Preskočiť na hlavný obsah

Priscilla Shirerová - Neviditeľná invázia


                            


CELKOVÉ HODNOTENIE – 4,5*
VÄZBA: mäkká
JAZYK - slovenský
ROK VYDANIA - 2019
POČET STRÁN -  296
VYDAVAŤEĽSTVO - Kumran.sk

Za knihu by som sa veľmi pekne chcela poďakovať vydavateľstvu Kumran.sk.

Priscilla Shirerová, známa herečka a spisovateľka, no najmä mama troch chlapcov, nám v druhom diele napínavej trilógie odhalí ďalšie osudy kráľovských bojovníkov. Naši hrdinovia narazia na zákerné zbrane a na tajuplné bytosti, ktoré im striehnu na život. Vystrojení novými prvkami výzbroje a Ruwachovými pokynmi sa musia odvážne postaviť do boja proti smrtiacej hrozbe nepriateľa.

Anotácia

Kráľovskí bojovníci Xavier, Evan, Levi, Brianna a Manuel opäť čelia nástrahám Ponerosa. Nedočkavo očakávajú správu od Ruwacha a nevedia sa dočkať ďalšej úlohy. Ruwach deťom odovzdá zbraň, ktorú majú používať nie len v Ahoratose ale aj vo svojom svete. Semienko, ktoré má byť ich štítom deti dosť sklame. Kráľovskí bojovníci túžia po ozajstných zbraniach a neuvedomujú si silu ich viery.

Ak budete mať vieru ako najmenšie semienko Nič pre Vás nebude nemožné.

Evan a Brianna porušili jedno z pravidiel Ahoratosu. Vzali si do svojho sveta niečo, čo im nepatrilo. Deti si neuvedomili aké  následky ich činy budú mať. Nepriateľovi sa vďaka tomu podarí preniknúť do ich sveta. Kráľovských bojovníkov čaká skutočný boj proti entom.

„Čo tu chceš?“ zavrčala.
„Máš niečo na krku,“ povedal. „Je to krypt...“
„Čo?“
„Krypt. Priniesla si si ho z Červenej záhrady, však?“
„Neviem, o čom to hovoríš,“ zaklamala a prekrížila si ruky na hrudi.


Môj názor

Takže po prečítaní prvého dielu s názvom Kráľovskí bojovníci som automaticky siahla po pokračovaní knihy Neviditeľná invázia. Zo začiatku som bola dosť skeptická a bála som sa toho, či sa mi pokračovanie bude páčiť. No neľutujem, že som po knihe siahla lebo tak ako predchádzajúca kniha tak aj táto sa mi veľmi páčila. Po prečítaní prvých stránok som sa automaticky vžila do deja. Behom hodiny som prečítala polovicu knihy, vôbec som si neuvedomovala ako sa rýchlo  kniha číta. Kniha bola jednoducho napísaná pani autorka zvolila jednoduché slova. Dialógy postáv boli nenásilné a opisy udalosti sa mi celkom páčili. Oceňujem prepracovanie sveta Ahoratos, ktoré ma stále prekvapuje. Boje, ktoré deti zvádzajú sú napínavé a tvory ktorým čelia sú veľmi zaujímavé. Opäť by som chcela vyzdvihnúť metafory v knihe s biblickým motívom. Veľmi sa mi páči, že kniha sa netočí len okolo tých istých postav ale postupne postavy pribúdajú. V podstate si ani neviem vybrať, ktorá z postáv sa mi najviac páčila. Na každej jednej sa mi určitá charakteristická črta páči.

Buď silný a statočný, nenechaj sa znechutiť, neboj sa.
Obe knihy sa mi nesmierne páčili a momentálne sa neviem rozhodnúť, ktorá viac. Obe mali svoje plusy aj mínusy. Ale teda musím priznať, že ma to trocha viac ťahá k druhému dielu. Aj keď ide o sériu pre deti tak mňa proste baví a jednoznačne si chcem prečítať pokračovanie.

 Ak máte doma knihomoľa vo veku  od 8 do 12 rokov tak mu jednoznačne túto sériu odporúčam. Samozrejme knihu neodporúčam len deťom ale aj dospelým.

Nech je vaša viera ako štít, ktorým uhasíte všetky ohnivé šípi nepriateľa.

Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 440 VÄZBA - pevná s prebalom ROK VYDANIA - 2020 ŠTÝL - romantický, historický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Samuel Marec VYDAVATEĽSTVO - i527.net ORIGINÁLNY NÁZOV - Becoming Mrs. Lewis: The Improbable Love Story of Joy Davidman and C. S. Lewis ODKAZ NA KNIHU - https://bit.ly/PaniLewisova Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu.   Patti Callahanová (tiež Patti Callahanová Henryová) je autorkou viacerých New York Times bestsellerov. Bola finalistkou ocenenia Townsend Prize for Fiction a jej diela sa dostali do výberov nezávislých predajcov Indie Next Pick a OKRA; Aliancia nezávislých predajcov južných štátov USA ich tiež niekoľkorát nominovala na ocenenie za najlepší román. Svoju tvorbu okrem toho uverejňuje v poviedkových zbierkach, antológiách, časopisoch a na blogoch. Patti získala bakalársky titul na Auburn University a magisterský na Georgia State University. Pôvodne pracovala ako špecializovaná pediatrická

Lina Franková - Hadí zámok

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 264 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Vydavateľstvo Maxim ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Hadí zámok (Lina Franková) | Martinus Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. Tvorba slovenských autorov je mi veľmi blízka.  V podstate práve tvorba slovenských autorov ma vtiahla do knižného sveta. Stále ma poteší, keď na našom knižnom trhu pribudne kvalitne napísaná kniha naším autorom. Hadí zámok je jednou z nich. "Zmija zvlieka kožu, ale srdce ostáva. Aké je srdce novodobého grófa?" Kniha rozpráva príbeh rodiny, ktorej život zmení dedičstvo. Bea Abramová sa jedného dňa stane dedičkou neogotického zámku. O nezvyčajné dedičstvo sa však musí podeliť so svojim nevlastným bratom, ktorého v živote nevidela. Aj napriek nepríjemnostiam  a  tomu, že nie je vítaná sa rozhodne dedičstvo prijať.  Presťahuje sa spolu so svojou rodinou na neopakovateľné miesto dýchajúce históriou a noble