Preskočiť na hlavný obsah

Jennifer L. Armentrout - Obsidián


CELKOVÉ HODNOTENIE – 5*

ORIGINÁLNY NÁZOV - Obsidian

VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 14-18

POČET STRÁN - 360

ROK VYDANIA - 2019

VÄZBA - brožovaná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO - Zelený kocúr

ODKAZ NA KNIHU - https://www.zelenykocur.sk/products/obsidian-prva-kniha-serie-lux?_pos=1&_sid=590da9ec8&_ss=r

 

Za poskytnutie celej série Lux by som sa chcela poďakovať vydavateľstvu Zelený kocúr.

 

O autorovi

Jennifer L. Armentrout je podľa New York Times najpredávanejšou autorkou bestsellerov. Žije v Martinsburgu v Západnej Virgínii. Žiadna klebeta, ktorú ste o nej počuli, nie je pravdivá. Ak sa nevenuje písaniu, trávi čas čítaním, cvičením, sledovaním strašidelných zombie filmov, predstiera, že píše a chodí na prechádzky s manželom a teriérom Lokim. O tom, že sa stane spisovateľkou, začala snívať počas hodín algebry, keď väčšinu času strávila písaním poviedok... čo vysvetľuje jej biedne známky z matematiky. Jennifer píše pre mládež paranormálne, vedecko-fantastické a fantasy romantické príbehy zo súčasnosti. Píše aj romány pre dospelých.

Anotácia

Začiatky bývajú ťažké.

Po smrti otca sa Katy s mamou presťahovali do Západnej Virgínie. Celé sťahovanie je pre Katy ťažké, zvlášť, keď má pred sebou posledný ročník na strednej. Ich nový domov sa jej veľmi nepozdáva, no neostáva jej nič iné len sa s vysporiadať s nudou, tamojším nárečím a chabým prístupom na internet. Všetko sa však zmení, keď Katy spozná svojho sexi suseda s tajomnými zelenými očami. Daemon je však neznesiteľný a správa sa k nej odporne. No keď na ňu zaútočí neznámi chlap, Daemon ju záhadným spôsobom zachráni. Katy zisťuje, že Daemon a jeho sestra sú mimozemšťania. Okrem toho na nej Daemon zanechal svoju mimozemskú stopu a ona sa musí držať blízko neho, až kým stopa nevyprchá.

„Niečo pre teba mám.“ Toto som nečakala. „Vybuchne mi to do tváre?“ oprel sa, uškrnul a strčil ruku do predného vrecka na džínsoch. Vytiahol malé kožené vrecúško a podal mi ho. Bola som zvedavá, zatiahla som za krátku šnúrku a opatrne vysypala obsah vrecúška do dlane. Zdvihla som zrak, a keď sa usmial, srdce mi poskočilo.

Môj názor

Už dlhšiu dobu som po tejto sérii pokukovala. Veľmi ma zaujali názvy kníh a túžila som poznať aj ich obsah. Kniha Obsidián ma zaujala už prvými stránkami. Automaticky som sa vžila do deja, ktorý bol plný akcie, napätia, vzrušenia a začínajúcej lásky. Pani autorka píše veľmi pútavo a svojim štýlom písania ma úplne vtiahla do deja. Stránky knihy som doslova hltala očami a nechcela som sa knihy vzdať.  Dialógy neboli vôbec nudné a autorka ich okorenila sarkazmom a vtipnými hláškami. Veľmi sa mi páči spracovanie mimozemskej tematiky. Autorka sa stým bravúrne vyhrala a vytvorila zaujímavé mimozemské bytosti. Fascinovali ma ich schopnosti ich planéta a celkovo všetko, čo sa ich týkalo.  Musím však priznať, že mi to chvíľami pripomínalo Twilight , ale naozaj iba chvíľami. Čo ma však najviac na tejto knihe bavilo bola romantická linka.

Hlavné postavy som si hneď obľúbila. Katy mi dosť pripomínala mňa. Bavila ma jej lásku ku blogovaniu a čítaniu. Do Daemona som sa zaľúbila okamžite. Daemon je klasická mužská postava, ktorá láme ženským čitateľkám srdcia (moje úplne zničil) .  Začínajúci vzťah medzi nimi bol kúzelný  a pri čítaní mi vykúzlil úsmev na tvári. Celkovo boli postavy veľmi dobre vykreslené.  

Posledné stránky boli tak nabité akciou, že som sa bála konca knihy. Ja som z knihy nesmierne nadšená a som rada, že som mala hneď poruke druhý diel inak by som sa zbláznila.  A aby som nezabudla, tak na konci knihy nájdete bonusy v podobe niekoľkých kapitol z pohľadu Daemona a ukážku z knihy Ónyx.

 Autorka vytvorila zaujímavý príbeh, ktorý svojou originalitou ohúri každého čitateľa.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 440 VÄZBA - pevná s prebalom ROK VYDANIA - 2020 ŠTÝL - romantický, historický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Samuel Marec VYDAVATEĽSTVO - i527.net ORIGINÁLNY NÁZOV - Becoming Mrs. Lewis: The Improbable Love Story of Joy Davidman and C. S. Lewis ODKAZ NA KNIHU - https://bit.ly/PaniLewisova Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu.   Patti Callahanová (tiež Patti Callahanová Henryová) je autorkou viacerých New York Times bestsellerov. Bola finalistkou ocenenia Townsend Prize for Fiction a jej diela sa dostali do výberov nezávislých predajcov Indie Next Pick a OKRA; Aliancia nezávislých predajcov južných štátov USA ich tiež niekoľkorát nominovala na ocenenie za najlepší román. Svoju tvorbu okrem toho uverejňuje v poviedkových zbierkach, antológiách, časopisoch a na blogoch. Patti získala bakalársky titul na Auburn University a magisterský na Georgia State University. Pôvodne pracovala ako špecializovaná pediatrická

Lina Franková - Hadí zámok

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 264 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Vydavateľstvo Maxim ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Hadí zámok (Lina Franková) | Martinus Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. Tvorba slovenských autorov je mi veľmi blízka.  V podstate práve tvorba slovenských autorov ma vtiahla do knižného sveta. Stále ma poteší, keď na našom knižnom trhu pribudne kvalitne napísaná kniha naším autorom. Hadí zámok je jednou z nich. "Zmija zvlieka kožu, ale srdce ostáva. Aké je srdce novodobého grófa?" Kniha rozpráva príbeh rodiny, ktorej život zmení dedičstvo. Bea Abramová sa jedného dňa stane dedičkou neogotického zámku. O nezvyčajné dedičstvo sa však musí podeliť so svojim nevlastným bratom, ktorého v živote nevidela. Aj napriek nepríjemnostiam  a  tomu, že nie je vítaná sa rozhodne dedičstvo prijať.  Presťahuje sa spolu so svojou rodinou na neopakovateľné miesto dýchajúce históriou a noble