Preskočiť na hlavný obsah

Stephanie Perkins - Anna a francúzsky bozk

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5/5

ORIGINÁLNY NÁZOV - Anna and the French Kiss

POČET STRÁN - 336

ROK VYDANIA - 2021

VYDANIE - 1

VÄZBA - brožovaná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO - Ikar

ODKAZ NA KNIHU - Paperback: Anna a francúzsky bozk (Stephanie Perkinsová) | bux.sk

Za poskytnutie knihy ďakujem Bux.sk.


Čo vám ako prvé napadne, keď sa spomenie Paríž ? Mesto zamilovaných v sebe ukrýva nevídané čaro, ktorému podľahne aj naša hrdinka Anna. Anna sa cíti podvedená. Jej rodičia sa ju rozhodli poslať na rok do Paríža. Najromantickejšie mesto na svete je pre ňu úplne cudzie a jej sa nechce opúšťať priateľov a pohodlný život. Za iných okolností by ju mesto fascinovalo, no bez svojich blízkych a znalosti jazyka sa cíti strateno. Spoznáva však partičku priateľov a hneď si na pobyt začína zvykať. Pomocnú ruku jej podá hlavne šarmantný, pekný a múdry spolužiak Étienne. Chlapec, o ktorom sníva každé dievča zo školy ma to však háčik, je zadaný. Priateľstvo k nemu sa však postupne začína meniť na niečo viac. Napokon, v meste zamilovaných sa láske ťažko odoláva.

Stalo sa to len raz. Posledný večer v práci bol aj mojím posledným večerom pred odchodom do Francúzska. Čas sa vliekol a väčšinu večera sme sedeli sami vo vestibule. Možno to bolo tým, že to bola moja posledná zmena, možno tým, že sa neuvidíme ďalšie štyri mesiace, možno tým, že to vyzeralo ako posledná šanca – nech už bol dôvod akýkoľvek, zariskovali sme. Boli sme odvážni. Flirtovanie sa celý večer stupňovalo, a keď bol čas ísť domov, nemohli sme sa rozlúčiť. Len sme... naťahovali rozhovor.
A potom konečne povedal, že mu budem chýbať.
A potom ma pod bzučiacim neónovým pútačom konečne pobozkal.
A potom som odišlaAnna a francúzsky bozk je kniha, ktorá vás prinúti prihlúplo sa usmievať behom celého jej čítania. Kniha je jednoducho ale zato zaujímavo napísaná. Autorka ma dar vtiahnuť čitateľa do deja a nepustiť ho, až kým knihu celú nedočíta. Dej knihy je jednoduchý a stránky odsýpajú jedna radosť. Mne osobne čítanie tejto knihy trvalo pár hodín.  Autorka nás previedla aj Parížom a jeho pamiatkami, no nečakajte siahodlhé opisy. Máme možnosť len jemne nahliadnuť do jeho uličiek. Mne osobne to stačilo, pekne to zvýraznilo dej knihy. Samozrejme nechýba ani poriadna dávka romantiky, ktorá je doplnená o vtipne scény a sarkazmus hlavných postáv. Keďže ide o YA knihu, treba počítať s pár klišé scénami, ktoré ale k tomuto žánru proste patria.

Čo dodať k postavám? Autorka ich vykreslila ako typických „teenagerov“. Anna mi miestami liezla svojim  nezmyselným správaním na nervy. Strašne nerozhodná postava, ktorá nevedela koho vlastne ma rada. Étienne bol okúzľujúci. Prototyp dokonalého chlapca. Scény medzi nimi ma však veľmi bavili. Vzťah medzi nimi bol kúzelný. 

Atmosféra a dej knihy vás tak očarí, že vám predvídajúci koniec knihy nebude vadiť.  Ja som si čítanie tejto knihy nesmierne užila. Na pár hodín som zabudla na problémy všedných dní a oddýchla si. Ak ste milovníčkou romantiky a YA kníh, táto kniha je presne pre vás. Bližšie spoznáte pamiatky Paríža a naučíte sa pár francúzskych fráz. 

 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Janette Okeová - Keď príde jar

HODNOTENIE - 5 /5 ORIGINÁLNY NÁZOV - WHENCOMES THE SPRING POČET STRÁN - 320 VÄZBA - BROŽOVANÁ  ROK VYDANIA - 2021 EDÍCIA -KANADSKÝ ZÁPAD  ŠTÝL- historický, romantický, duchovný JAZYK - slovenčina VYDAVATEĽSTVO - KUMRAN PRE KOHO - pre ženy, pre kresťanov ODKAZ NA KNIHU -  Keď príde jar: kniha - Janette Okeová | Kumran.sk      Za poskytnutie knihy na recenziu ďakujem vydavateľstvu Kumran.sk.  Dal jej svoje srdce – dokáže sa oň Elizabeth starať s takou nehou, s akou sa Wynn stará o ňu? Keď príde jar  je druhou knihou najpredávanejšej série kresťanských románov z prostredia kanadského západu od skvelej spisovateľky  Janette Okeovej . Svadba bola jej splneným snom, ale potom… Po roku učenia v jednotriednej škole v kanadskej divočine plánuje Elizabeth svadbu s Wynnom Delaneym, členom Kráľovskej severozápadnej jazdnej polície. Svoj manželský život začínajú na jeho odľahlej základni ďaleko na severe. Elizabeth sa necíti pripravená na taký osamelý život bez mnohých výdoby

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Baja Dolce - Horkosladké esencie

CELKOVÉ HODNOTENIE – 5* POČET STRÁN - 488 ROK VYDANIA - 2020 VYDANIE - 1 VÄZBA - pevná väzba JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Venupress ODKAZ NA KNIHU - https://www.martinus.sk/?uItem=760155 Za poskytnutie recenzného výtlačku by som sa chcela poďakovať vydavateľstvu Venupress. Samozrejme by som sa chcela poďakovať aj pani autorke za milé venovanie. O autorke Slovenská autorka Baja Dolce sa narodila v Bratislave. Na slovenskom knižnom trhu debutovala v roku 2018 s knihou Placebo On. Autorka sa písaniu venuje viac ako polovicu svojho života a lásku k písaniu si našla už v trinástich rokoch, keď začala pomáhať v školských novinách. Neskôr si založila vlastný blog, na ktorom zverejňovala svoje poviedky. Najviac ju teší, keď jej čitatelia posielajú spätnú väzbu. Do svojich kníh vkladá vždy niečo z reálneho života. Autorka sa riadi jedným pravidlom: „Kniha bez hlbšej myšlienky je ako človek bez duše.“ Anotácia Tri generácie, tri osudy a jedno prekliatie. Ani jednej