Preskočiť na hlavný obsah

Baja Dolce - Placebo My




CELKOVÉ HODNOTENIE – 5*

POČET STRÁN -376

ROK VYDANIA - 2020

VYDANIE - 2

VÄZBA - brožovaná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO - Art Floyd

ODKAZ NA KNIHU - https://www.megaknihy.sk/romanticke/517033-placebo-my-2-vyd.html

ODKAZ NA ĎALŠIU TVORBUDolce Baja – knihy autora - Megaknihy.sk

Internetové kníhkupectvo Megaknihy.sk som oslovovala s malou dušičkou. Ich následná odpoveď a milý prístup ma veľmi prekvapil, a preto by som sa im chcela veľmi pekne poďakovať.


Anotácia

Posledná časť série Placebo nás opäť zavedie do sveta Emy a Chrisa. Obaja sú nesmierne šťastný a užívajú si chvíle strávené spolu. Ich šťastie a lásku zničí jediný telefonát z minulosti. Ema musí zrazu čeliť démonom, ktorý ju prenasledujú a chcú ju zničiť. Celá táto nepríjemná záležitosť zasiahne do ich vzťahu a postupne ich oboch začne ničiť. Vydrží ich vzťah tak ťažkú skúšku ? Dokáže Ema poraziť démonov minulosti?

Hľadela som na jeho pokojnú spiacu tvár a nežne ju pohladila. Vyzeral lepšie. Cítil sa lepšie. Už uplynuli tri dni, ktoré sme strávili v Londýne. Hoci londýnske počasie bolo na leto príliš sychravé, moje nadšenie bolo nezničiteľné. Očami som zablúdila k obálke, ktorá ležala na stole, a od dojatia mi vyhŕkli slzy šťastia.


Môj názor

Bolo celkom ťažké si vybrať len jednu knihu z takej bohatej ponuky, ale nakoniec som za rozhodla pre záverečnú časť trilógie Placebo a neľutujem. Musím sa priznať, že som sa trocha bála obsahu knihy, keďže sa mi druhý diel veľmi nepáčil, ale tento ma celkom prekvapil. Kniha sa veľmi dobre čítala. Už prvé stránky knihy ma natoľko zaujali, že som knihu nedokázala prestať čítať. Dej knihy bol jednoducho spracovaný, a preto sa kniha veľmi rýchlo čítala. Zápletka knihy je postavená na minulosti Emy. Autorka nám postupne odhaľuje ďalšie udalosti z jej minulosti nie len prostredníctvom nej, ale aj iných postáv. Celý dej knihy je popretkávaný tajomstvami, akciou, napätím a bolestnými scénami. Veľmi sa mi páčili romantické myšlienky v tejto knihe, nad ktorými som sa veľakrát zamýšľala. 

Postavy v knihe mi boli veľmi sympatické. Ema a Chris mali veľmi pekný vzťah a veľmi sa mi páčila myšlienka, že sa zachraňujú navzájom. Páči sa mi, že autorka dala priestor aj iným postavám a čitateľ si urobí názor na ich charakter. Na tejto časti sa mi páčilo, že som si mohla knihu prečítať aj z pohľadu Chrisa.

Záverečná scéna bola neskutočná. Pani autorka v čitateľovi chcela vyvolať všetky možné emócie a to sa jej naozaj podarilo.

Celú trilógiu hodnotím kladne. Prvý diel sa mi veľmi páčil, druhý bol trocha slabší a záver bol bravúrny. Sériu odporúčam romantickým dušičkám.  

„Rodina,“ zopakovala som po ňom s úsmevom. Rukou mi zľahka prešiel po tvári a ja som šťastne zavrela oči. „Zachránili sme sa navzájom,“ vyslovil a bozkal ma. S citom, nehou a nekonečnými prísľubmi.

Lebo láska bola silnejšia. Bola liek. Nie placebo.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Janette Okeová - Keď príde jar

HODNOTENIE - 5 /5 ORIGINÁLNY NÁZOV - WHENCOMES THE SPRING POČET STRÁN - 320 VÄZBA - BROŽOVANÁ  ROK VYDANIA - 2021 EDÍCIA -KANADSKÝ ZÁPAD  ŠTÝL- historický, romantický, duchovný JAZYK - slovenčina VYDAVATEĽSTVO - KUMRAN PRE KOHO - pre ženy, pre kresťanov ODKAZ NA KNIHU -  Keď príde jar: kniha - Janette Okeová | Kumran.sk      Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu Kumran.sk.  Dal jej svoje srdce – dokáže sa oň Elizabeth starať s takou nehou, s akou sa Wynn stará o ňu? Keď príde jar  je druhou knihou najpredávanejšej série kresťanských románov z prostredia kanadského západu od skvelej spisovateľky  Janette Okeovej . Svadba bola jej splneným snom, ale potom… Po roku učenia v jednotriednej škole v kanadskej divočine plánuje Elizabeth svadbu s Wynnom Delaneym, členom Kráľovskej severozápadnej jazdnej polície. Svoj manželský život začínajú na jeho odľahlej základni ďaleko na severe. Elizabeth sa necíti pripravená na taký osamelý život bez mnohých výdoby

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Baja Dolce - Horkosladké esencie

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5* POČET STRÁN - 488 ROK VYDANIA - 2020 VYDANIE - 1 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Venupress ODKAZ NA KNIHU - https://www.martinus.sk/?uItem=760155 Za poskytnutie recenzného výtlačku by som sa chcela poďakovať vydavateľstvu Venupress. Samozrejme by som sa chcela poďakovať aj pani autorke za milé venovanie. O autorke Slovenská autorka Baja Dolce sa narodila v Bratislave. Na slovenskom knižnom trhu debutovala v roku 2018 s knihou Placebo On. Autorka sa písaniu venuje viac ako polovicu svojho života a lásku k písaniu si našla už v trinástich rokoch, keď začala pomáhať v školských novinách. Neskôr si založila vlastný blog, na ktorom zverejňovala svoje poviedky. Najviac ju teší, keď jej čitatelia posielajú spätnú väzbu. Do svojich kníh vkladá vždy niečo z reálneho života. Autorka sa riadi jedným pravidlom: „Kniha bez hlbšej myšlienky je ako človek bez duše.“ Anotácia Tri generácie, tri osudy a jedno prekliatie. Ani jednej