Preskočiť na hlavný obsah

Jennifer L. Armentrout - Opál

 

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5*

ORIGINÁLNY NÁZOV - Opal

VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 14-18

POČET STRÁN - 388

ROK VYDANIA - 2020

VÄZBA - brožovaná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO - Zelený kocúr

ODKAZ NA KNIHU - https://www.zelenykocur.sk/products/opal-tretia-kniha-serie-lux?_pos=1&_sid=1832c0f9d&_ss=r


Nebola som si istá, čo ma zobudilo. Kvílenie vetra z prvej tohtoročnej snehovej fujavice v noci utíchlo a v mojej izbe sa rozhostilo ticho. Pokoj. Pretočila som sa na druhý bok a zažmurkala. Hľadeli na mňa oči, ktoré mali výraznú zelenú farbu ako rosou pokryté listy. Boli pozoruhodne znám, no v porovnaní s tými, ktoré som milovala, pôsobili nevýrazne. Patrili Dawsonovi. 


Anotácia

NIKTO NIE JE AKO DEAMON BLACK

Tretia časť zo série Lux pekne nadväzuje na predchádzajúcu časť. Daemon svoje city  ku Katy patrične dokázal. Ich vzťah zdolal ťažké obdobie, no objavujú sa ďalšie prekážky. Katy prisľúbi Dawsonovi, že mu pomôžu vyslobodiť jeho milovanú. Postupne odhaľujú pravdu o tajnej organizácii, ktorá zodpovedá za mučenie a testovanie hybridov. Karty zamiešal svojim príchodom aj Blake, ktorý vydiera Katy a Daemona. Presvedčí ich, že sa zmenil a jediné, čo od nich chce je, aby mu pomohli vyslobodiť Chrisa. Pokúsia sa dostať do sídla organizácie no  nebude také ľahké ako si mysleli. Deadalus sa voči nim vyzbrojil silnou zbraňou v podobe ónyxu. Ani to ich však nezastaví. Podarí sa im oslobodiť ich blízkych?

Môj názor

Ja osobne nemám veľmi rada knižné série lebo sa bojím, že ma prestanú baviť a nedočítam ich. No táto séria ma tak nadchla, že nechcem aby skončila. Kniha sa opäť veľmi dobre čítala. Štýl písania pani autorky som si veľmi obľúbila a určite si chcem prečítať aj jej ďalšie knihy. Dejovosť knihy sa pekne odvíjala a knihu prečítate behom pár dní. Mne pri mojom tempe čítania trvalo prečítanie knihy necelé dva dni.  Oproti predošlému dielu ma táto kniha bavila omnoho viac. Autorka v tejto časti pekne rozvíja dej knihy a odhaľuje nám tajomstvá Deadalu. Akcie bolo v tejto knihe pomenej ale zato nechýbala romantika, ktorá vás chytí za srdce. Čo sa týka ešte romantiky, tak romantická linka bola bravúrne spracovaná, takže milovníčky romantiky si prídu na svoje. Napätie v knihe sa dalo doslova krájať a niektoré kapitoly som čítala s otvorenými ústami. Kniha bola miestami trocha predvídateľná ale to mi nejak výrazne nevadilo.

Hlavné postavy opäť nesklamali. Daemon je proste zlatíčko, toho musíte milovať. Katy mi v tomto diely sadla viac ako v predchádzajúcom. Obe postavy prešli charakterovým prerodom a v tejto časti to dosť cítiť. Z vedľajších postáv ma žiadna nejak výrazne neoslovila. 

Záverečné kapitoly boli neskutočné. Vyvolajú vo vás všetky možné emócie a vy prestanete vnímať okolitý svet. Dokonale spracovaný záver knihy, ktorý vás prinúti okamžite siahnuť po pokračovaní.

Za poskytnutie série ďakujem vydavateľstvu Zelený kocúr.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Martina Mrázová - Svätoplukov Havran

  CELKOVÉ HODNOTENIE 4 POČET STRÁN - 217 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Martina Mrázová ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Svätoplukov Havran (Martina Mrázová) | Martinus Za knihu by som sa chcela poďakovať pani autorke. Anotácia Táto kniha je pokračovaním románu Ja som Smútok. Príbeh o smutnej princeznej Mare sa prelína do príbehu o Svätoplukovom Havranovi. Príbeh Svätoplukovho Havrana sa začína jeho smrťou, po ktorej sa stáva dôležitou súčasťou predpovedanej vojny svetov. Bojuje za záchranu ľudstva, bohov a planéty. Jeho misia súvisí s poslaním ďalších dvoch mužov, bezúhonného mnícha a krvavého grófa. Všetci traja stoja na čele svojej armády a vstupujú do veľkej bitky z rozdielnych pohnútok. A ako s tým všetkým súvisí Mara? Jednoducho, jej osud sa v istých okamihoch alebo náznakoch prelína s osudmi všetkých troch mužov. Môj názor Ja som viac ako pred   rokom dostala možnosť prečítať si prvý diel s názvom Ja som Smútok. Pokrač

Mona Kasten - Dúfať znova

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 ORIGINÁLNY NÁZOV - Hope Again POČET STRÁN - 368 VÄZBA - brožovaná väzba ROK VYDANIA - 2022 VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 17+ VYDANIE - 1 ŠTÝL - romantický JAZYK - slovenčina PREKLAD - preložila Martina Šturcelová PÔVOD - Nemecko 4. DIEL SÉRIE - Znova VYDAVATEĽSTVO - YOLi PRE KOHO - young adult, new adult ODKAZ NA KNIHU -  Paperback: Dúfať znova (Mona Kasten) | bux.sk   Za knihu ďakujem BUX.sk   Everly Pennová neverila na lásku. Celé roky sa prizerala, ako jej mama trpí v násilnom vzťahu.  Zážitky z detstva ju natoľko traumatizovali, že si mužov nepripúšťala k telu. Nechcela sa zamilovať. A už vôbec nie do svojho vyučujúceho. Ibaže Nolan Gates je šarmantný, inteligentný, sexi a iba pri ňom dokáže byť Everly sama sebou. Len jemu dokáže otvorene povedať, že netuší, čo chce od života a že študuje len preto, aby bola mama šťastná. Čím bližšie ho spoznáva, tým viac ju to k nemu ťahá. Najradšej by prekročila pomyselnú hranicu medzi nimi, len