Preskočiť na hlavný obsah

Priscilla Shirerová - Kráľovskí bojovníci
CELKOVÉ HODNOTENIE- 4,5 * 
POČET STRÁN- 272
ROK VYDANIA- 2018
VÄZBA- mäkká
VYDAVAŤEĽSTVO- Kumran.sk
ODKAZ NA KNIHU - https://www.kumran.sk/krestanska-fikcia/21338-kralovski-bojovnici.html


Za knihu by som sa veľmi pekne chcela poďakovať vydavateľstvu Kumran.sk.

O autorkách
Priscilla Shirerová rada pečie škoricové osie hniezda, vedie skupinové štúdium Biblie a okrem toho je úspešnou spisovateľkou. Kým ju na to neupozornili, ani netušila, že jej knihy (The Resolution for Women a Fervent) sú na zozname najpredávanejších titulov, ktorý uverejňujú noviny New York Times. Kto má čas kontrolovať rebríčky predajnosti, keď vychováva troch rýchlo rastúcich synov? Ak sa s manželom Jerrym práve nevenujú službe v organizácii Going Beyond Ministries, tak majú plné ruky práce s upratovaním a varením pre svojich troch hladošov. A práve oni podnietili Priscillu vymyslieť príbeh o duchovnom boji, ktorý by pomohol novej generácii kráľovských bojovníkov vyrastajúcej pod jej strechou. A aj pod vašou.

Gina Detwilerová kedysi chcela byť učiteľkou, ale napokon sa rozhodla pre písanie, aby nemusela vstávať tak zavčasu. Napísala niekoľko kníh (Avalon a Hammer of God pod menom Gina Mianiová) a divadelných hier, ale najradšej tvorí (a číta) knihy pre mládež. S manželom a tromi krásnymi dcérami žije v Bu ale v štáte New York, kde veľa sneží. Bolo pre ňu cťou spolupracovať s Priscillou na sérii o kráľovských bojovníkoch.


Anotácia:


Kniha rozpráva príbeh štyroch detí Xaviera, Evana, Leviho a Brianny. Xavier a Evan sú súrodenci. Tak ako mnohí iný bratia aj oni sa neraz pobijú. Xavier si veľmi rád doberá mladšieho brata Evana. Jednej noci sa však do ich izby vkradne záhadný tieň, ktorý im našepkáva aby ho nasledovali. Bratia sa ocitnú v záhadnej krajine zvanej Ahoratos, ktorú Evan pozná zo svojej knihy. Levi a Brianna sú priateľmi už odjakživa. Levi aj Brianna vídajú v snoch záhadný symbol krajiny Ahoratos . Jedného dňa v rekreačnom centre spozorujú nad hlavou jedného chlapca symbol, ktorý im nedá spávať. Deti neodolajú a dotknú sa symbolu a ten ich prenesie do Ahoratosu. Štvorica detí tam spoznáva svojho sprievodcu Ruwacha, ktorého rady a múdrosť budú potrebovať, keď sa vrhnú do svojho prvého spoločného dobrodrúžstva. Samozrejme nechýba ani magická  výzbroj. Deti tam čelia nebezpečnému nepriateľovi, ktorý ich pokúša na každom ich kroku. Kniha Kráľovskí bojovníci nám odkrýva pred očami neviditeľný súboj odohrávajúci sa v duchovnom svete.


„ Ak si chcete v Ahoratose zaisťiť víťazstvo, musíte pamätať na niekoľko vecí.“ Každý výrok prečítal nahlas a deti ho zároveň čítali zo zvitku.
1.Do jaskyne sa dostanete iba cez vodu.
2.Vždy si okamžite nasaďte výzbroj.
3.V Ahoratose nikdy nič nenechávajte.
4.Do svojho sveta si nikdy nič neodneste so sebou.

Môj názor:

Prečo som si z toho množstva kníh vybrala práve knihu pre deti? Na prvý pohľad ma veľmi zaujala obálka knihy a jej ďalšie časti. Proste som cítila, že presne toto sú knihy pre mňa a musím si ich proste prečítať. Bola som nadšená z odpovede vydavateľstva a následne z rýchlosti dodania knihy. Večer som si ľahla do postele a začítala sa do tajomnej krajiny Ahoratos.
   
Nadovšetko si stráž srdce, lebo ono rozhodne o tvojej ceste.

Knihu som začínala čítať s rešpektom, keďže toto bola moja prvá kniha s duchovnou tematikou. No po prečítaní prvých stránok som sa automaticky vžila do deja, ktorý ma pohltil. Veľmi sa mi páčila ľahkosť textu, ktorá bola prispôsobená veku čitateľov. Dialógy boli jednoduché a stručné a pri čítaní som si nevšimla žiadne hluché miesta. Záhadná krajina Ahoratos sa mi veľmi páčila akurát mi chýbali podrobnejšie opisy krajiny. Chcela by som vypichnúť veľmi príjemné metafory v knihe, ktoré ma chytili za srdce. Čo sa týka postáv tak tie sa mi páčili. Každá jedna postava v knihe dostala svoj priestor a mohla prejaviť svoj potenciál. Každá jedna postava prešla určitých charakterových prerodom a mne sa to veľmi páčilo. Zo začiatku sa mi najviac páčili Xavier a Evan ale potom ma svojím správaním úplne okúzlil Levi.  Aj keď je kniha určená najmä čitateľom od 8 do 12 rokov tak aj mne ako staršej generácii sa kniha veľmi páčila. Keby že mám 8 a niekto mi podaruje túto knihu tak je jednoznačne mojou najobľúbenejšou. Behom celého čítania som rozmýšľala či siahnem aj po ďalších dieloch a záver knihy ma jednoznačne presvedčil.

Počínala si si dobre, verná služobníčka, dokázala si , že ti možno dôverovať v malom, preto ti zveria väčšie veci. 

Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Martina Mrázová - Svätoplukov Havran

  CELKOVÉ HODNOTENIE 4 POČET STRÁN - 217 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Martina Mrázová ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Svätoplukov Havran (Martina Mrázová) | Martinus Za knihu by som sa chcela poďakovať pani autorke. Anotácia Táto kniha je pokračovaním románu Ja som Smútok. Príbeh o smutnej princeznej Mare sa prelína do príbehu o Svätoplukovom Havranovi. Príbeh Svätoplukovho Havrana sa začína jeho smrťou, po ktorej sa stáva dôležitou súčasťou predpovedanej vojny svetov. Bojuje za záchranu ľudstva, bohov a planéty. Jeho misia súvisí s poslaním ďalších dvoch mužov, bezúhonného mnícha a krvavého grófa. Všetci traja stoja na čele svojej armády a vstupujú do veľkej bitky z rozdielnych pohnútok. A ako s tým všetkým súvisí Mara? Jednoducho, jej osud sa v istých okamihoch alebo náznakoch prelína s osudmi všetkých troch mužov. Môj názor Ja som viac ako pred   rokom dostala možnosť prečítať si prvý diel s názvom Ja som Smútok. Pokrač

Mona Kasten - Dúfať znova

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 ORIGINÁLNY NÁZOV - Hope Again POČET STRÁN - 368 VÄZBA - brožovaná väzba ROK VYDANIA - 2022 VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 17+ VYDANIE - 1 ŠTÝL - romantický JAZYK - slovenčina PREKLAD - preložila Martina Šturcelová PÔVOD - Nemecko 4. DIEL SÉRIE - Znova VYDAVATEĽSTVO - YOLi PRE KOHO - young adult, new adult ODKAZ NA KNIHU -  Paperback: Dúfať znova (Mona Kasten) | bux.sk   Za knihu ďakujem BUX.sk   Everly Pennová neverila na lásku. Celé roky sa prizerala, ako jej mama trpí v násilnom vzťahu.  Zážitky z detstva ju natoľko traumatizovali, že si mužov nepripúšťala k telu. Nechcela sa zamilovať. A už vôbec nie do svojho vyučujúceho. Ibaže Nolan Gates je šarmantný, inteligentný, sexi a iba pri ňom dokáže byť Everly sama sebou. Len jemu dokáže otvorene povedať, že netuší, čo chce od života a že študuje len preto, aby bola mama šťastná. Čím bližšie ho spoznáva, tým viac ju to k nemu ťahá. Najradšej by prekročila pomyselnú hranicu medzi nimi, len