Preskočiť na hlavný obsah

Jaime Jo Wrightová - Zúčtovanie pri Gossamerskom rybníku




CELKOVÉ HODNOTENIE- 4,5*
ORIGINÁLNY NÁZOV-The Reckoning at Gossamer Pond
POČET STRÁN-328
ROK VYDANIA-2020
VÄZBA-pevná väzba
JAZYK-slovenský
VYDAVATEĽSTVO-i527.net


Za knihy by som sa chcela poďakovať i527.net - Knihy, kde dobro víťazí.

O autorke

Jaime Jo Wrightová sama o sebe tvrdí, že je profesionálny „pijan“ kávy a „feťák“ sociálnych médií. ;) Žije v kopcoch Winsconsinu. Miluje písať romány z konca minulého storočia, ktoré sú zafarbené tajomstvom a napätím. Je manželkou a matkou. Jaime žije v krajine snov, existuje v prítomnosti a pozýva vás k dobrodružstvu skrze svoje knihy. 

Anotácia

Dve ženy, ktoré delí sto rokov, musia objasniť záhady ich rodného mesta skôr, než bude neskoro a ony prídu o svoju budúcnosť a o svoje duše.

Gossamer Grove na Stredozápade USA už sto rokov pôsobí ako idylické mestečko plné čestných ľudí. Lenže Annalise Forsythová vie, aké bolestné tajomstvá sa skrývajú za dokonalou fasádou. Sama jedno má. Za záhadných okolností odrazu zdedí polorozpadnutý obytný príves plný fotografií, starých úmrtných oznámení a evanjelikálnych letákov. Ani náhodou však nečaká, že odhalí také temné a hrozivé záhady.

O sto rokov skôr sa po príchode kontroverzných, no charizmatických bratov – evanjelikálnych kazateľov – Gossamer Grove zmieta vo víre chaosu. Keď Libby Sheffieldová, ktorá pracuje v redakcii otcových novín, dostane úmrtné oznámenie o smrti uznávaného miestneho diakona ešte pred jeho smrťou, udalosti naberú rýchly spád a do života obyvateľov zasiahne vražda. Libby sa spolu s diakonovým synom snaží prísť zločinu na koreň. Je jasné, že v meste nastalo zúčtovanie, no keď sa v redakcii objaví ďalšie parte, uvedomia si, ako hlboko až siaha nebezpečenstvo, ktorému sa rozhodli čeliť.


Tvoje hriechy vyjdú na svetlo. Tajomstvá nikdy neskryješ.



Môj názor

Chcela by som pochváliť vydavateľstvo za expresné dodanie knihy, ktoré ma veľmi potešilo. Knihu som si vyberala na základe obálky. Viem, viem knihu by sme nemali súdiť podľa obalu ale pri tejto knihe som proste neodolala. Ide o prvú knihu, ktorú som od autorky čítala. Doteraz som sa s jej tvorbou nestretla, takže o to viac som sa na knihu tešila.

Prvých 80 stránok sa mi dosť ťažko čítalo. Kniha mala pomalší rozbeh a dej sa dosť vliekol. Bola som celkom sklamaná z toho, ako sa mi kniha nepáči. Postupne som sa však do knihy začítala a dej sa začínal pomaly rozbiehať. Celkovo mi čítanie knihy trvalo necelé 3 dni. Štýl písania pani autorky sa mi celkom páčil, musím oceniť jej detailné opisy prostredia, vďaka ktorým som nemala problém si predstaviť kde sa dej odohráva. Ja mám veľmi rada knihy v ktorých sa prelína minulosť s prítomnosťou a v tejto knihe sa s tým autorka celkom pekne vyhrala. Obe časové línie boli napínavé a navzájom sa pekne dopĺňali. Čo je naozaj super, že kniha nebola vôbec predvídateľná. Pri žiadnej kapitole som nedokázala predvídať sled udalostí a to je na knihe to najlepšie. Musím ešte spomenúť veľmi pekné biblické metafory.V prvej polovici ma viac bavila časová línia Annalise no  ku koncu som podľahla obom Čo sa týka postáv tak tie boli dosť povrchne opísané a ani jedna sa mi nevryla pod kožu. Celkom dosť ma na knihe štvalo, že tajomstvá oboch hrdiniek boli prehnane nafúknuté. Aj keď sa postupne v knihe všetko objasňovalo tak som sa pristihla pri tom, že som vôbec netušila, ktorá postava s ktorou súvisí.  Posledných 30 strán som pri čítaní knihy ani nedýchala. Bola som veľmi zvedavá na to celkové rozuzlenie tajomstva. Koniec knihy ma milo prekvapil a po dočítaní knihy vo mne ostal prijemní pocit. Aj napriek všetkému, čo sa mne osobne na knihe nepáčilo Vám ju naozaj odporúčam. 

Život je krehký, milosrdenstvo nádherné. Liby sa usmievala a z presvedčenia, ktoré vychádzalo z hĺbky jej duše, povedala: „Mám rada fialky.



Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com.


Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 440 VÄZBA - pevná s prebalom ROK VYDANIA - 2020 ŠTÝL - romantický, historický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Samuel Marec VYDAVATEĽSTVO - i527.net ORIGINÁLNY NÁZOV - Becoming Mrs. Lewis: The Improbable Love Story of Joy Davidman and C. S. Lewis ODKAZ NA KNIHU - https://bit.ly/PaniLewisova Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu.   Patti Callahanová (tiež Patti Callahanová Henryová) je autorkou viacerých New York Times bestsellerov. Bola finalistkou ocenenia Townsend Prize for Fiction a jej diela sa dostali do výberov nezávislých predajcov Indie Next Pick a OKRA; Aliancia nezávislých predajcov južných štátov USA ich tiež niekoľkorát nominovala na ocenenie za najlepší román. Svoju tvorbu okrem toho uverejňuje v poviedkových zbierkach, antológiách, časopisoch a na blogoch. Patti získala bakalársky titul na Auburn University a magisterský na Georgia State University. Pôvodne pracovala ako špecializovaná pediatrická

Lina Franková - Hadí zámok

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 264 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Vydavateľstvo Maxim ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Hadí zámok (Lina Franková) | Martinus Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. Tvorba slovenských autorov je mi veľmi blízka.  V podstate práve tvorba slovenských autorov ma vtiahla do knižného sveta. Stále ma poteší, keď na našom knižnom trhu pribudne kvalitne napísaná kniha naším autorom. Hadí zámok je jednou z nich. "Zmija zvlieka kožu, ale srdce ostáva. Aké je srdce novodobého grófa?" Kniha rozpráva príbeh rodiny, ktorej život zmení dedičstvo. Bea Abramová sa jedného dňa stane dedičkou neogotického zámku. O nezvyčajné dedičstvo sa však musí podeliť so svojim nevlastným bratom, ktorého v živote nevidela. Aj napriek nepríjemnostiam  a  tomu, že nie je vítaná sa rozhodne dedičstvo prijať.  Presťahuje sa spolu so svojou rodinou na neopakovateľné miesto dýchajúce históriou a noble