. Nemusíš ma počúvať, nie sme v škole. Nebudem ťa zdržovať.“ Vyrovnal sa a chystal sa odísť. Vyľakalo ma to, nechcela som, aby sme sa rozlúčili.Môj názor

Keďže som poslednú dobu som čítala len knihy s vojnovou tematikou, tak som si potrebovala oddýchnuť od náročných tém. Preto som siahla práve po tejto knihe. Prvé stránky knihy mali nádych klasických klišé začiatkov, ale to mi nejak extrémne nevadilo. Štýl písania pani autorky mi celkom sadol a určite sadne aj vám. Kniha bola jednoducho napísaná, takže sa čítala jedna radosť. Dialógov bolo v knihe pomenej, ale zato opismi pani autorka nešetrila a opisy ma na tejto knihe bavili najviac. Autorka sa povenovala aj vnútorným pocitom hlavnej postavy. Téma knihy bola postavená na vzťahu hlavných hrdinov a tajomstve Adama.  Celkovo sa kniha niesla v takom romantickom duchu. Vzťah medzi hlavnými hrdinami mi prišiel príliš rýchli. Rozprávali sa poriadne raz a už sa bezhlavo milovali.  Dobre, dajme tomu, že ona bola pod vplyvom jeho kúzla, no on ako učiteľ mohol dlhšie odolávať. Samozrejme okrem romantiky bola kniha nabitá aj akciou. Nesmiem ani zabudnúť na krásne myšlienky, ktoré potešia každú knihomoľku.

Čím dlhšie som knihu čítala, tým viac mi pripomínala Twilight. Samozrejme kniha rozpráva iný príbeh ale úplne sa to nieslo v tomto duchu. Celú dobu som čakala na to, kedy sa odhalí, že je Adam upír ale to sa nestalo.

Poďme teraz na postavy. Ema a Adam mi celkom sadli ale nevytvorila som si k nim hlbší vzťah. Správanie postav mi prišlo nereálne až divné na môj vkus, hlavne správanie hlavnej hrdinky. 

Záverečná scéna bola plná akcie. Koniec bol celkom fajn. Toto nie je kniha pre náročných čitateľov. Ja som si pri jej čítaní kvalitne oddýchla. Odporúčam ju milovníkom Twilight ságy a nenáročným čitateľom. 


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 440 VÄZBA - pevná s prebalom ROK VYDANIA - 2020 ŠTÝL - romantický, historický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Samuel Marec VYDAVATEĽSTVO - i527.net ORIGINÁLNY NÁZOV - Becoming Mrs. Lewis: The Improbable Love Story of Joy Davidman and C. S. Lewis ODKAZ NA KNIHU - https://bit.ly/PaniLewisova Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu.   Patti Callahanová (tiež Patti Callahanová Henryová) je autorkou viacerých New York Times bestsellerov. Bola finalistkou ocenenia Townsend Prize for Fiction a jej diela sa dostali do výberov nezávislých predajcov Indie Next Pick a OKRA; Aliancia nezávislých predajcov južných štátov USA ich tiež niekoľkorát nominovala na ocenenie za najlepší román. Svoju tvorbu okrem toho uverejňuje v poviedkových zbierkach, antológiách, časopisoch a na blogoch. Patti získala bakalársky titul na Auburn University a magisterský na Georgia State University. Pôvodne pracovala ako špecializovaná pediatrická

Lina Franková - Hadí zámok

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 264 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Vydavateľstvo Maxim ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Hadí zámok (Lina Franková) | Martinus Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. Tvorba slovenských autorov je mi veľmi blízka.  V podstate práve tvorba slovenských autorov ma vtiahla do knižného sveta. Stále ma poteší, keď na našom knižnom trhu pribudne kvalitne napísaná kniha naším autorom. Hadí zámok je jednou z nich. "Zmija zvlieka kožu, ale srdce ostáva. Aké je srdce novodobého grófa?" Kniha rozpráva príbeh rodiny, ktorej život zmení dedičstvo. Bea Abramová sa jedného dňa stane dedičkou neogotického zámku. O nezvyčajné dedičstvo sa však musí podeliť so svojim nevlastným bratom, ktorého v živote nevidela. Aj napriek nepríjemnostiam  a  tomu, že nie je vítaná sa rozhodne dedičstvo prijať.  Presťahuje sa spolu so svojou rodinou na neopakovateľné miesto dýchajúce históriou a noble