Preskočiť na hlavný obsah

Jennifer L. Armentrout - Obsidián


CELKOVÉ HODNOTENIE – 5*

ORIGINÁLNY NÁZOV - Obsidian

VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 14-18

POČET STRÁN - 360

ROK VYDANIA - 2019

VÄZBA - brožovaná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO - Zelený kocúr

ODKAZ NA KNIHU - https://www.zelenykocur.sk/products/obsidian-prva-kniha-serie-lux?_pos=1&_sid=590da9ec8&_ss=r

 

Za poskytnutie celej série Lux by som sa chcela poďakovať vydavateľstvu Zelený kocúr.

 

O autorovi

Jennifer L. Armentrout je podľa New York Times najpredávanejšou autorkou bestsellerov. Žije v Martinsburgu v Západnej Virgínii. Žiadna klebeta, ktorú ste o nej počuli, nie je pravdivá. Ak sa nevenuje písaniu, trávi čas čítaním, cvičením, sledovaním strašidelných zombie filmov, predstiera, že píše a chodí na prechádzky s manželom a teriérom Lokim. O tom, že sa stane spisovateľkou, začala snívať počas hodín algebry, keď väčšinu času strávila písaním poviedok... čo vysvetľuje jej biedne známky z matematiky. Jennifer píše pre mládež paranormálne, vedecko-fantastické a fantasy romantické príbehy zo súčasnosti. Píše aj romány pre dospelých.

Anotácia

Začiatky bývajú ťažké.

Po smrti otca sa Katy s mamou presťahovali do Západnej Virgínie. Celé sťahovanie je pre Katy ťažké, zvlášť, keď má pred sebou posledný ročník na strednej. Ich nový domov sa jej veľmi nepozdáva, no neostáva jej nič iné len sa s vysporiadať s nudou, tamojším nárečím a chabým prístupom na internet. Všetko sa však zmení, keď Katy spozná svojho sexi suseda s tajomnými zelenými očami. Daemon je však neznesiteľný a správa sa k nej odporne. No keď na ňu zaútočí neznámi chlap, Daemon ju záhadným spôsobom zachráni. Katy zisťuje, že Daemon a jeho sestra sú mimozemšťania. Okrem toho na nej Daemon zanechal svoju mimozemskú stopu a ona sa musí držať blízko neho, až kým stopa nevyprchá.

„Niečo pre teba mám.“ Toto som nečakala. „Vybuchne mi to do tváre?“ oprel sa, uškrnul a strčil ruku do predného vrecka na džínsoch. Vytiahol malé kožené vrecúško a podal mi ho. Bola som zvedavá, zatiahla som za krátku šnúrku a opatrne vysypala obsah vrecúška do dlane. Zdvihla som zrak, a keď sa usmial, srdce mi poskočilo.

Môj názor

Už dlhšiu dobu som po tejto sérii pokukovala. Veľmi ma zaujali názvy kníh a túžila som poznať aj ich obsah. Kniha Obsidián ma zaujala už prvými stránkami. Automaticky som sa vžila do deja, ktorý bol plný akcie, napätia, vzrušenia a začínajúcej lásky. Pani autorka píše veľmi pútavo a svojim štýlom písania ma úplne vtiahla do deja. Stránky knihy som doslova hltala očami a nechcela som sa knihy vzdať.  Dialógy neboli vôbec nudné a autorka ich okorenila sarkazmom a vtipnými hláškami. Veľmi sa mi páči spracovanie mimozemskej tematiky. Autorka sa stým bravúrne vyhrala a vytvorila zaujímavé mimozemské bytosti. Fascinovali ma ich schopnosti ich planéta a celkovo všetko, čo sa ich týkalo.  Musím však priznať, že mi to chvíľami pripomínalo Twilight , ale naozaj iba chvíľami. Čo ma však najviac na tejto knihe bavilo bola romantická linka.

Hlavné postavy som si hneď obľúbila. Katy mi dosť pripomínala mňa. Bavila ma jej lásku ku blogovaniu a čítaniu. Do Daemona som sa zaľúbila okamžite. Daemon je klasická mužská postava, ktorá láme ženským čitateľkám srdcia (moje úplne zničil) .  Začínajúci vzťah medzi nimi bol kúzelný  a pri čítaní mi vykúzlil úsmev na tvári. Celkovo boli postavy veľmi dobre vykreslené.  

Posledné stránky boli tak nabité akciou, že som sa bála konca knihy. Ja som z knihy nesmierne nadšená a som rada, že som mala hneď poruke druhý diel inak by som sa zbláznila.  A aby som nezabudla, tak na konci knihy nájdete bonusy v podobe niekoľkých kapitol z pohľadu Daemona a ukážku z knihy Ónyx.

 Autorka vytvorila zaujímavý príbeh, ktorý svojou originalitou ohúri každého čitateľa.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Janette Okeová - Keď príde jar

HODNOTENIE - 5 /5 ORIGINÁLNY NÁZOV - WHENCOMES THE SPRING POČET STRÁN - 320 VÄZBA - BROŽOVANÁ  ROK VYDANIA - 2021 EDÍCIA -KANADSKÝ ZÁPAD  ŠTÝL- historický, romantický, duchovný JAZYK - slovenčina VYDAVATEĽSTVO - KUMRAN PRE KOHO - pre ženy, pre kresťanov ODKAZ NA KNIHU -  Keď príde jar: kniha - Janette Okeová | Kumran.sk      Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu Kumran.sk.  Dal jej svoje srdce – dokáže sa oň Elizabeth starať s takou nehou, s akou sa Wynn stará o ňu? Keď príde jar  je druhou knihou najpredávanejšej série kresťanských románov z prostredia kanadského západu od skvelej spisovateľky  Janette Okeovej . Svadba bola jej splneným snom, ale potom… Po roku učenia v jednotriednej škole v kanadskej divočine plánuje Elizabeth svadbu s Wynnom Delaneym, členom Kráľovskej severozápadnej jazdnej polície. Svoj manželský život začínajú na jeho odľahlej základni ďaleko na severe. Elizabeth sa necíti pripravená na taký osamelý život bez mnohých výdoby

Mona Kasten - Dúfať znova

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 ORIGINÁLNY NÁZOV - Hope Again POČET STRÁN - 368 VÄZBA - brožovaná väzba ROK VYDANIA - 2022 VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 17+ VYDANIE - 1 ŠTÝL - romantický JAZYK - slovenčina PREKLAD - preložila Martina Šturcelová PÔVOD - Nemecko 4. DIEL SÉRIE - Znova VYDAVATEĽSTVO - YOLi PRE KOHO - young adult, new adult ODKAZ NA KNIHU -  Paperback: Dúfať znova (Mona Kasten) | bux.sk   Za knihu ďakujem BUX.sk   Everly Pennová neverila na lásku. Celé roky sa prizerala, ako jej mama trpí v násilnom vzťahu.  Zážitky z detstva ju natoľko traumatizovali, že si mužov nepripúšťala k telu. Nechcela sa zamilovať. A už vôbec nie do svojho vyučujúceho. Ibaže Nolan Gates je šarmantný, inteligentný, sexi a iba pri ňom dokáže byť Everly sama sebou. Len jemu dokáže otvorene povedať, že netuší, čo chce od života a že študuje len preto, aby bola mama šťastná. Čím bližšie ho spoznáva, tým viac ju to k nemu ťahá. Najradšej by prekročila pomyselnú hranicu medzi nimi, len

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t