Preskočiť na hlavný obsah

Tessa Afsharová - Dcéra Ríma


CELKOVÉ HODNOTENIE – 5*

ORIGINÁLNY NÁZOV - Daughter of Rome

POČET STRÁN - 288

ROK VYDANIA - 2020

VÄZBA - brožovaná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO – Kumran.sk

ODKAZ NA KNIHU - https://www.kumran.sk/krestanske-romany-novely/22580-dcera-rima.html

Za poskytnutie recenzného výtlačku by som sa chcela poďakovať vydavateľstvu kumran.sk.

O autorke

Tessa Afshar sa narodila v Iráne v moslimskej rodine, kde prežila prvých štrnásť rokov svojho života. Po rozvode svojich rodičov sa presťahovala do Anglicka kde navštevovala internátnu školu pre dievčatá a zamilovala sa do Jane Austenovej a Charlotte Bronteovej. Tessa si vždy čítanie kníh dokázala užiť, ale počas svojich dospievajúcich rokov sa stala skutočným milencom beletrie. Vysokú školu vyštudovala v Spojených štátoch, kde sa aj natrvalo usadila.

Zásadný obrat v jej živote nastal v dvadsiatich rokoch keď konvertovala na kresťanstvo, čo navždy zmenilo jej život. Prostredníctvom všetkých strát a zmien ju Boh naučil niekoľko vzácnych právd a to bol čiastočne dôvod prečo začala písať. Svojim čitateľom chce s pomocou príbehov vyjaviť to, že sú hodní neúprosnej Božej lásky, odpustenia každého zlyhania, uzdravenia a obnovy života.

Tessa Afsharová získala titul M.Div na Yaleskej univerzite, kde pôsobila ako členka vedenia spoločenstva naDivinity School. V súčasnosti vedie službu ženám a modlitbovú službu.

Priscilla si neskôr neraz vravela, že v tej deň nasmeroval jej kroky k synagóge Pán a na krídlach modlitieb svojho ľudu jej poslal pozvanie. Prijala ho a už nikdy sa neobzrela späť.Anotácia

Žena ukrývajúca zničujúce tajomstvo. 

Muž, ktorý túži dokázať svoju cenu.

A náhodné stretnutie, ktoré tento pár katapultuje do srdca histórie.

Priscilla je dcéra významného rímskeho generála. Po jeho smrti stratila všetky spoločenské styky a jej nevlastný brat ju uvrhol do postavenia, len o chlp lepšieho než mali slúžky. Priscillu jedného dňa spev veriacich prilákal do synagógy a ona zatúžila patriť k veriacim.  V synagóge  spozná chudobného židovského prisťahovalca Akvilu. Títo mladí ľudia netušia, že Boh má v pláne vytvoriť z nich najvplyvnejší pár ranej kresťanskej Cirkvi. A rovnako nemôžu predvídať, aké hory protivenstiev budú prekonávať pri budovaní spoločenstva Ježišových nasledovníkov. Na ich lásku dopadne tieň vraždy a zrady, do života im vstúpi záhadný najdúch a nemilosrdný nepriateľ, ktorý zúfalo prahne po láske.
Keď manželia vinou cisárovho rozmaru prídu o strechu nad hlavou, spoja sily s neobyčajným rabim Pavlom a bojujú, aby zradu pretvorili vo vykúpenie.

 Môj názor

Určite ste si všimli, že poslednú dobu som začala čítať knihy s kresťanskou tematikou. Mňa samu to udivuje, lebo som takým knihám nikdy nedávala nádej a ani sa pri nich nezastavovala. No po prečítaní knihy Kráľovskí bojovníci som zmenila názor a priam tento žáner vyhľadávam.

Veľmi ma potešilo, keď sa na knižnom trhu objavila kniha Dcéra Ríma od Tessy Afsharovej.  Toto je v podstate prvá kniha, ktorú som od autorky čítala, ale počula som samé chváli na jej tvorbu. A tak som o pár dni držala v ruke čerstvú knihu pripravenú na čítanie.

Prvé stránky knihy sa mi veľmi páčili. Autorka ma prológom úplne vtiahla do deja a ja som sa ani nenazdala a polku knihy som mala prečítanú. Historické opisy v knihe boli úchvatné a vďaka nim som si dokonalo vedela predstaviť kde sa dej odohráva. Dialógy mi neprišli nudné a nenarazila som na hluché miesta. Čo sa mi naozaj páči je, že autorka príbeh vystavala na dôkladnom historickom štúdiu.

Postavy sa mi veľmi páčili. Autorka ich celkom reálne vykreslila a ich správanie ma bavilo.  Priscilla bola dokonalá postava. Aj keď to nemala ľahké tak sa nikdy nevzdávala. Priscilla s Akvilom sú podľa mňa vzorom dokonalého manželstva. Samozrejme , že to nemali ľahké a ich vzťah bol skúšaný ale ich láska bola silnejšia. V podstate ma ich vzťah na tejto knihe bavil najviac a pasáže týkajúce sa ich vzťahu sa mi veľmi dobre čítali.

V knihe nájdeme aj biblické myšlienky, ktoré mi však pri čítaní vôbec nevadili. V podstate vďaka nim čitateľ spoznáva písmo. Milo ma prekvapilo, že v knihe bolo aj napätie a akcia. Čo je na tejto knihe zaujímavé je, že Priscilla s Akvilom naozaj existovali aj keď sa o nich veľa nevie. O tom, že Priscilla po boku svojho manžela slúžila cirkvi niet pochýb.

Ja som si čítanie knihy užila a odporúčam ju aj Vám.Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Martina Mrázová - Svätoplukov Havran

  CELKOVÉ HODNOTENIE 4 POČET STRÁN - 217 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Martina Mrázová ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Svätoplukov Havran (Martina Mrázová) | Martinus Za knihu by som sa chcela poďakovať pani autorke. Anotácia Táto kniha je pokračovaním románu Ja som Smútok. Príbeh o smutnej princeznej Mare sa prelína do príbehu o Svätoplukovom Havranovi. Príbeh Svätoplukovho Havrana sa začína jeho smrťou, po ktorej sa stáva dôležitou súčasťou predpovedanej vojny svetov. Bojuje za záchranu ľudstva, bohov a planéty. Jeho misia súvisí s poslaním ďalších dvoch mužov, bezúhonného mnícha a krvavého grófa. Všetci traja stoja na čele svojej armády a vstupujú do veľkej bitky z rozdielnych pohnútok. A ako s tým všetkým súvisí Mara? Jednoducho, jej osud sa v istých okamihoch alebo náznakoch prelína s osudmi všetkých troch mužov. Môj názor Ja som viac ako pred   rokom dostala možnosť prečítať si prvý diel s názvom Ja som Smútok. Pokrač

Mona Kasten - Dúfať znova

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 ORIGINÁLNY NÁZOV - Hope Again POČET STRÁN - 368 VÄZBA - brožovaná väzba ROK VYDANIA - 2022 VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 17+ VYDANIE - 1 ŠTÝL - romantický JAZYK - slovenčina PREKLAD - preložila Martina Šturcelová PÔVOD - Nemecko 4. DIEL SÉRIE - Znova VYDAVATEĽSTVO - YOLi PRE KOHO - young adult, new adult ODKAZ NA KNIHU -  Paperback: Dúfať znova (Mona Kasten) | bux.sk   Za knihu ďakujem BUX.sk   Everly Pennová neverila na lásku. Celé roky sa prizerala, ako jej mama trpí v násilnom vzťahu.  Zážitky z detstva ju natoľko traumatizovali, že si mužov nepripúšťala k telu. Nechcela sa zamilovať. A už vôbec nie do svojho vyučujúceho. Ibaže Nolan Gates je šarmantný, inteligentný, sexi a iba pri ňom dokáže byť Everly sama sebou. Len jemu dokáže otvorene povedať, že netuší, čo chce od života a že študuje len preto, aby bola mama šťastná. Čím bližšie ho spoznáva, tým viac ju to k nemu ťahá. Najradšej by prekročila pomyselnú hranicu medzi nimi, len