Preskočiť na hlavný obsah

Juraj Gerbel - Otoč sa


CELKOVÉ HODNOTENIE – 4,5*

POČET STRÁN - 416

ROK VYDANIA -2019

VÄZBA - brožovaná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO - Mgr. Juraj Gerbel

ODKAZ NA KNIHU - https://www.martinus.sk/?uItem=660045

Za knihu by som sa chcela poďakovať pánovi autorovi.

O autorovi

Narodil  sa v roku 1989 v Bratislave. Vyštudoval prekladateľstvo a tlmočníctvo anglického a nemeckého jazyka. Okrem toho plynule ovláda jazyky ruský a španielsky. Momentálne pracuje ako lektor a prekladateľ na voľnej nohe. Zároveň je činný v medzinárodnej firme pre nemecký trh.

Veľkú vášeň a životnú cestu pre neho predstavujú bojové umenia. Japonskému Aikido sa venuje od roku 2002, pričom v rámci klubu Kurilla Budokan pôsob ako inštruktor. Čínske Wing Tzun praktizuje od roku 2014.

Anotácia

Hlavným hrdinom knihy je Andrej Bojar. Andrej po krutej smrti svojho otca opustil Thajsko, v ktorom žil dlhé roky. Rozhodol sa začať od znova na Slovensku. Nový začiatok však netrval dlho, tiene minulosti si ho našli. Na dvere jeho kabinetu zaklopalo dievča, ktoré tvrdí, že je jeho nevlastnou sestrou a už týždne ho na Slovensku hľadá. Porozpráva mu o údajnom dlhu jeho otca, kvôli ktorému sa jej nebezpečný ľudia vyhrážajú smrťou. Andrejovi na tom celom niečo nesedí a preto sa rozhodne odcestovať do Thajska a prísť tomu všetkému na koreň. Postupne zisťuje, že situácia je omnoho horšia ako si myslel, a on sa bude musieť vysporiadať s ľuďmi, ktorí túžia po jeho smrti.   

Rozhodnutia. Človek ich niekedy zvykne oľutovať. Zlé rozhodnutie neexistuje – tomu ma život učil už od útleho detstva. Je to veľká pravda. Nech už urobíš čokoľvek, má to svoj význam. Vieš sa z toho poučiť. Stačí mať iba oči otvorené, uši nastražené a do budúcna sa chybe vyvarovať, prípadne si pristihnúť hrebienok.


Môj názor

Začala by som hneď tým, že toto bola veľmi netradičná ale dobrá kniha. Prvé stránky sa mi čítali veľmi ťažko. Trvalo mi celkom dlho kým som sa začítala do knihy. Bolo to hlavne  kvôli netradičnému štýlu písania pána autora. Doposiaľ som u žiadneho slovenského autora takýto štýl písania nepostrehla. Nehovorím že bol zlý, práve naopak, len som si musela na neho zvyknúť. Celkovo mi to trvalo prvých sto strán, potom ma dej knihy úplne pohltil. Autor svojim štýlom písania do detailu opisuje a vysvetľuje prostredie, udalosti, dokonca aj predmety.  V podstate sa čitateľ behom čítania dozvedá nové veci, čo sa mne osobne veľmi páči. Ja vďaka knihe viem ako vyzerá, a hlavne čo je karambit. :D

Prvých 170 strán sa odohráva na Slovensku, čitateľ  spoznáva hlavného hrdinu a oboznamuje sa so zápletkou knihy. Zvyšok knihy sa odohráva v Thajsku. Autor samozrejme Thajsko v knihe bližšie opísal, až som mala pocit, že naozaj som v Thajsku. :D  Zápletka knihy postupne graduje a autor nám odkrýva temné tajomstvá. Čo je naozaj super je, že kniha nebola vôbec predvídateľná. A to je naozaj obdivuhodné keďže ide o autorovu prvotinu. 

Čo sa týka postáv tak Andrej mi úplne sadol. Jeho myslenie, postoje a celkovo osobnosť sa mi veľmi páčila. Autorovi sa podarilo vytvoriť kvalitného hrdinu pre svoje knihy. V tejto knihe nájdeme úplne všetko napätie, akciu, tajomno dokonca aj mágiu. Všetko dokopy vytvára kvalitný príbeh. Aby som nezabudla, tak pred nedávnom vyšlo aj voľné pokračovanie ku knihe s Andrejom Bojarom s názvom Príliš neskoro. 

 


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 440 VÄZBA - pevná s prebalom ROK VYDANIA - 2020 ŠTÝL - romantický, historický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Samuel Marec VYDAVATEĽSTVO - i527.net ORIGINÁLNY NÁZOV - Becoming Mrs. Lewis: The Improbable Love Story of Joy Davidman and C. S. Lewis ODKAZ NA KNIHU - https://bit.ly/PaniLewisova Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu.   Patti Callahanová (tiež Patti Callahanová Henryová) je autorkou viacerých New York Times bestsellerov. Bola finalistkou ocenenia Townsend Prize for Fiction a jej diela sa dostali do výberov nezávislých predajcov Indie Next Pick a OKRA; Aliancia nezávislých predajcov južných štátov USA ich tiež niekoľkorát nominovala na ocenenie za najlepší román. Svoju tvorbu okrem toho uverejňuje v poviedkových zbierkach, antológiách, časopisoch a na blogoch. Patti získala bakalársky titul na Auburn University a magisterský na Georgia State University. Pôvodne pracovala ako špecializovaná pediatrická

Lina Franková - Hadí zámok

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 264 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Vydavateľstvo Maxim ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Hadí zámok (Lina Franková) | Martinus Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. Tvorba slovenských autorov je mi veľmi blízka.  V podstate práve tvorba slovenských autorov ma vtiahla do knižného sveta. Stále ma poteší, keď na našom knižnom trhu pribudne kvalitne napísaná kniha naším autorom. Hadí zámok je jednou z nich. "Zmija zvlieka kožu, ale srdce ostáva. Aké je srdce novodobého grófa?" Kniha rozpráva príbeh rodiny, ktorej život zmení dedičstvo. Bea Abramová sa jedného dňa stane dedičkou neogotického zámku. O nezvyčajné dedičstvo sa však musí podeliť so svojim nevlastným bratom, ktorého v živote nevidela. Aj napriek nepríjemnostiam  a  tomu, že nie je vítaná sa rozhodne dedičstvo prijať.  Presťahuje sa spolu so svojou rodinou na neopakovateľné miesto dýchajúce históriou a noble