Preskočiť na hlavný obsah

Stephanie Perkins - Anna a francúzsky bozk

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - Anna and the French Kiss

POČET STRÁN - 336

ROK VYDANIA - 2021

VYDANIE - 1

VÄZBA - brožovaná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO - Ikar

ODKAZ NA KNIHU - Paperback: Anna a francúzsky bozk (Stephanie Perkinsová) | bux.sk

Za poskytnutie knihy ďakujem Bux.sk.


Čo vám ako prvé napadne, keď sa spomenie Paríž ? Mesto zamilovaných v sebe ukrýva nevídané čaro, ktorému podľahne aj naša hrdinka Anna. Anna sa cíti podvedená. Jej rodičia sa ju rozhodli poslať na rok do Paríža. Najromantickejšie mesto na svete je pre ňu úplne cudzie a jej sa nechce opúšťať priateľov a pohodlný život. Za iných okolností by ju mesto fascinovalo, no bez svojich blízkych a znalosti jazyka sa cíti strateno. Spoznáva však partičku priateľov a hneď si na pobyt začína zvykať. Pomocnú ruku jej podá hlavne šarmantný, pekný a múdry spolužiak Étienne. Chlapec, o ktorom sníva každé dievča zo školy ma to však háčik, je zadaný. Priateľstvo k nemu sa však postupne začína meniť na niečo viac. Napokon, v meste zamilovaných sa láske ťažko odoláva.

Stalo sa to len raz. Posledný večer v práci bol aj mojím posledným večerom pred odchodom do Francúzska. Čas sa vliekol a väčšinu večera sme sedeli sami vo vestibule. Možno to bolo tým, že to bola moja posledná zmena, možno tým, že sa neuvidíme ďalšie štyri mesiace, možno tým, že to vyzeralo ako posledná šanca – nech už bol dôvod akýkoľvek, zariskovali sme. Boli sme odvážni. Flirtovanie sa celý večer stupňovalo, a keď bol čas ísť domov, nemohli sme sa rozlúčiť. Len sme... naťahovali rozhovor.
A potom konečne povedal, že mu budem chýbať.
A potom ma pod bzučiacim neónovým pútačom konečne pobozkal.
A potom som odišlaAnna a francúzsky bozk je kniha, ktorá vás prinúti prihlúplo sa usmievať behom celého jej čítania. Kniha je jednoducho ale zato zaujímavo napísaná. Autorka ma dar vtiahnuť čitateľa do deja a nepustiť ho, až kým knihu celú nedočíta. Dej knihy je jednoduchý a stránky odsýpajú jedna radosť. Mne osobne čítanie tejto knihy trvalo pár hodín.  Autorka nás previedla aj Parížom a jeho pamiatkami, no nečakajte siahodlhé opisy. Máme možnosť len jemne nahliadnuť do jeho uličiek. Mne osobne to stačilo, pekne to zvýraznilo dej knihy. Samozrejme nechýba ani poriadna dávka romantiky, ktorá je doplnená o vtipne scény a sarkazmus hlavných postáv. Keďže ide o YA knihu, treba počítať s pár klišé scénami, ktoré ale k tomuto žánru proste patria.

Čo dodať k postavám? Autorka ich vykreslila ako typických „teenagerov“. Anna mi miestami liezla svojim  nezmyselným správaním na nervy. Strašne nerozhodná postava, ktorá nevedela koho vlastne ma rada. Étienne bol okúzľujúci. Prototyp dokonalého chlapca. Scény medzi nimi ma však veľmi bavili. Vzťah medzi nimi bol kúzelný. 

Atmosféra a dej knihy vás tak očarí, že vám predvídajúci koniec knihy nebude vadiť.  Ja som si čítanie tejto knihy nesmierne užila. Na pár hodín som zabudla na problémy všedných dní a oddýchla si. Ak ste milovníčkou romantiky a YA kníh, táto kniha je presne pre vás. Bližšie spoznáte pamiatky Paríža a naučíte sa pár francúzskych fráz. 

 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kolektív autorov - Zajtra bude včera

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 3,5/5 POČET STRÁN - 584 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - brožovaná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Hydra ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Zajtra bude včera (Kolektív autorov) | Martinus Za knihu ďakujem autorke Kataríne Soyke.   Kniha obsahuje 23 slovenských a českých sci-fi poviedok z pera viacerých autorov. Vďaka poviedkam máme možnosť cestovať v čase, spoznať vesmír, zoznámiť sa s bojovým robotom alebo  sa oboznámiť s plánmi mimozemšťanov. Pri poviedkových knihách býva často rizikom, že nie každá poviedka čitateľovi sadne. Ja osobne mám rada poviedkové knihy kvôli rozdielnemu štýlu písania autorov. Do čítania tejto knihy som sa púšťala s malou dušičkou. Sci-fi žáner nie je nič pre mňa a preto som si poviedky musela dávkovať postupne. Samozrejme niektoré poviedky ma bavili viac niektoré menej, čo je úplne v poriadku.  V tejto knihe ma oslovilo len pár poviedok, ku ktorým by som chcela napísať aj pár slov. Začala by som poviedkou od Beáty Takáčove

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 440 VÄZBA - pevná s prebalom ROK VYDANIA - 2020 ŠTÝL - romantický, historický JAZYK - slovenčina PREKLAD - Samuel Marec VYDAVATEĽSTVO - i527.net ORIGINÁLNY NÁZOV - Becoming Mrs. Lewis: The Improbable Love Story of Joy Davidman and C. S. Lewis ODKAZ NA KNIHU - https://bit.ly/PaniLewisova Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu.   Patti Callahanová (tiež Patti Callahanová Henryová) je autorkou viacerých New York Times bestsellerov. Bola finalistkou ocenenia Townsend Prize for Fiction a jej diela sa dostali do výberov nezávislých predajcov Indie Next Pick a OKRA; Aliancia nezávislých predajcov južných štátov USA ich tiež niekoľkorát nominovala na ocenenie za najlepší román. Svoju tvorbu okrem toho uverejňuje v poviedkových zbierkach, antológiách, časopisoch a na blogoch. Patti získala bakalársky titul na Auburn University a magisterský na Georgia State University. Pôvodne pracovala ako špecializovaná pediatrická

Lina Franková - Hadí zámok

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5 POČET STRÁN - 264 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Vydavateľstvo Maxim ODKAZ NA KNIHU - Kniha: Hadí zámok (Lina Franková) | Martinus Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem pani autorke. Tvorba slovenských autorov je mi veľmi blízka.  V podstate práve tvorba slovenských autorov ma vtiahla do knižného sveta. Stále ma poteší, keď na našom knižnom trhu pribudne kvalitne napísaná kniha naším autorom. Hadí zámok je jednou z nich. "Zmija zvlieka kožu, ale srdce ostáva. Aké je srdce novodobého grófa?" Kniha rozpráva príbeh rodiny, ktorej život zmení dedičstvo. Bea Abramová sa jedného dňa stane dedičkou neogotického zámku. O nezvyčajné dedičstvo sa však musí podeliť so svojim nevlastným bratom, ktorého v živote nevidela. Aj napriek nepríjemnostiam  a  tomu, že nie je vítaná sa rozhodne dedičstvo prijať.  Presťahuje sa spolu so svojou rodinou na neopakovateľné miesto dýchajúce históriou a noble