Preskočiť na hlavný obsah

Kim Martinová - Elixír na lásku


CELKOVÉ HODNOTENIE – 5*

POČET STRÁN - 304

ROK VYDANIA - 2020

VÄZBA - pevná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO - Vydavateľstvo Maxim

VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 14-18

ODKAZ NA KNIHU - https://www.martinus.sk/?uItem=742127

Za knihu a neskutočne milý prístup by som sa chcela poďakovať pani autorke.

Anotácia

Hlavými hrdinami knihy sú Yasmin a Will. Obaja žijú vo svete napoly psov, ktorý sa da chápať ako dimenzia v ľudskom sveteziujm. Will pracuje v lesnom laboratóriu, kde sa podieľa na výrobe elixírov. Jeho práca ho nesmierne nudí no vďaka nej si šetrí na vysokú. Nevie sa dočkať konca roka, kým sa do ordinácie nepriženie dievča vo fialových šatách. Yasmin vie čítať myšlienky a svoju schopnosť si nesmierne užíva. Celý čas sníva len o tom, že sa jedného dňa dostane preč z ústavu, kam  ju zavrela jej mama. Jedného dňa jej tajomný muž ponúkne ponuku, ktorá ju môže oslobodiť. Yasmin neváha a ponuku príjme. Všetko však  komplikujú stretnutia s Willom, ktoré v Yasmin prebúdzajú nečakané pocity.

Fialová - čítanie myšlienok
Modrá - ovládanie počasia
Žltá - vytváranie svetla
Sivá - neviditeľnosť
Červená - nadľudská sila
Ružová - láska, zamilovanosť
Oranžová - zmeny nálad


Môj názor

Kniha ma zaujala už pred jej vydaním. Zaujala ma nie len jej obálka ale aj jej názov. O pár dní som držala v ruke knihu aj s venovaním od pani autorky. Kniha sa veľmi dobre čítala a na štýl písania pani autorky som si rýchlo zvykla. Kniha je rozprávaná z pohľadu oboch postáv, čo pekne dopĺňa dej.  Čo sa týka deja, tak ten sa podľa mňa pekne odvíjal. Dialógy boli nápadité a vtipné a behom čítania som nenarazila na hluché miesta. Téma knihy bola veľmi originálna a svet v knihe bol do detailov prepracovaný. Všetko, čo sa týkalo nadprirodzených javov v knihe dávalo zmysel. Každému fantasy prvku som rozumela a nemala som potrebu sa zamýšľať sa nad tým, či to dáva zmysel. Autorka to mala veľmi dobre premyslené a miestami som neverila, že toto je jej prvotina. Čo sa týka deja tak ten bol postavený na romantickej zápletke a ľúbostná linka bola kľúčová.

Prvých sto strán sa mi čítalo dosť ťažko. Kniha mala podľa mňa pomalí začiatok. Fantasy prvky sa mi veľmi páčili, lebo  boli originálne a nevšedné. Postavy v knihe mi učarovali. Yasmin a Willa som zbožňovala. Yasmin bola podarená postava z ktorou som sa nikdy nenudila. Will bol citlivý a láskavý chlapec, ktorý ma svojim naivným správaním miestami vytáčal. Veľmi sa mi páčilo, že autorka ich vzťahu dala čas, že sa do seba nezamilovali len tak lusknutím prstov.

Záverečná scéna ma dosť sklamala. Čakala som trocha viac vzrušenia a akcie. Táto scéna je podľa mňa trocha odfláknutá , čo je škoda. Posledné stránky sa mi ale páčili, najviac epilóg. A aby som nezabudla, tak na konci knihy sa nachádza slovník s vysvetlivkami. Takže autorka myslela fakt na všetko. 

Aj napriek všetkému som si čítanie knihy veľmi užila. Určite ju odporúčam aj starším čitateľom, lebo toto je jedna z kvalitných kníh na našom knižnom trhu. Pevne verím, že toto nie je posledná kniha pani autorky. Ďakujem. 


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 440 VÄZBA - pevná s prebalom ROK VYDANIA - 2020 ŠTÝL - romantický, historický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Samuel Marec VYDAVATEĽSTVO - i527.net ORIGINÁLNY NÁZOV - Becoming Mrs. Lewis: The Improbable Love Story of Joy Davidman and C. S. Lewis ODKAZ NA KNIHU - https://bit.ly/PaniLewisova Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu.   Patti Callahanová (tiež Patti Callahanová Henryová) je autorkou viacerých New York Times bestsellerov. Bola finalistkou ocenenia Townsend Prize for Fiction a jej diela sa dostali do výberov nezávislých predajcov Indie Next Pick a OKRA; Aliancia nezávislých predajcov južných štátov USA ich tiež niekoľkorát nominovala na ocenenie za najlepší román. Svoju tvorbu okrem toho uverejňuje v poviedkových zbierkach, antológiách, časopisoch a na blogoch. Patti získala bakalársky titul na Auburn University a magisterský na Georgia State University. Pôvodne pracovala ako špecializovaná pediatrická

Lina Franková - Hadí zámok

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 264 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Vydavateľstvo Maxim ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Hadí zámok (Lina Franková) | Martinus Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. Tvorba slovenských autorov je mi veľmi blízka.  V podstate práve tvorba slovenských autorov ma vtiahla do knižného sveta. Stále ma poteší, keď na našom knižnom trhu pribudne kvalitne napísaná kniha naším autorom. Hadí zámok je jednou z nich. "Zmija zvlieka kožu, ale srdce ostáva. Aké je srdce novodobého grófa?" Kniha rozpráva príbeh rodiny, ktorej život zmení dedičstvo. Bea Abramová sa jedného dňa stane dedičkou neogotického zámku. O nezvyčajné dedičstvo sa však musí podeliť so svojim nevlastným bratom, ktorého v živote nevidela. Aj napriek nepríjemnostiam  a  tomu, že nie je vítaná sa rozhodne dedičstvo prijať.  Presťahuje sa spolu so svojou rodinou na neopakovateľné miesto dýchajúce históriou a noble