Preskočiť na hlavný obsah

Baja Dolce - Placebo My
CELKOVÉ HODNOTENIE – 5*

POČET STRÁN -376

ROK VYDANIA - 2020

VYDANIE - 2

VÄZBA - brožovaná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO - Art Floyd

ODKAZ NA KNIHU - https://www.megaknihy.sk/romanticke/517033-placebo-my-2-vyd.html

ODKAZ NA ĎALŠIU TVORBUDolce Baja – knihy autora - Megaknihy.sk

Internetové kníhkupectvo Megaknihy.sk som oslovovala s malou dušičkou. Ich následná odpoveď a milý prístup ma veľmi prekvapil, a preto by som sa im chcela veľmi pekne poďakovať.


Anotácia

Posledná časť série Placebo nás opäť zavedie do sveta Emy a Chrisa. Obaja sú nesmierne šťastný a užívajú si chvíle strávené spolu. Ich šťastie a lásku zničí jediný telefonát z minulosti. Ema musí zrazu čeliť démonom, ktorý ju prenasledujú a chcú ju zničiť. Celá táto nepríjemná záležitosť zasiahne do ich vzťahu a postupne ich oboch začne ničiť. Vydrží ich vzťah tak ťažkú skúšku ? Dokáže Ema poraziť démonov minulosti?

Hľadela som na jeho pokojnú spiacu tvár a nežne ju pohladila. Vyzeral lepšie. Cítil sa lepšie. Už uplynuli tri dni, ktoré sme strávili v Londýne. Hoci londýnske počasie bolo na leto príliš sychravé, moje nadšenie bolo nezničiteľné. Očami som zablúdila k obálke, ktorá ležala na stole, a od dojatia mi vyhŕkli slzy šťastia.


Môj názor

Bolo celkom ťažké si vybrať len jednu knihu z takej bohatej ponuky, ale nakoniec som za rozhodla pre záverečnú časť trilógie Placebo a neľutujem. Musím sa priznať, že som sa trocha bála obsahu knihy, keďže sa mi druhý diel veľmi nepáčil, ale tento ma celkom prekvapil. Kniha sa veľmi dobre čítala. Už prvé stránky knihy ma natoľko zaujali, že som knihu nedokázala prestať čítať. Dej knihy bol jednoducho spracovaný, a preto sa kniha veľmi rýchlo čítala. Zápletka knihy je postavená na minulosti Emy. Autorka nám postupne odhaľuje ďalšie udalosti z jej minulosti nie len prostredníctvom nej, ale aj iných postáv. Celý dej knihy je popretkávaný tajomstvami, akciou, napätím a bolestnými scénami. Veľmi sa mi páčili romantické myšlienky v tejto knihe, nad ktorými som sa veľakrát zamýšľala. 

Postavy v knihe mi boli veľmi sympatické. Ema a Chris mali veľmi pekný vzťah a veľmi sa mi páčila myšlienka, že sa zachraňujú navzájom. Páči sa mi, že autorka dala priestor aj iným postavám a čitateľ si urobí názor na ich charakter. Na tejto časti sa mi páčilo, že som si mohla knihu prečítať aj z pohľadu Chrisa.

Záverečná scéna bola neskutočná. Pani autorka v čitateľovi chcela vyvolať všetky možné emócie a to sa jej naozaj podarilo.

Celú trilógiu hodnotím kladne. Prvý diel sa mi veľmi páčil, druhý bol trocha slabší a záver bol bravúrny. Sériu odporúčam romantickým dušičkám.  

„Rodina,“ zopakovala som po ňom s úsmevom. Rukou mi zľahka prešiel po tvári a ja som šťastne zavrela oči. „Zachránili sme sa navzájom,“ vyslovil a bozkal ma. S citom, nehou a nekonečnými prísľubmi.

Lebo láska bola silnejšia. Bola liek. Nie placebo.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Martina Mrázová - Svätoplukov Havran

  CELKOVÉ HODNOTENIE 4 POČET STRÁN - 217 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Martina Mrázová ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Svätoplukov Havran (Martina Mrázová) | Martinus Za knihu by som sa chcela poďakovať pani autorke. Anotácia Táto kniha je pokračovaním románu Ja som Smútok. Príbeh o smutnej princeznej Mare sa prelína do príbehu o Svätoplukovom Havranovi. Príbeh Svätoplukovho Havrana sa začína jeho smrťou, po ktorej sa stáva dôležitou súčasťou predpovedanej vojny svetov. Bojuje za záchranu ľudstva, bohov a planéty. Jeho misia súvisí s poslaním ďalších dvoch mužov, bezúhonného mnícha a krvavého grófa. Všetci traja stoja na čele svojej armády a vstupujú do veľkej bitky z rozdielnych pohnútok. A ako s tým všetkým súvisí Mara? Jednoducho, jej osud sa v istých okamihoch alebo náznakoch prelína s osudmi všetkých troch mužov. Môj názor Ja som viac ako pred   rokom dostala možnosť prečítať si prvý diel s názvom Ja som Smútok. Pokrač

Mona Kasten - Dúfať znova

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 ORIGINÁLNY NÁZOV - Hope Again POČET STRÁN - 368 VÄZBA - brožovaná väzba ROK VYDANIA - 2022 VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 17+ VYDANIE - 1 ŠTÝL - romantický JAZYK - slovenčina PREKLAD - preložila Martina Šturcelová PÔVOD - Nemecko 4. DIEL SÉRIE - Znova VYDAVATEĽSTVO - YOLi PRE KOHO - young adult, new adult ODKAZ NA KNIHU -  Paperback: Dúfať znova (Mona Kasten) | bux.sk   Za knihu ďakujem BUX.sk   Everly Pennová neverila na lásku. Celé roky sa prizerala, ako jej mama trpí v násilnom vzťahu.  Zážitky z detstva ju natoľko traumatizovali, že si mužov nepripúšťala k telu. Nechcela sa zamilovať. A už vôbec nie do svojho vyučujúceho. Ibaže Nolan Gates je šarmantný, inteligentný, sexi a iba pri ňom dokáže byť Everly sama sebou. Len jemu dokáže otvorene povedať, že netuší, čo chce od života a že študuje len preto, aby bola mama šťastná. Čím bližšie ho spoznáva, tým viac ju to k nemu ťahá. Najradšej by prekročila pomyselnú hranicu medzi nimi, len