Preskočiť na hlavný obsah

Stephanie Perkins - Anna a francúzsky bozk

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - Anna and the French Kiss

POČET STRÁN - 336

ROK VYDANIA - 2021

VYDANIE - 1

VÄZBA - brožovaná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO - Ikar

ODKAZ NA KNIHU - Paperback: Anna a francúzsky bozk (Stephanie Perkinsová) | bux.sk

Za poskytnutie knihy ďakujem Bux.sk.


Čo vám ako prvé napadne, keď sa spomenie Paríž ? Mesto zamilovaných v sebe ukrýva nevídané čaro, ktorému podľahne aj naša hrdinka Anna. Anna sa cíti podvedená. Jej rodičia sa ju rozhodli poslať na rok do Paríža. Najromantickejšie mesto na svete je pre ňu úplne cudzie a jej sa nechce opúšťať priateľov a pohodlný život. Za iných okolností by ju mesto fascinovalo, no bez svojich blízkych a znalosti jazyka sa cíti strateno. Spoznáva však partičku priateľov a hneď si na pobyt začína zvykať. Pomocnú ruku jej podá hlavne šarmantný, pekný a múdry spolužiak Étienne. Chlapec, o ktorom sníva každé dievča zo školy ma to však háčik, je zadaný. Priateľstvo k nemu sa však postupne začína meniť na niečo viac. Napokon, v meste zamilovaných sa láske ťažko odoláva.

Stalo sa to len raz. Posledný večer v práci bol aj mojím posledným večerom pred odchodom do Francúzska. Čas sa vliekol a väčšinu večera sme sedeli sami vo vestibule. Možno to bolo tým, že to bola moja posledná zmena, možno tým, že sa neuvidíme ďalšie štyri mesiace, možno tým, že to vyzeralo ako posledná šanca – nech už bol dôvod akýkoľvek, zariskovali sme. Boli sme odvážni. Flirtovanie sa celý večer stupňovalo, a keď bol čas ísť domov, nemohli sme sa rozlúčiť. Len sme... naťahovali rozhovor.
A potom konečne povedal, že mu budem chýbať.
A potom ma pod bzučiacim neónovým pútačom konečne pobozkal.
A potom som odišlaAnna a francúzsky bozk je kniha, ktorá vás prinúti prihlúplo sa usmievať behom celého jej čítania. Kniha je jednoducho ale zato zaujímavo napísaná. Autorka ma dar vtiahnuť čitateľa do deja a nepustiť ho, až kým knihu celú nedočíta. Dej knihy je jednoduchý a stránky odsýpajú jedna radosť. Mne osobne čítanie tejto knihy trvalo pár hodín.  Autorka nás previedla aj Parížom a jeho pamiatkami, no nečakajte siahodlhé opisy. Máme možnosť len jemne nahliadnuť do jeho uličiek. Mne osobne to stačilo, pekne to zvýraznilo dej knihy. Samozrejme nechýba ani poriadna dávka romantiky, ktorá je doplnená o vtipne scény a sarkazmus hlavných postáv. Keďže ide o YA knihu, treba počítať s pár klišé scénami, ktoré ale k tomuto žánru proste patria.

Čo dodať k postavám? Autorka ich vykreslila ako typických „teenagerov“. Anna mi miestami liezla svojim  nezmyselným správaním na nervy. Strašne nerozhodná postava, ktorá nevedela koho vlastne ma rada. Étienne bol okúzľujúci. Prototyp dokonalého chlapca. Scény medzi nimi ma však veľmi bavili. Vzťah medzi nimi bol kúzelný. 

Atmosféra a dej knihy vás tak očarí, že vám predvídajúci koniec knihy nebude vadiť.  Ja som si čítanie tejto knihy nesmierne užila. Na pár hodín som zabudla na problémy všedných dní a oddýchla si. Ak ste milovníčkou romantiky a YA kníh, táto kniha je presne pre vás. Bližšie spoznáte pamiatky Paríža a naučíte sa pár francúzskych fráz. 

 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Martina Mrázová - Svätoplukov Havran

  CELKOVÉ HODNOTENIE 4 POČET STRÁN - 217 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Martina Mrázová ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Svätoplukov Havran (Martina Mrázová) | Martinus Za knihu by som sa chcela poďakovať pani autorke. Anotácia Táto kniha je pokračovaním románu Ja som Smútok. Príbeh o smutnej princeznej Mare sa prelína do príbehu o Svätoplukovom Havranovi. Príbeh Svätoplukovho Havrana sa začína jeho smrťou, po ktorej sa stáva dôležitou súčasťou predpovedanej vojny svetov. Bojuje za záchranu ľudstva, bohov a planéty. Jeho misia súvisí s poslaním ďalších dvoch mužov, bezúhonného mnícha a krvavého grófa. Všetci traja stoja na čele svojej armády a vstupujú do veľkej bitky z rozdielnych pohnútok. A ako s tým všetkým súvisí Mara? Jednoducho, jej osud sa v istých okamihoch alebo náznakoch prelína s osudmi všetkých troch mužov. Môj názor Ja som viac ako pred   rokom dostala možnosť prečítať si prvý diel s názvom Ja som Smútok. Pokrač

Mona Kasten - Dúfať znova

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 ORIGINÁLNY NÁZOV - Hope Again POČET STRÁN - 368 VÄZBA - brožovaná väzba ROK VYDANIA - 2022 VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 17+ VYDANIE - 1 ŠTÝL - romantický JAZYK - slovenčina PREKLAD - preložila Martina Šturcelová PÔVOD - Nemecko 4. DIEL SÉRIE - Znova VYDAVATEĽSTVO - YOLi PRE KOHO - young adult, new adult ODKAZ NA KNIHU -  Paperback: Dúfať znova (Mona Kasten) | bux.sk   Za knihu ďakujem BUX.sk   Everly Pennová neverila na lásku. Celé roky sa prizerala, ako jej mama trpí v násilnom vzťahu.  Zážitky z detstva ju natoľko traumatizovali, že si mužov nepripúšťala k telu. Nechcela sa zamilovať. A už vôbec nie do svojho vyučujúceho. Ibaže Nolan Gates je šarmantný, inteligentný, sexi a iba pri ňom dokáže byť Everly sama sebou. Len jemu dokáže otvorene povedať, že netuší, čo chce od života a že študuje len preto, aby bola mama šťastná. Čím bližšie ho spoznáva, tým viac ju to k nemu ťahá. Najradšej by prekročila pomyselnú hranicu medzi nimi, len