Preskočiť na hlavný obsah

Jennifer L. Armentrout - Opál

 

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5*

ORIGINÁLNY NÁZOV - Opal

VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 14-18

POČET STRÁN - 388

ROK VYDANIA - 2020

VÄZBA - brožovaná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO - Zelený kocúr

ODKAZ NA KNIHU - https://www.zelenykocur.sk/products/opal-tretia-kniha-serie-lux?_pos=1&_sid=1832c0f9d&_ss=r


Nebola som si istá, čo ma zobudilo. Kvílenie vetra z prvej tohtoročnej snehovej fujavice v noci utíchlo a v mojej izbe sa rozhostilo ticho. Pokoj. Pretočila som sa na druhý bok a zažmurkala. Hľadeli na mňa oči, ktoré mali výraznú zelenú farbu ako rosou pokryté listy. Boli pozoruhodne znám, no v porovnaní s tými, ktoré som milovala, pôsobili nevýrazne. Patrili Dawsonovi. 


Anotácia

NIKTO NIE JE AKO DEAMON BLACK

Tretia časť zo série Lux pekne nadväzuje na predchádzajúcu časť. Daemon svoje city  ku Katy patrične dokázal. Ich vzťah zdolal ťažké obdobie, no objavujú sa ďalšie prekážky. Katy prisľúbi Dawsonovi, že mu pomôžu vyslobodiť jeho milovanú. Postupne odhaľujú pravdu o tajnej organizácii, ktorá zodpovedá za mučenie a testovanie hybridov. Karty zamiešal svojim príchodom aj Blake, ktorý vydiera Katy a Daemona. Presvedčí ich, že sa zmenil a jediné, čo od nich chce je, aby mu pomohli vyslobodiť Chrisa. Pokúsia sa dostať do sídla organizácie no  nebude také ľahké ako si mysleli. Deadalus sa voči nim vyzbrojil silnou zbraňou v podobe ónyxu. Ani to ich však nezastaví. Podarí sa im oslobodiť ich blízkych?

Môj názor

Ja osobne nemám veľmi rada knižné série lebo sa bojím, že ma prestanú baviť a nedočítam ich. No táto séria ma tak nadchla, že nechcem aby skončila. Kniha sa opäť veľmi dobre čítala. Štýl písania pani autorky som si veľmi obľúbila a určite si chcem prečítať aj jej ďalšie knihy. Dejovosť knihy sa pekne odvíjala a knihu prečítate behom pár dní. Mne pri mojom tempe čítania trvalo prečítanie knihy necelé dva dni.  Oproti predošlému dielu ma táto kniha bavila omnoho viac. Autorka v tejto časti pekne rozvíja dej knihy a odhaľuje nám tajomstvá Deadalu. Akcie bolo v tejto knihe pomenej ale zato nechýbala romantika, ktorá vás chytí za srdce. Čo sa týka ešte romantiky, tak romantická linka bola bravúrne spracovaná, takže milovníčky romantiky si prídu na svoje. Napätie v knihe sa dalo doslova krájať a niektoré kapitoly som čítala s otvorenými ústami. Kniha bola miestami trocha predvídateľná ale to mi nejak výrazne nevadilo.

Hlavné postavy opäť nesklamali. Daemon je proste zlatíčko, toho musíte milovať. Katy mi v tomto diely sadla viac ako v predchádzajúcom. Obe postavy prešli charakterovým prerodom a v tejto časti to dosť cítiť. Z vedľajších postáv ma žiadna nejak výrazne neoslovila. 

Záverečné kapitoly boli neskutočné. Vyvolajú vo vás všetky možné emócie a vy prestanete vnímať okolitý svet. Dokonale spracovaný záver knihy, ktorý vás prinúti okamžite siahnuť po pokračovaní.

Za poskytnutie série ďakujem vydavateľstvu Zelený kocúr.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 440 VÄZBA - pevná s prebalom ROK VYDANIA - 2020 ŠTÝL - romantický, historický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Samuel Marec VYDAVATEĽSTVO - i527.net ORIGINÁLNY NÁZOV - Becoming Mrs. Lewis: The Improbable Love Story of Joy Davidman and C. S. Lewis ODKAZ NA KNIHU - https://bit.ly/PaniLewisova Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu.   Patti Callahanová (tiež Patti Callahanová Henryová) je autorkou viacerých New York Times bestsellerov. Bola finalistkou ocenenia Townsend Prize for Fiction a jej diela sa dostali do výberov nezávislých predajcov Indie Next Pick a OKRA; Aliancia nezávislých predajcov južných štátov USA ich tiež niekoľkorát nominovala na ocenenie za najlepší román. Svoju tvorbu okrem toho uverejňuje v poviedkových zbierkach, antológiách, časopisoch a na blogoch. Patti získala bakalársky titul na Auburn University a magisterský na Georgia State University. Pôvodne pracovala ako špecializovaná pediatrická

Lina Franková - Hadí zámok

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 264 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Vydavateľstvo Maxim ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Hadí zámok (Lina Franková) | Martinus Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. Tvorba slovenských autorov je mi veľmi blízka.  V podstate práve tvorba slovenských autorov ma vtiahla do knižného sveta. Stále ma poteší, keď na našom knižnom trhu pribudne kvalitne napísaná kniha naším autorom. Hadí zámok je jednou z nich. "Zmija zvlieka kožu, ale srdce ostáva. Aké je srdce novodobého grófa?" Kniha rozpráva príbeh rodiny, ktorej život zmení dedičstvo. Bea Abramová sa jedného dňa stane dedičkou neogotického zámku. O nezvyčajné dedičstvo sa však musí podeliť so svojim nevlastným bratom, ktorého v živote nevidela. Aj napriek nepríjemnostiam  a  tomu, že nie je vítaná sa rozhodne dedičstvo prijať.  Presťahuje sa spolu so svojou rodinou na neopakovateľné miesto dýchajúce históriou a noble