Preskočiť na hlavný obsah

Baja Dolce - Placebo My
CELKOVÉ HODNOTENIE – 5*

POČET STRÁN -376

ROK VYDANIA - 2020

VYDANIE - 2

VÄZBA - brožovaná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO - Art Floyd

ODKAZ NA KNIHU - https://www.megaknihy.sk/romanticke/517033-placebo-my-2-vyd.html

ODKAZ NA ĎALŠIU TVORBUDolce Baja – knihy autora - Megaknihy.sk

Internetové kníhkupectvo Megaknihy.sk som oslovovala s malou dušičkou. Ich následná odpoveď a milý prístup ma veľmi prekvapil, a preto by som sa im chcela veľmi pekne poďakovať.


Anotácia

Posledná časť série Placebo nás opäť zavedie do sveta Emy a Chrisa. Obaja sú nesmierne šťastný a užívajú si chvíle strávené spolu. Ich šťastie a lásku zničí jediný telefonát z minulosti. Ema musí zrazu čeliť démonom, ktorý ju prenasledujú a chcú ju zničiť. Celá táto nepríjemná záležitosť zasiahne do ich vzťahu a postupne ich oboch začne ničiť. Vydrží ich vzťah tak ťažkú skúšku ? Dokáže Ema poraziť démonov minulosti?

Hľadela som na jeho pokojnú spiacu tvár a nežne ju pohladila. Vyzeral lepšie. Cítil sa lepšie. Už uplynuli tri dni, ktoré sme strávili v Londýne. Hoci londýnske počasie bolo na leto príliš sychravé, moje nadšenie bolo nezničiteľné. Očami som zablúdila k obálke, ktorá ležala na stole, a od dojatia mi vyhŕkli slzy šťastia.


Môj názor

Bolo celkom ťažké si vybrať len jednu knihu z takej bohatej ponuky, ale nakoniec som za rozhodla pre záverečnú časť trilógie Placebo a neľutujem. Musím sa priznať, že som sa trocha bála obsahu knihy, keďže sa mi druhý diel veľmi nepáčil, ale tento ma celkom prekvapil. Kniha sa veľmi dobre čítala. Už prvé stránky knihy ma natoľko zaujali, že som knihu nedokázala prestať čítať. Dej knihy bol jednoducho spracovaný, a preto sa kniha veľmi rýchlo čítala. Zápletka knihy je postavená na minulosti Emy. Autorka nám postupne odhaľuje ďalšie udalosti z jej minulosti nie len prostredníctvom nej, ale aj iných postáv. Celý dej knihy je popretkávaný tajomstvami, akciou, napätím a bolestnými scénami. Veľmi sa mi páčili romantické myšlienky v tejto knihe, nad ktorými som sa veľakrát zamýšľala. 

Postavy v knihe mi boli veľmi sympatické. Ema a Chris mali veľmi pekný vzťah a veľmi sa mi páčila myšlienka, že sa zachraňujú navzájom. Páči sa mi, že autorka dala priestor aj iným postavám a čitateľ si urobí názor na ich charakter. Na tejto časti sa mi páčilo, že som si mohla knihu prečítať aj z pohľadu Chrisa.

Záverečná scéna bola neskutočná. Pani autorka v čitateľovi chcela vyvolať všetky možné emócie a to sa jej naozaj podarilo.

Celú trilógiu hodnotím kladne. Prvý diel sa mi veľmi páčil, druhý bol trocha slabší a záver bol bravúrny. Sériu odporúčam romantickým dušičkám.  

„Rodina,“ zopakovala som po ňom s úsmevom. Rukou mi zľahka prešiel po tvári a ja som šťastne zavrela oči. „Zachránili sme sa navzájom,“ vyslovil a bozkal ma. S citom, nehou a nekonečnými prísľubmi.

Lebo láska bola silnejšia. Bola liek. Nie placebo.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 440 VÄZBA - pevná s prebalom ROK VYDANIA - 2020 ŠTÝL - romantický, historický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Samuel Marec VYDAVATEĽSTVO - i527.net ORIGINÁLNY NÁZOV - Becoming Mrs. Lewis: The Improbable Love Story of Joy Davidman and C. S. Lewis ODKAZ NA KNIHU - https://bit.ly/PaniLewisova Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu.   Patti Callahanová (tiež Patti Callahanová Henryová) je autorkou viacerých New York Times bestsellerov. Bola finalistkou ocenenia Townsend Prize for Fiction a jej diela sa dostali do výberov nezávislých predajcov Indie Next Pick a OKRA; Aliancia nezávislých predajcov južných štátov USA ich tiež niekoľkorát nominovala na ocenenie za najlepší román. Svoju tvorbu okrem toho uverejňuje v poviedkových zbierkach, antológiách, časopisoch a na blogoch. Patti získala bakalársky titul na Auburn University a magisterský na Georgia State University. Pôvodne pracovala ako špecializovaná pediatrická

Lina Franková - Hadí zámok

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 264 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Vydavateľstvo Maxim ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Hadí zámok (Lina Franková) | Martinus Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. Tvorba slovenských autorov je mi veľmi blízka.  V podstate práve tvorba slovenských autorov ma vtiahla do knižného sveta. Stále ma poteší, keď na našom knižnom trhu pribudne kvalitne napísaná kniha naším autorom. Hadí zámok je jednou z nich. "Zmija zvlieka kožu, ale srdce ostáva. Aké je srdce novodobého grófa?" Kniha rozpráva príbeh rodiny, ktorej život zmení dedičstvo. Bea Abramová sa jedného dňa stane dedičkou neogotického zámku. O nezvyčajné dedičstvo sa však musí podeliť so svojim nevlastným bratom, ktorého v živote nevidela. Aj napriek nepríjemnostiam  a  tomu, že nie je vítaná sa rozhodne dedičstvo prijať.  Presťahuje sa spolu so svojou rodinou na neopakovateľné miesto dýchajúce históriou a noble