Preskočiť na hlavný obsah

Kim Martinová - Elixír na lásku


CELKOVÉ HODNOTENIE – 5*

POČET STRÁN - 304

ROK VYDANIA - 2020

VÄZBA - pevná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO - Vydavateľstvo Maxim

VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 14-18

ODKAZ NA KNIHU - https://www.martinus.sk/?uItem=742127

Za knihu a neskutočne milý prístup by som sa chcela poďakovať pani autorke.

Anotácia

Hlavými hrdinami knihy sú Yasmin a Will. Obaja žijú vo svete napoly psov, ktorý sa da chápať ako dimenzia v ľudskom sveteziujm. Will pracuje v lesnom laboratóriu, kde sa podieľa na výrobe elixírov. Jeho práca ho nesmierne nudí no vďaka nej si šetrí na vysokú. Nevie sa dočkať konca roka, kým sa do ordinácie nepriženie dievča vo fialových šatách. Yasmin vie čítať myšlienky a svoju schopnosť si nesmierne užíva. Celý čas sníva len o tom, že sa jedného dňa dostane preč z ústavu, kam  ju zavrela jej mama. Jedného dňa jej tajomný muž ponúkne ponuku, ktorá ju môže oslobodiť. Yasmin neváha a ponuku príjme. Všetko však  komplikujú stretnutia s Willom, ktoré v Yasmin prebúdzajú nečakané pocity.

Fialová - čítanie myšlienok
Modrá - ovládanie počasia
Žltá - vytváranie svetla
Sivá - neviditeľnosť
Červená - nadľudská sila
Ružová - láska, zamilovanosť
Oranžová - zmeny nálad


Môj názor

Kniha ma zaujala už pred jej vydaním. Zaujala ma nie len jej obálka ale aj jej názov. O pár dní som držala v ruke knihu aj s venovaním od pani autorky. Kniha sa veľmi dobre čítala a na štýl písania pani autorky som si rýchlo zvykla. Kniha je rozprávaná z pohľadu oboch postáv, čo pekne dopĺňa dej.  Čo sa týka deja, tak ten sa podľa mňa pekne odvíjal. Dialógy boli nápadité a vtipné a behom čítania som nenarazila na hluché miesta. Téma knihy bola veľmi originálna a svet v knihe bol do detailov prepracovaný. Všetko, čo sa týkalo nadprirodzených javov v knihe dávalo zmysel. Každému fantasy prvku som rozumela a nemala som potrebu sa zamýšľať sa nad tým, či to dáva zmysel. Autorka to mala veľmi dobre premyslené a miestami som neverila, že toto je jej prvotina. Čo sa týka deja tak ten bol postavený na romantickej zápletke a ľúbostná linka bola kľúčová.

Prvých sto strán sa mi čítalo dosť ťažko. Kniha mala podľa mňa pomalí začiatok. Fantasy prvky sa mi veľmi páčili, lebo  boli originálne a nevšedné. Postavy v knihe mi učarovali. Yasmin a Willa som zbožňovala. Yasmin bola podarená postava z ktorou som sa nikdy nenudila. Will bol citlivý a láskavý chlapec, ktorý ma svojim naivným správaním miestami vytáčal. Veľmi sa mi páčilo, že autorka ich vzťahu dala čas, že sa do seba nezamilovali len tak lusknutím prstov.

Záverečná scéna ma dosť sklamala. Čakala som trocha viac vzrušenia a akcie. Táto scéna je podľa mňa trocha odfláknutá , čo je škoda. Posledné stránky sa mi ale páčili, najviac epilóg. A aby som nezabudla, tak na konci knihy sa nachádza slovník s vysvetlivkami. Takže autorka myslela fakt na všetko. 

Aj napriek všetkému som si čítanie knihy veľmi užila. Určite ju odporúčam aj starším čitateľom, lebo toto je jedna z kvalitných kníh na našom knižnom trhu. Pevne verím, že toto nie je posledná kniha pani autorky. Ďakujem. 


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Martina Mrázová - Svätoplukov Havran

  CELKOVÉ HODNOTENIE 4 POČET STRÁN - 217 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Martina Mrázová ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Svätoplukov Havran (Martina Mrázová) | Martinus Za knihu by som sa chcela poďakovať pani autorke. Anotácia Táto kniha je pokračovaním románu Ja som Smútok. Príbeh o smutnej princeznej Mare sa prelína do príbehu o Svätoplukovom Havranovi. Príbeh Svätoplukovho Havrana sa začína jeho smrťou, po ktorej sa stáva dôležitou súčasťou predpovedanej vojny svetov. Bojuje za záchranu ľudstva, bohov a planéty. Jeho misia súvisí s poslaním ďalších dvoch mužov, bezúhonného mnícha a krvavého grófa. Všetci traja stoja na čele svojej armády a vstupujú do veľkej bitky z rozdielnych pohnútok. A ako s tým všetkým súvisí Mara? Jednoducho, jej osud sa v istých okamihoch alebo náznakoch prelína s osudmi všetkých troch mužov. Môj názor Ja som viac ako pred   rokom dostala možnosť prečítať si prvý diel s názvom Ja som Smútok. Pokrač

Mona Kasten - Dúfať znova

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 ORIGINÁLNY NÁZOV - Hope Again POČET STRÁN - 368 VÄZBA - brožovaná väzba ROK VYDANIA - 2022 VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 17+ VYDANIE - 1 ŠTÝL - romantický JAZYK - slovenčina PREKLAD - preložila Martina Šturcelová PÔVOD - Nemecko 4. DIEL SÉRIE - Znova VYDAVATEĽSTVO - YOLi PRE KOHO - young adult, new adult ODKAZ NA KNIHU -  Paperback: Dúfať znova (Mona Kasten) | bux.sk   Za knihu ďakujem BUX.sk   Everly Pennová neverila na lásku. Celé roky sa prizerala, ako jej mama trpí v násilnom vzťahu.  Zážitky z detstva ju natoľko traumatizovali, že si mužov nepripúšťala k telu. Nechcela sa zamilovať. A už vôbec nie do svojho vyučujúceho. Ibaže Nolan Gates je šarmantný, inteligentný, sexi a iba pri ňom dokáže byť Everly sama sebou. Len jemu dokáže otvorene povedať, že netuší, čo chce od života a že študuje len preto, aby bola mama šťastná. Čím bližšie ho spoznáva, tým viac ju to k nemu ťahá. Najradšej by prekročila pomyselnú hranicu medzi nimi, len