Preskočiť na hlavný obsah

Priscilla Shirerová - Kráľovskí bojovníci
CELKOVÉ HODNOTENIE- 4,5 * 
POČET STRÁN- 272
ROK VYDANIA- 2018
VÄZBA- mäkká
VYDAVAŤEĽSTVO- Kumran.sk
ODKAZ NA KNIHU - https://www.kumran.sk/krestanska-fikcia/21338-kralovski-bojovnici.html


Za knihu by som sa veľmi pekne chcela poďakovať vydavateľstvu Kumran.sk.

O autorkách
Priscilla Shirerová rada pečie škoricové osie hniezda, vedie skupinové štúdium Biblie a okrem toho je úspešnou spisovateľkou. Kým ju na to neupozornili, ani netušila, že jej knihy (The Resolution for Women a Fervent) sú na zozname najpredávanejších titulov, ktorý uverejňujú noviny New York Times. Kto má čas kontrolovať rebríčky predajnosti, keď vychováva troch rýchlo rastúcich synov? Ak sa s manželom Jerrym práve nevenujú službe v organizácii Going Beyond Ministries, tak majú plné ruky práce s upratovaním a varením pre svojich troch hladošov. A práve oni podnietili Priscillu vymyslieť príbeh o duchovnom boji, ktorý by pomohol novej generácii kráľovských bojovníkov vyrastajúcej pod jej strechou. A aj pod vašou.

Gina Detwilerová kedysi chcela byť učiteľkou, ale napokon sa rozhodla pre písanie, aby nemusela vstávať tak zavčasu. Napísala niekoľko kníh (Avalon a Hammer of God pod menom Gina Mianiová) a divadelných hier, ale najradšej tvorí (a číta) knihy pre mládež. S manželom a tromi krásnymi dcérami žije v Bu ale v štáte New York, kde veľa sneží. Bolo pre ňu cťou spolupracovať s Priscillou na sérii o kráľovských bojovníkoch.


Anotácia:


Kniha rozpráva príbeh štyroch detí Xaviera, Evana, Leviho a Brianny. Xavier a Evan sú súrodenci. Tak ako mnohí iný bratia aj oni sa neraz pobijú. Xavier si veľmi rád doberá mladšieho brata Evana. Jednej noci sa však do ich izby vkradne záhadný tieň, ktorý im našepkáva aby ho nasledovali. Bratia sa ocitnú v záhadnej krajine zvanej Ahoratos, ktorú Evan pozná zo svojej knihy. Levi a Brianna sú priateľmi už odjakživa. Levi aj Brianna vídajú v snoch záhadný symbol krajiny Ahoratos . Jedného dňa v rekreačnom centre spozorujú nad hlavou jedného chlapca symbol, ktorý im nedá spávať. Deti neodolajú a dotknú sa symbolu a ten ich prenesie do Ahoratosu. Štvorica detí tam spoznáva svojho sprievodcu Ruwacha, ktorého rady a múdrosť budú potrebovať, keď sa vrhnú do svojho prvého spoločného dobrodrúžstva. Samozrejme nechýba ani magická  výzbroj. Deti tam čelia nebezpečnému nepriateľovi, ktorý ich pokúša na každom ich kroku. Kniha Kráľovskí bojovníci nám odkrýva pred očami neviditeľný súboj odohrávajúci sa v duchovnom svete.


„ Ak si chcete v Ahoratose zaisťiť víťazstvo, musíte pamätať na niekoľko vecí.“ Každý výrok prečítal nahlas a deti ho zároveň čítali zo zvitku.
1.Do jaskyne sa dostanete iba cez vodu.
2.Vždy si okamžite nasaďte výzbroj.
3.V Ahoratose nikdy nič nenechávajte.
4.Do svojho sveta si nikdy nič neodneste so sebou.

Môj názor:

Prečo som si z toho množstva kníh vybrala práve knihu pre deti? Na prvý pohľad ma veľmi zaujala obálka knihy a jej ďalšie časti. Proste som cítila, že presne toto sú knihy pre mňa a musím si ich proste prečítať. Bola som nadšená z odpovede vydavateľstva a následne z rýchlosti dodania knihy. Večer som si ľahla do postele a začítala sa do tajomnej krajiny Ahoratos.
   
Nadovšetko si stráž srdce, lebo ono rozhodne o tvojej ceste.

Knihu som začínala čítať s rešpektom, keďže toto bola moja prvá kniha s duchovnou tematikou. No po prečítaní prvých stránok som sa automaticky vžila do deja, ktorý ma pohltil. Veľmi sa mi páčila ľahkosť textu, ktorá bola prispôsobená veku čitateľov. Dialógy boli jednoduché a stručné a pri čítaní som si nevšimla žiadne hluché miesta. Záhadná krajina Ahoratos sa mi veľmi páčila akurát mi chýbali podrobnejšie opisy krajiny. Chcela by som vypichnúť veľmi príjemné metafory v knihe, ktoré ma chytili za srdce. Čo sa týka postáv tak tie sa mi páčili. Každá jedna postava v knihe dostala svoj priestor a mohla prejaviť svoj potenciál. Každá jedna postava prešla určitých charakterových prerodom a mne sa to veľmi páčilo. Zo začiatku sa mi najviac páčili Xavier a Evan ale potom ma svojím správaním úplne okúzlil Levi.  Aj keď je kniha určená najmä čitateľom od 8 do 12 rokov tak aj mne ako staršej generácii sa kniha veľmi páčila. Keby že mám 8 a niekto mi podaruje túto knihu tak je jednoznačne mojou najobľúbenejšou. Behom celého čítania som rozmýšľala či siahnem aj po ďalších dieloch a záver knihy ma jednoznačne presvedčil.

Počínala si si dobre, verná služobníčka, dokázala si , že ti možno dôverovať v malom, preto ti zveria väčšie veci. 

Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 440 VÄZBA - pevná s prebalom ROK VYDANIA - 2020 ŠTÝL - romantický, historický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Samuel Marec VYDAVATEĽSTVO - i527.net ORIGINÁLNY NÁZOV - Becoming Mrs. Lewis: The Improbable Love Story of Joy Davidman and C. S. Lewis ODKAZ NA KNIHU - https://bit.ly/PaniLewisova Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu.   Patti Callahanová (tiež Patti Callahanová Henryová) je autorkou viacerých New York Times bestsellerov. Bola finalistkou ocenenia Townsend Prize for Fiction a jej diela sa dostali do výberov nezávislých predajcov Indie Next Pick a OKRA; Aliancia nezávislých predajcov južných štátov USA ich tiež niekoľkorát nominovala na ocenenie za najlepší román. Svoju tvorbu okrem toho uverejňuje v poviedkových zbierkach, antológiách, časopisoch a na blogoch. Patti získala bakalársky titul na Auburn University a magisterský na Georgia State University. Pôvodne pracovala ako špecializovaná pediatrická

Lina Franková - Hadí zámok

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 264 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Vydavateľstvo Maxim ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Hadí zámok (Lina Franková) | Martinus Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. Tvorba slovenských autorov je mi veľmi blízka.  V podstate práve tvorba slovenských autorov ma vtiahla do knižného sveta. Stále ma poteší, keď na našom knižnom trhu pribudne kvalitne napísaná kniha naším autorom. Hadí zámok je jednou z nich. "Zmija zvlieka kožu, ale srdce ostáva. Aké je srdce novodobého grófa?" Kniha rozpráva príbeh rodiny, ktorej život zmení dedičstvo. Bea Abramová sa jedného dňa stane dedičkou neogotického zámku. O nezvyčajné dedičstvo sa však musí podeliť so svojim nevlastným bratom, ktorého v živote nevidela. Aj napriek nepríjemnostiam  a  tomu, že nie je vítaná sa rozhodne dedičstvo prijať.  Presťahuje sa spolu so svojou rodinou na neopakovateľné miesto dýchajúce históriou a noble