Preskočiť na hlavný obsah

Martina Mrázová - Svätoplukov Havran

 

CELKOVÉ HODNOTENIE 4

POČET STRÁN - 217

ROK VYDANIA - 2020

VÄZBA - brožovaná väzba

JAZYK - slovenský

VYDAVATEĽSTVO - Martina Mrázová

ODKAZ NA KNIHU -  Kniha: Svätoplukov Havran (Martina Mrázová) | Martinus

Za knihu by som sa chcela poďakovať pani autorke.

Anotácia

Táto kniha je pokračovaním románu Ja som Smútok. Príbeh o smutnej princeznej Mare sa prelína do príbehu o Svätoplukovom Havranovi. Príbeh Svätoplukovho Havrana sa začína jeho smrťou, po ktorej sa stáva dôležitou súčasťou predpovedanej vojny svetov. Bojuje za záchranu ľudstva, bohov a planéty. Jeho misia súvisí s poslaním ďalších dvoch mužov, bezúhonného mnícha a krvavého grófa. Všetci traja stoja na čele svojej armády a vstupujú do veľkej bitky z rozdielnych pohnútok. A ako s tým všetkým súvisí Mara? Jednoducho, jej osud sa v istých okamihoch alebo náznakoch prelína s osudmi všetkých troch mužov.Môj názor

Ja som viac ako pred  rokom dostala možnosť prečítať si prvý diel s názvom Ja som Smútok. Pokračovanie mi pani autorka poslala ako poďakovanie za recenziu, čo ma veľmi milo prekvapilo. Preto by som sa chcela pani autorke ešte raz poďakovať. Ďakujem.

Tak ako prvý diel aj tento ma jednoducho spracovanú obálku, ktorou zaujme oko čitateľa. Autorka má jednoduchý štýl písania, ktorý vás automaticky vtiahne do deja. Vadilo mi však, že na stránkach knihy je husto naukladaný text, text bol kvôli tomu nepriehľadný a ťažšie sa čítal. Po pár stránkach si na to ale čitateľ zvykne. Dej bol plný zvratov a prekvapení akurát som mala pocit, že tam toho je strašne veľa až som z toho celého bola zmätená. Nechápala som poriadne kde sa presne dej odohráva, čo sa so svetom stalo. Asi až v polovici knihy som sa dozvedela, že autorka nám ukazuje budúcnosť. Od tejto časti sa mi kniha čítala omnoho lepšie. Veľmi sa mi páčilo prepojenie slovanskej mytológie s kresťanstvom. Najviac ma zaujala práve tá slovanská mytológia, o ktorej som si potom zisťovala viac podrobností. Najviac ma bavili kapitoly s Predslavom a Draculom. Táto verzia Draculu sa mi celkom páčila a hlavne epilóg s ním. Postavy v knihe boli celkom fajn a veľmi mi sadli. Najviac však Predslav a Moréna.

Záverečný boj bol napínavý do poslednej bodky. Táto časť ma z knihy bavila asi najviac. Aj napriek nedostatkom knihy som z tvorby pani autorky nadšená. Pri čítaní jej kníh mám stále pocit, že čítam rozprávku. Podľa mňa by mala autorka vyskúšať napísať rozprávku s tematikou slovanskej mytológie.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Marta Galewska-Kustra - Kubko a rečové cvičenia

  CELKOVÉ HODNOTENIE - 5* ORIGINÁLNY NÁZOV - Pucio uczy się mówić VEKOVÉ ODPORÚČANIE - 3+ POČET STRÁN - 40 ROK VYDANIA - 2020 VÄZBA - leporelo JAZYK - slovenský VYDAVATEĽSTVO - Ikar VYDANIE - 1 ODKAZ NA KNIHU -   Kniha: Kubko a rečové cvičenia (Marta Galewska-Kustra) | bux.sk Za knihu ďakujem Bux.sk Kubko a rečové cvičenia je treťou knihou v poradí, ktorá sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa. Dieťa sa pomocou knihy učí tvoriť zložitejšie vety a osvojuje si princípy gramatiky. Kniha je dokonalou pomôckou nie len pre logopédov ale aj rodičov alebo pedagógov. Prvé dve strany nás oboznamujú s tým, ako s knihou pracovať a  čo si všímať pri hre s ňou. Práca s knihou je naozaj jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Stačí čítať jednoduché texty priradené k ilustráciám a ukazovať na osoby alebo veci spomenuté v texte. Následne na spodku stránok sa nachádzajú otázky ako „Čo je to?“, „Čo robí?“ , „Akú ma farbu?“...atď.  Cieľom vlastne je, aby dieťa pomenovalo t

Jennifer L. Armentrout - Ónyx

  CELKOVÉ HODNOTENIE – 4,5* ORIGINÁLNY NÁZOV – Onyx VEKOVÉ ODPORÚČANIE – 14-18 POČET STRÁN – 392 ROK VYDANIA – 2019 VÄZBA – brožovaná väzba JAZYK – slovenský VYDAVATEĽSTVO – Zelený kocúr ODKAZ NA KNIHU - https://www.zelenykocur.sk/products/onyx-druha-kniha-serie-lux?_pos=1&_sid=118762b69&_ss=r   Anotácia Kniha Ónyx je pokračovaním knihy Obsidián zo série Lux. Kniha obsahom nadväzuje na prvú časť. Daemona a Katy spája silné puto. Daemon sa snaží dokázať, že jeho city sú skutočné a že to, čo ku nej cíti, nie len vďaka putu. Katy mu to neverí a snaží sa od neho držať ďalej, hoci Daemon vo svojej snahe nepovoľuje. No čakajú ich väčšie problémy. Do mesta zavítalo ministerstvo obrany. Ak prídu na to, že ich spája puto tak sú obaja odpísaní. Okrem toho, v škole sa objavil chalan, ktorý vie čo sa jej stalo a chce jej pomôcť. Všetko sa zamotáva, keď Katy uvidí niekoho, kto nemá byť nažive. Čo sa vlastne stalo s jeho bratom? A čo vlastne plánuje ministerstvo obrany?