Preskočiť na hlavný obsah

Tessa Afsharová - Dcéra Ríma


CELKOVÉ HODNOTENIE – 5*

ORIGINÁLNY NÁZOV - Daughter of Rome

POČET STRÁN - 288

ROK VYDANIA - 2020

VÄZBA - brožovaná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO – Kumran.sk

ODKAZ NA KNIHU - https://www.kumran.sk/krestanske-romany-novely/22580-dcera-rima.html

Za poskytnutie recenzného výtlačku by som sa chcela poďakovať vydavateľstvu kumran.sk.

O autorke

Tessa Afshar sa narodila v Iráne v moslimskej rodine, kde prežila prvých štrnásť rokov svojho života. Po rozvode svojich rodičov sa presťahovala do Anglicka kde navštevovala internátnu školu pre dievčatá a zamilovala sa do Jane Austenovej a Charlotte Bronteovej. Tessa si vždy čítanie kníh dokázala užiť, ale počas svojich dospievajúcich rokov sa stala skutočným milencom beletrie. Vysokú školu vyštudovala v Spojených štátoch, kde sa aj natrvalo usadila.

Zásadný obrat v jej živote nastal v dvadsiatich rokoch keď konvertovala na kresťanstvo, čo navždy zmenilo jej život. Prostredníctvom všetkých strát a zmien ju Boh naučil niekoľko vzácnych právd a to bol čiastočne dôvod prečo začala písať. Svojim čitateľom chce s pomocou príbehov vyjaviť to, že sú hodní neúprosnej Božej lásky, odpustenia každého zlyhania, uzdravenia a obnovy života.

Tessa Afsharová získala titul M.Div na Yaleskej univerzite, kde pôsobila ako členka vedenia spoločenstva naDivinity School. V súčasnosti vedie službu ženám a modlitbovú službu.

Priscilla si neskôr neraz vravela, že v tej deň nasmeroval jej kroky k synagóge Pán a na krídlach modlitieb svojho ľudu jej poslal pozvanie. Prijala ho a už nikdy sa neobzrela späť.Anotácia

Žena ukrývajúca zničujúce tajomstvo. 

Muž, ktorý túži dokázať svoju cenu.

A náhodné stretnutie, ktoré tento pár katapultuje do srdca histórie.

Priscilla je dcéra významného rímskeho generála. Po jeho smrti stratila všetky spoločenské styky a jej nevlastný brat ju uvrhol do postavenia, len o chlp lepšieho než mali slúžky. Priscillu jedného dňa spev veriacich prilákal do synagógy a ona zatúžila patriť k veriacim.  V synagóge  spozná chudobného židovského prisťahovalca Akvilu. Títo mladí ľudia netušia, že Boh má v pláne vytvoriť z nich najvplyvnejší pár ranej kresťanskej Cirkvi. A rovnako nemôžu predvídať, aké hory protivenstiev budú prekonávať pri budovaní spoločenstva Ježišových nasledovníkov. Na ich lásku dopadne tieň vraždy a zrady, do života im vstúpi záhadný najdúch a nemilosrdný nepriateľ, ktorý zúfalo prahne po láske.
Keď manželia vinou cisárovho rozmaru prídu o strechu nad hlavou, spoja sily s neobyčajným rabim Pavlom a bojujú, aby zradu pretvorili vo vykúpenie.

 Môj názor

Určite ste si všimli, že poslednú dobu som začala čítať knihy s kresťanskou tematikou. Mňa samu to udivuje, lebo som takým knihám nikdy nedávala nádej a ani sa pri nich nezastavovala. No po prečítaní knihy Kráľovskí bojovníci som zmenila názor a priam tento žáner vyhľadávam.

Veľmi ma potešilo, keď sa na knižnom trhu objavila kniha Dcéra Ríma od Tessy Afsharovej.  Toto je v podstate prvá kniha, ktorú som od autorky čítala, ale počula som samé chváli na jej tvorbu. A tak som o pár dni držala v ruke čerstvú knihu pripravenú na čítanie.

Prvé stránky knihy sa mi veľmi páčili. Autorka ma prológom úplne vtiahla do deja a ja som sa ani nenazdala a polku knihy som mala prečítanú. Historické opisy v knihe boli úchvatné a vďaka nim som si dokonalo vedela predstaviť kde sa dej odohráva. Dialógy mi neprišli nudné a nenarazila som na hluché miesta. Čo sa mi naozaj páči je, že autorka príbeh vystavala na dôkladnom historickom štúdiu.

Postavy sa mi veľmi páčili. Autorka ich celkom reálne vykreslila a ich správanie ma bavilo.  Priscilla bola dokonalá postava. Aj keď to nemala ľahké tak sa nikdy nevzdávala. Priscilla s Akvilom sú podľa mňa vzorom dokonalého manželstva. Samozrejme , že to nemali ľahké a ich vzťah bol skúšaný ale ich láska bola silnejšia. V podstate ma ich vzťah na tejto knihe bavil najviac a pasáže týkajúce sa ich vzťahu sa mi veľmi dobre čítali.

V knihe nájdeme aj biblické myšlienky, ktoré mi však pri čítaní vôbec nevadili. V podstate vďaka nim čitateľ spoznáva písmo. Milo ma prekvapilo, že v knihe bolo aj napätie a akcia. Čo je na tejto knihe zaujímavé je, že Priscilla s Akvilom naozaj existovali aj keď sa o nich veľa nevie. O tom, že Priscilla po boku svojho manžela slúžila cirkvi niet pochýb.

Ja som si čítanie knihy užila a odporúčam ju aj Vám.Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 440 VÄZBA - pevná s prebalom ROK VYDANIA - 2020 ŠTÝL - romantický, historický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Samuel Marec VYDAVATEĽSTVO - i527.net ORIGINÁLNY NÁZOV - Becoming Mrs. Lewis: The Improbable Love Story of Joy Davidman and C. S. Lewis ODKAZ NA KNIHU - https://bit.ly/PaniLewisova Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu.   Patti Callahanová (tiež Patti Callahanová Henryová) je autorkou viacerých New York Times bestsellerov. Bola finalistkou ocenenia Townsend Prize for Fiction a jej diela sa dostali do výberov nezávislých predajcov Indie Next Pick a OKRA; Aliancia nezávislých predajcov južných štátov USA ich tiež niekoľkorát nominovala na ocenenie za najlepší román. Svoju tvorbu okrem toho uverejňuje v poviedkových zbierkach, antológiách, časopisoch a na blogoch. Patti získala bakalársky titul na Auburn University a magisterský na Georgia State University. Pôvodne pracovala ako špecializovaná pediatrická

Lina Franková - Hadí zámok

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 264 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Vydavateľstvo Maxim ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Hadí zámok (Lina Franková) | Martinus Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. Tvorba slovenských autorov je mi veľmi blízka.  V podstate práve tvorba slovenských autorov ma vtiahla do knižného sveta. Stále ma poteší, keď na našom knižnom trhu pribudne kvalitne napísaná kniha naším autorom. Hadí zámok je jednou z nich. "Zmija zvlieka kožu, ale srdce ostáva. Aké je srdce novodobého grófa?" Kniha rozpráva príbeh rodiny, ktorej život zmení dedičstvo. Bea Abramová sa jedného dňa stane dedičkou neogotického zámku. O nezvyčajné dedičstvo sa však musí podeliť so svojim nevlastným bratom, ktorého v živote nevidela. Aj napriek nepríjemnostiam  a  tomu, že nie je vítaná sa rozhodne dedičstvo prijať.  Presťahuje sa spolu so svojou rodinou na neopakovateľné miesto dýchajúce históriou a noble